Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Погледнах темите, но не видях някой да пита за тези два модела. Гледам от месец клипчета и не мога да преценя, кой снима по добре. Виждам, че Хуауей работи доста по бързо, но между качество и камера не мога да преценя на кой да се спра:) Моля за вашите предложения:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мнение:

Пълна лудост е да си купиш телефона за 1800 лв, за да правиш снимки с него. Ето това:

large.8947996262430.jpg.8264a984d89f8fa2

снима в пъти по-добре, а е на 1/3 от цената. За част от останалите пари си купуваш устройство за разговори, и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Лично мнение:

Пълна лудост е да си купиш телефона за 1800 лв, за да правиш снимки с него. Ето това:

снима в пъти по-добре, а е на 1/3 от цената. За част от останалите пари си купуваш устройство за разговори, и си готов.

Да, но от това не може да споделяш и обработваш. На никой не му пука за минимално по добро качество, това парче технология от миналото е вече отживелица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От толкова коментари, нито една препоръка :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

В другия форум имаш 3 страници препоръки, не стигат ли?...

Кой друг форум?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Лично мнение:

Реалността за съжаление е друга. Ти си динозавър. Аз също. При това никъде не е упоменато, че се търси специално камерафон. И ако автора на темата обича да прави снимки, но нищо не разбира от експозиции и тям подобни е безсмислено да му противоречиш. В края на краищата за мен лично е по-важно да имам някакъв ценен спомен, макар и с лошо качество. Карл Цайс няма да ти донесе повече радост.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Jorge написа:

Реалността за съжаление е друга. Ти си динозавър. Аз също. При това никъде не е упоменато, че се търси специално камерафон. И ако автора на темата обича да прави снимки, но нищо не разбира от експозиции и тям подобни е безсмислено да му противоречиш. В края на краищата за мен лично е по-важно да имам някакъв ценен спомен, макар и с лошо качество. Карл Цайс няма да ти донесе повече радост.:)

Дрън-дрън. Не е нужно да си динозавър, за да знаеш, че някои устройства правят по-добри снимки от други. Дори и в напълно автоматичен режим, без снимащият да разбира от фотография. Хардуерът си е хардуер. Смартфоните опитват да компенсират със софтуерна обработка на образа, за да докарат някакво качество, но при малко по-сложни снимачни условия се дънят. Да не говорим, че оптичният зуум няма алтернатива, засега.

И много е тъпо да имаш снимки "за спомен" ако всеки път, като ги покажеш на някого, трябва да обясняваш какво точно си снимал :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.12.2018 г. в 8:55, RudeBoy написа:

И много е тъпо да имаш снимки "за спомен" ако всеки път, като ги покажеш на някого, трябва да обясняваш какво точно си снимал :) 

Извинявай, ама това сравнение преди 5-6 години можеше и да върже.
Не ми се спори и нямам такова намерение, но "по-сложни снимачни условия" да направим ли анкета колко души са имали в последните...да речем три години и сам ще се убедиш, колко издиша това с лошите и мъгливи снимки от мобилен телефон?!?!
Дори китайските "пръчки" по 150-200 лева вече на добра светлина се справят задоволително (повтарям - не перфектно, а задоволително), а да не говорим за по-скъпите модели смартфони.
Ако тръгне някой да изкачва Еверест, разбира се няма да снима с мобилен телефон, но това е друга тема.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, algor написа:

но "по-сложни снимачни условия" да направим ли анкета колко души са имали в последните...да речем три години 

Ами да направим :) . Викаш, никой не си прави селфита с телефона в дискотека или ресторант? Или пред коледната украса?

По принцип си прав, телефоните дръпнаха напред. Но GSM, който може да се сравнява с горното апаратче, струва 3 пъти повече от него. А едно изпускане, и - край, 1800 лв на вятъра. Или хората вече не си чупят апаратите?... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, RudeBoy написа:

Ами да направим :) . Викаш, никой не си прави селфита с телефона в дискотека или ресторант? Или пред коледната украса?

По принцип си прав, телефоните дръпнаха напред. Но GSM, който може да се сравнява с горното апаратче, струва 3 пъти повече от него. А едно изпускане, и - край, 1800 лв на вятъра. Или хората вече не си чупят апаратите?... :)

И кво от това? Като се счупи ще си купиш нов. Данните са в облака, апарата е заменим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам дежурното предложение за айфон от предходния.

Междувременно, скенера за лицево разпознаване на хубавея е супер бърз, пръстовия отпечатък не е толкова бърз. Като цяло китаеца е малко по-добър от самсунга в бързодействие. Аз и двата не бих си ги взел, че ми идват грозни. Но китаеца прави по-добри снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.12.2018 г. в 1:55, RudeBoy написа:

много е тъпо да имаш снимки "за спомен" ако всеки път, като ги покажеш на някого, трябва да обясняваш какво точно си снимал :) 

Нито в днешно време разликата е толкова съществена, нито можеш винаги да мъкнеш телефон + камера.

Телефонът е с мен почти 24/7. Виждам възможност, бъркам в джоба, докато го вадя натискам 2 пъти home button и на втората секунда вече снимам, при това с качество не драстично по-различно от тухлата, която вадя за ваканции, празници и подобни. След няколко минути снимката автоматично е на сигурно място в облака и мога да седна да я прегледам/редактирам/изтрия от десктоп с 32" екран.

Хем си частично прав, хем отричаш чуждата гледна точка от инатлък. Съществените предимства остават само силната светкавица и оптиката за далечни снимки на скъпите камери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бе, никаква гледна точка не отричам :) . Само казвам кое е хубаво. Пък всеки да снима с каквото си иска.

И моят телефон е с мен почти 24/7. Но не го ползвам за снимки, защото знам, че после ще ми е гадно да гледам резултата. И затова, като видя нещо хубаво, вадя апарата от чантичката, и снимам, без предварително да натискам два пъти home button ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване