Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. 
Стреснат съм , защото след ремонтни деиности удома и пресилини коремни преси, една сутрин получих много силни билки в кръста. Доктора ми каза: дископатия.
ОК стореното-сторено. От тук нататък ще внимавам, опитвам да спазвам пълноценен режим на хранене и активност, и според мен чрез чисто природни средства и правилни упражнения може би ще възтановя част от проблема.
В момента съм на терапия за 1 седмица: милигама и дексофен. Биха ми инжекция флостерон. Болката леко отшумя и не съм толкова скован, но при резки движения е ад все още.

Проблема обаче който много ме плаши е, че съм с изкривена стойка. На рентгеновата снимка ясно се вижда как гръбнака ми не е в нормалното си право положение (погледното в гръб), а е кривнал леко наляво и нагоре. Доктора ми каза, че това е защото мускулите подпират положението един вид, и ще се нормализира след известно време, не разбрах колко точно. 
Възможно ли е никога да не ми се изправи гръбнака, след такава травма?
Какво бих могъл да правя, за да подпомогна изправянето на гръбнака ми.

Добавям линк към ретгеновата снимка. https://www.dropbox.com/s/4xawwas2tve9b5o/069F5B99.jpg?dl=0

П.П1: Простете за правописните грешки,
П.П2: На 31г. съм 60 кг. Обичам да тичам.

069F5B99.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, flowin написа:

Възможно ли е никога да не ми се изправи гръбнака, след такава травма?
Какво бих могъл да правя, за да подпомогна изправянето на гръбнака ми.

На въпрос 1 - да.

На въпрос 2 - нищо.

Съвет, свързан с "ПП2" - живей си живота, тичай, яж разумно и се наслаждавай на живота си.Не мисли за глупости и не търси помощ за здравословни проблеми в интернет.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно гръбначния ти стълб от години си е така, просто до сега не си го знаел.
Не се претоварвай със спорт или работа. Почивай си достатъчно и гледай да не настиваш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Staseka7777 написа:

Мъж, жена ?

На снимката се вижда ,че е мъж.

Изкривил си се , защото щадиш болното место. След като се излекуваш ще се изправиш. Ние мъжете се навъждаме без да сгъваме колената , както правят жените , те клюкат когато например си връзват обувките. По този начин пазят долната част на гръбначния стълб,ползват краката при изправяне . Горната част на мъжкото тяло е масивна и при навеждане се получава голям въртящ момент , който силно натоварва долните прешлени ,ако мъжът има и слаба коремна преса и не помага с нея преодоляването на този момент се получава тази дископатия . Ако има и изтръпване и болка по протежението на крака ,значи има и доста честото прещипване на нерва, нараняването му. Ако всичко това е свързано и с възпаление  нещата се усложняват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,

Мъж съм. 

Коремните странични мускули релано са ми слаби. Знам че много ми дойде натоварването с вдигане на тежко за 3-4 седмици. Изтръпвания съм нямал засега, за щастие.

От днес спирам дексофен, след като прочетох за евентуални странични действия. Ще заместя с противовъзпалителни храни: зехтин, чесън, куркума, джинджифил. 

Да питам имате ли идея, дали желатина в пачата от свинско месо, ще има положителен ефект на междупрешлени дискове. Според мен да, но чух, и че по-скоро "омекотява" ставите и хрущялите, а не ги "стяга"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм пробвал, но доста се говори за алтернативни методи на лечение на изкривен гръбнак - виж тук https://holimed.bg/. Ако проблемът не се е задълбочил, пази се и не го мисли много. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, да ъпдейтна темата: оправиха се нещата засега, с много болкообезболяващи и противовъзпалителни -  1 седмица в болница. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.12.2018 г. в 7:36, flowin написа:

От днес спирам дексофен, след като прочетох за евентуални странични действия.

Не съм си правил труда да чета какво е това лекарство, но знай че производителите се презастраховат понякога и пишат всевъзможни усложнения, та ако ти стане нещо, да ти кажат че те са те предупредили и си твоя вината, че им ползваш лекарството.
А ти си от влюбените в "чисто природните" бабешки рецепти вместо модерни лекарства. Това може да ти изиграе лоша шега за нещо друго и вместо да се излекуваш, може да ти се случи леко да поумреш от природните ти средства.
Обикновено хора като теб на някакъв етап от живота им, се обръщат към био храни и всякакви измишльотини и са екологично ангажирани понякога, да защитават планетата  и т.н. В някой случай тези страхове от всичко което не им изглежда "природно", са заради предразположение да се съмняват малко повече от здравословно необходимото. Някои си имат направо характер, който ги кара да се държат като чели ги е хванала частично паранойка, в смисъл че поведението им прилича на част от симтомите на този патология. И ... ами уреждат се и с ирационални вярвания сами, без външно активно влияние.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гръбначни изкривявани се изправят само с лечебна физкултура по програма направена от специалист, след направен съответни замервания! И
 промяна в начина на живот - седеж, спане, обувки може да се наложи да се коригират...

преди 3 часа, flowin написа:

Благодаря за отговорите, да ъпдейтна темата: оправиха се нещата засега, с много болкообезболяващи и противовъзпалителни -  1 седмица в болница. 

Това не е оправяне - това е замазване на положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.