Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравйте колеги!

Имам дилема между три телефона ,бихте ли помогнали при избора ми?

Вариантите са три:

1.Xiaomi Redmi Note 5 Pro

2.Xiaomi Redmi Note 5

3.Xiaomi Mi A2 (Mi 6X)

Благодаря предварително и лек ден на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то май дилемата е да давам ли в повече пари или .... мой и с по-малко ..... :)

Но след хвърлен поглед ...... аз бих избрал 3. Ми А2 (Ми 6Х) ..... т.е. ..... не би ми хрумнало да имам дилема ....

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Но батерията ми се струва с мальк капацитет?

И няма място за допьлнителна памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си взимай китайски телефон. Също избягвай Андроид ако имаш възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, anonu написа:

Не си взимай китайски телефон. Също избягвай Андроид ако имаш възможност.

Защо ? Може ли да се обосновеш ?

преди 1 час, Saiber написа:

Здравйте колеги!

Имам дилема между три телефона ,бихте ли помогнали при избора ми?

Вариантите са три:

1.Xiaomi Redmi Note 5 Pro

2.Xiaomi Redmi Note 5

3.Xiaomi Mi A2 (Mi 6X)

Благодаря предварително и лек ден на всички!

Mi A2 е с най-малкия капацитет на батерията. Иначе пък е Android One, и може да се разчита на съпорт поне 2 години, т.е. ще си с актуална версия на ОС през това време.

Redmi Note 5 Pro е с по-нов чипсет, и е по-добрия избор спрямо Note 5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, techmaniac написа:

Защо ? Може ли да се обосновеш ?

Mi A2 е с най-малкия капацитет на батерията. Иначе пък е Android One, и може да се разчита на съпорт поне 2 години, т.е. ще си с актуална версия на ОС през това време.

Redmi Note 5 Pro е с по-нов чипсет, и е по-добрия избор спрямо Note 5.

Китайските андроид телефони имат репотация, че се доставят с нежелан софтуер, не се поддържат добре и са евтино конструирани копия на истински телефони. Не бих използвал мобилно банкиране на такъв телефон. Искаш iPhone, където всичко се интегрира с компютъра ти и работи както очакваш, без нежелан софтуер :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, anonu написа:

Китайските андроид телефони имат репотация, че се доставят с нежелан софтуер, не се поддържат добре и са евтино конструирани копия на истински телефони. Не бих използвал мобилно банкиране на такъв телефон.  

Подкрепям и в тази връзка не виждам някой да е попитал автора за какво най-вече си ползва апарата и това да е водещото при препоръка за избора му.

пп. Абсолютно подкрепям това, че никога не бих инстолнал банкиране на китайски апарат, било той и от две хиляди лева. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, anonu написа:

Китайските андроид телефони имат репотация, че се доставят с нежелан софтуер, не се поддържат добре и са евтино конструирани копия на истински телефони. Не бих използвал мобилно банкиране на такъв телефон. Искаш iPhone, където всичко се интегрира с компютъра ти и работи както очакваш, без нежелан софтуер :).

В кой сайт го прочете това ?

Xiaomi са топ бранд сред китайците, и предполагам ти е ясно че няма как да си позволят да внедряват шпионски приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А той iPhone пък хич не те шпионира, не събира данни и така нататък. Всички са едни и същи. На iPhone не можеш едно приложение да си инсталираш ако не е от официалния магазин, да не говорим че качване на музика и видео става само през компютъра или трябва да плащаш. Нито знаеш какво прави системата, нито можеш нещо да промениш. В Android поне всичко се вижда и имаш много по-голяма свобода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, techmaniac написа:

В кой сайт го прочете това ?

Xiaomi са топ бранд сред китайците, и предполагам ти е ясно че няма как да си позволят да внедряват шпионски приложения.

OMG. Китайското правителство изобщо не е известно с това да контролират хората си и да ги цензират ;) Те затова тия телефони се ползват в третия свят (Страни като индия, пакистан и китай)

преди 3 минути, Raze написа:

А той iPhone пък хич не те шпионира, не събира данни и така нататък. Всички са едни и същи. На iPhone не можеш едно приложение да си инсталираш ако не е от официалния магазин, да не говорим че качване на музика и видео става само през компютъра или трябва да плащаш. Нито знаеш какво прави системата, нито можеш нещо да промениш. В Android поне всичко се вижда и имаш много по-голяма свобода.

Аз точно това искам, зашо бих искал да инсталирам приложения от незнайни източници. Как точно качването на собствена музика струва пари? Това е просто грешно! Абонамента за Apple Music струва пари, и бих го препоръчал на всеки,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, Raze написа:

На iPhone не можеш едно приложение да си инсталираш ако не е от официалния магазин

А от къде иначе?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш да ползваш и други телефони ще разбереш, че освен appstore има много други източници на приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Megumi написа:

А от къде иначе?!

Щото както крадливите пирати, пиратстват уиндовс. Си пиратстват и свалят приложения за андройд от незнайни източници :), после пишат теми .... проблем с супер евтин андроид боклук :).

преди 1 минута, Raze написа:

Ако вземеш да ползваш и други телефони ще разбереш, че освен appstore има много други източници на приложения.

Китайски нелегални източнии? Пълси с тотали легит адибас рун софтуер :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, anonu написа:

Щото както крадливите пирати, пиратстват уиндовс. Си пиратстват и свалят приложения за андройд от незнайни източници :), после пишат теми .... проблем с супер евтин андроид боклук :).

И всяка година покупка на нов телефон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Megumi написа:

И всяка година покупка на нов телефон

Ест. Всяка година идва нещо ново. Защо би искал да ползваш остаряла технология?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Saiber написа:

Но батерията ми се струва с мальк капацитет?

Ми тогава си вземи това Huawei P20 Pro ..... щото има 4000mAh ... И най-различни други хубави неща ....;)

Та .... кът ти продължава дилемата .... хм .... стреляй точка 1-ва .... :)

А сега ..... погледни това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, anonu написа:

Китайски нелегални източнии? Пълси с тотали легит адибас рун софтуер :).

Като не знаеш, не пиши глупости. Щом Amazon и разни други подобни магазини за теб са китайски, ясна е работата.

https://www.amazon.com/mobile-apps/b?ie=UTF8&node=2350149011

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Като не знаеш, не пиши глупости. Щом Amazon и разни други подобни магазини за теб са китайски, ясна е работата.

https://www.amazon.com/mobile-apps/b?ie=UTF8&node=2350149011

Защо някой би искал да прави нещо подобно на телефона си. Искам просто да отида в аппсторе и да натисна на един бутон ... качинг ... и е инсталирана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, anonu написа:

Ест. Всяка година идва нещо ново. Защо би искал да ползваш остаряла технология?

Защото, ако ми върши работа не виждам защо да го сменям

А това с новия телефон го казах в друга връзка

Най-вероятно старият, се е прецакал от тия пиратски приложения

Не знам кой може да намира това за свръх готино

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Megumi написа:

Защото, ако ми върши работа не виждам защо да го сменям

А това с новия телефон го казах в друга връзка

Най-вероятно старият, се е прецакал от тия пиратски приложения

Не знам кой може днамира това за свръх готино

Той в бързината според мен не те разбра.

преди 13 минути, Raze написа:

Колега, той ти говори за сигурност, а ти искаш повече килограми приложения, игри и всякакъв булшит, който е непроверен, ненадежден и който не е ясно какво ще направи с апарата ти, като инстолнеш на него приложеня, които искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% гаранция никога няма. Как може да си сигурен, че приложение, което инсталираш и от appstore пак няма да те шпионира? Като искаш 100% сигурност си правиш сам ОС и приложения, друг вариант няма. А и автора на темата е дал 3 телефона, между които се колебае, вие почнахте да му развивате разни теории, които нямат никакъв смисъл. То и мобилния оператор те следи и подслушва ако става въпрос, така че дори и телефон с копчета да си вземеш, все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не е толкова до следенето, колкото до вирусите и повредите, които могат да докарат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

100% гаранция никога няма. Как може да си сигурен, че приложение, което инсталираш и от appstore пак няма да те шпионира? Като искаш 100% сигурност си правиш сам ОС и приложения, друг вариант няма. А и автора на темата е дал 3 телефона, между които се колебае, вие почнахте да му развивате разни теории, които нямат никакъв смисъл. То и мобилния оператор те следи и подслушва ако става въпрос, така че дори и телефон с копчета да си вземеш, все тая.

Ти писал ли сам приложение? Сигурност и тогава няма, ползваш 1000 библиотеки, като не знаеш и 10% от това което правят :). Но е много по добре да имаш един източник на приложения, който се контролира от една компания, вместо да сваляш от амазон, али експрес или замунда. Не си ли съгласен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно аз как като от как е излязал андроид ползвам такива телефони, руутвам ги, инсталирам какви ли не приложения, кракнати и всякакви и никога не съм имал проблеми или вируси. Каква е тази мания с тези вируси, антивирусни и подобни измишльотини, особено на телефоните, не мога да разбера.

А приложения съм писал и пиша, особено за андроид. Библиотеките може да ги провериш кое какво прави, стига да ти се занимава, но това е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване