Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ефективна или условна присъда може да се очаква?

Препоръчан отговор

преди 23 часа, Alletheya написа:

Отворете НК на РБ  и четете високо на глас изправен до стената текста за Убийство по непредпазливост.

Първо ще лежите в затвора второ съвсем отделно ще получат обезщетения убитите-семействата - ранените лично, което значи на ваше име доживот ще висят запори възбрани и тн.за ваши дългове ,които ще се прехвърлят и на децата ви при ваша смърт освен ако децата ви изцяло откажат каквото и да е наследство от вас. Ще ви гонят  ЧСИ-та . Ско сте в брак тежко и и на жена ви. Такива като вас нямат място на пътя т.е заслужено ще лежите в затвора. Съдията е чиновник и прилага каквото му е написано в закона.Вашият адвокат е излишен. Съд не ви дължи обяснения има си мотиви четете ги. Те ще започват както казах с  ориентировъчно отворете НК на РБ  и четете високо на глас изправен до стената текста за Убийство по непредпазливост и тежка телесна повреда. 

Объркала си се нещо. Една стотинка няма да платя. За това нещо има застраховки, хората са си получили каквото им се полага. Не че това оправя нещата. Дали имам място на пътя или не, едва ли може да се съди по един нелеп инцидент. Утре всеки един от вас би могъл да е на същото място. И аз вече за 5 години нямам нито едно нарушение на пътя, нима този инцидент ме определя като лош шофьор или лош човек? Ситуации на пътя има непрекъснато, повечето за щастие имат късмета да се разминат с последствията.

на 21.01.2020 г. в 14:28, Филипов написа:

Много емоционално и нищо фактологично поне на поставените въпроси. Не знам какво наричаш "адвокат на обвинението". Би трябвало потърпевшите и техните роднини да имат адвокат. А обвинителят за държавата се казва прокурор и не казваш той какво иска. Нито претенциите на потърпевшите. Какви претенции има към теб? Нещо над изплатеното от застрахователите? Предполагам че не са отказали плащане по щетата.

Учудваш ме че междувременно не написа нищо тук. Адвокатът ти за нищо не става, дори и за бракоразводен. Лошото е че изчака всички инстанции.  И не се сети че Темида е полусляпа. Поне щяхме да ти подскажем, ако беше написал.

Забрана за напускане на страната имаш ли? Защото се сещам за един случай отпреди няколко години в Луковит. Адвокат на потърпевшите беше предишният и сегашен плевенски кмет. А мангустата пияна и без книжка си изчезна, че и по телевизията коментираха.

Ето го: https://www.kaldata.com/forums/topic/33267-мисли-преди-да-седнеш-зад-волана/page/4/?tab=comments#comment-2911484

Не съм се изразил правилно. За адвоката на пострадалите говорех. Те не са пожелали да се занимават с дела и са представени единствено от адвоката си, без да участват в делата и да искат каквото и да е. Обезщетенията са си ги оправили със застрахователя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От каквото чета впечатлението, с което оставам е, че ти трябва по- добър адвокат - по всичко личи, че твоя случай се претупва на бързо, което със сигурност не е добре за теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво друго би могъл да направи друг адвокат? След като делото е по бързия ред а не по общия и на практика не се тълкуват доказателства и т.н. а се чете точката на закона и се вземат предвид облекчаващи вината обстоятелства и утежняващи, ако има такива 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...