Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблемът е такъв , имам Хонда сивик -96г. Купих я от човек преди 3г. По документи е на жена от дупница ( и е КН ) , която е инвалид. Пича ми каза че няма данък , и до скоро нямаше проблем , но изглежда тя я е отписала ,защото в изи -пей ми казват че не излиза и на последният преглед разбрах че не се води в нито една община . И сега немога да си платя данъка и да мина на преглед пича има генерално пълномощно и ще съдейства , обаче и нотариусът иска бележка за данък. болкирах ПОМОЩ  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Stanislav Rikov написа:

Проблемът е такъв , имам Хонда сивик -96г. Купих я от човек преди 3г. По документи е на жена от дупница ( и е КН ) , която е инвалид. Пича ми каза че няма данък , и до скоро нямаше проблем , но изглежда тя я е отписала ,защото в изи -пей ми казват че не излиза и на последният преглед разбрах че не се води в нито една община . И сега немога да си платя данъка и да мина на преглед пича има генерално пълномощно и ще съдейства , обаче и нотариусът иска бележка за данък. болкирах ПОМОЩ  

Ами при подобни далавери резултата е ясен. ПОМОЩ! Още тогава е трябвало да си уредиш нещата и да си я прехвърлиш на твое име и всичко щеше да е наред. Ама нали има далавера. Е тя ти излезе сега през носа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая кола е на 22,96 години! Така или иначе и е време да ходи на боклука! Защо купуваш кола на 23 години???? Какво не е наред с теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е българче, обича далаверата и не плащането на данъци. Но не обича да работи и да му плащат за това. По зле е от тия които крадат със замундата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Кола купена от инвалид.Прехвърлихме я при нотариус(края на септември) и сега декември изтече прегледа.Отидох да я прекарам - грънци.Отидох в данъчното, платих данъка за периода Септември - Декември и колата мина на преглед.Но при мен колата се води на мое име и предишната собственичка си я отписа от данъчното в София.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не си купил. дал си пари на някакъв, който е никой или поне не е собственик. Ако успееш да си вземеш парите и да му върнеш кочината - добре. Ако не - гориш. Законът е предвидил нотариална форма за покупко-продажба.

Може и собственикът - инвалид просто да е умрял, може и да му е писнало да го търсят за чужди глоби, които се трупат на него, може и с автомобила да е извършено престъпление. Може да е обявена за открадната, може и да е бракувана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся ще издирите собственичката(наследниците, при положение, че тя не е измежду живите) и ще си оправите бакиите.Ако не можете да я прехвърлите и не можеш да я върнеш на "пича", ще прежалиш кинтите дето си дал за нея и ще я издадеш на вторични.Натам да се оправят.Следващия път когато решиш да минеш по тънката лайсна, ще знаеш, че вече всичко се следи на компютър и пропуски в системата нема как да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, The Negative One написа:

ще я издадеш на вторични

Може ли да я даде като документите не са на негово име? Как ще я бракува?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.12.2018 г. в 0:43, anonu написа:

Тая кола е на 22,96 години! Така или иначе и е време да ходи на боклука! Защо купуваш кола на 23 години???? Какво не е наред с теб?

И какво като е на 23 години??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от plmen88
      Здравейте,
      Може ли да се направи данъчна оценка на апартамент без да е платен данъка за 2016 година? Целта на данъчната оценка е да се изтегли ипотечен кредит. Има ли възможност да се плати поне някаква част от нея и след изтегляне на кредита да се доплати останалия данък?
    • от Perffy
      Здравейте,

искам да ви попитам следното нещо. Имам автомобил, внесен от чужбина през 2010 година. И до ден днешен той не е регистриран в общината и съответно не са му плащани данъците. Тогава не го направих, защото всеки ми казваше, че няма смисъл, а сега съжалявам.
      Искам да продам въпросното МПС, но ако трябва да платя всичките данъци досега, ще ми дойде малко солено. 
      Има ли вариант да го регистрирам сега и да платя само глоба или пък да платя само за няколко години, поради изтичане на някаква давност ?

Дайте някакъв съвет ?
    • от Nikoleta Nikolova
      Здравейте,
      ако човек е трета категория инвалид (55%), то има ли някакви преференции при плащането на данъка на автомобила си и за винетка? Както ме интересува колата на какви параметри трябва да отговаря (мощност, KW...).  Конкретно колата е Пежо 407, 136 к.с.
      Благодаря предварително за съдействието.
    • от нneikovv
      Здравей те
                 Въпросът ми е дали някой е продавал или купувал лек автомобил с подправени киловати на големия талон в данъчното. Дали има някакви трудности при прехвърлянето му, защото ми предстои евентуално закупуване на такъв автомобил. 
    • от s_rox9
      Здравейте колеги , 
      Честит празник на всички !

Искам да попитам , понеже ми предстои заминаване в Германия за следване и се появи следния проблем ... 
      Понеже и реших да взема кола и сега съм в търсене на нова кола но след 5 6 месеца ще заминавам за Германия и въпроса ми е ... понеже чух че ако взема от тук кола и да я подкарам докато замина , след това ми казаха че не мога да я регистрирам колата там / да взема немски номера / ако не била внос от Германия ... някой знае ли нещо по този въпрос ... 
      Другият ми въпрос е ако се стигне до там да взема кола директно от Германия ... как протичат нещата там ... колко струва данъка ... до колкото знам се заплаща за 100 см3 ... какво е ТÜV и изобщо каква е процедурата при закупуване на автомобил от Германия и на какво трябва да се обърне внимание ... 

Благодаря на всички ! 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване