Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Конфигурация:

Процесор - Intel Core i3 2120

Дъно - Foxconn 2abf (Биос версия 7.16)

Рам Памет - 4GB (2x2)

Захранване - (500W)

Windows 7 64 битов

Модел на компютъра HP Pro 3300

Купих този компютър без видео карта. Онзи ден реших да сложа една видео карта и поръчах GT 740 от емаг. Сложих я на компютъра и го стартирах, обаче вместо да стартира стои на най-напред картината, която показва модела на дъно с версия на биос. Стои така 5-6 минути и после става на черен екран и почва да мига една малка чертичка в горен ляв ъгъл. Изключих компютъра и реших да сложа видео карта от познат модела е Palit GT 730 2GB сложих я и след 2 дена мъчене, настройки из биос реших да ъпдейтна биоса. Ъпдейтнах го и Видео картата GT 730 тръгна изтеглих драйвера и всичко беше ок. Върнах отново новата която купих GT 740 и отново стигаше само до екрана дето пише марка на биос и т.н. (Не ми дава да отвора ѝ биоса) Махнах видео картата пуснах биоса и видях нещо си на отдел Slots, изключих PCI Express Security нещо си и сложих видео картата след което компютъра стартира. Дойде време да изтегля драйвера и като изписа, че драйвера се е изтеглил както при всеки рестартираме компютрите и като се включи, стартира windowsа и гледам, че драйвера пак не се е изтеглил.

Извинете за грешките (Ако има) написах го набързо и от телефона.

Написах цялата история с видео картата за да няма малоумни отговори. На какво може да се дължи това? 

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че новата видеокарта работи? Ако имаш възможност, пробвай я на друг компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, killchain написа:

Сигурен ли си, че новата видеокарта работи? Ако имаш възможност, пробвай я на друг компютър.

Здравейте, killchain.

Благодаря за отговора. Видео картата я тествах на стар компютър. Тръгна без да барам нищо в биос а-у на дъно (d2116 мисля, че беше)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой точно вариант на GT 740 е това? Има ли конектор за външно захранване (да, някои варианти имат, колкото и да е маломощна картата) и ако да, включен ли е?

HP изброяват кои са съвместимите карти с този компютър, но въпреки, че тази липсва, си мисля, че това е просто списък с актуални в даден момент карти, които те са продавали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, killchain написа:

Кой точно вариант на GT 740 е това? Има ли конектор за външно захранване (да, някои варианти имат, колкото и да е маломощна картата) и ако да, включен ли е?

HP изброяват кои са съвместимите карти с този компютър, но въпреки, че тази липсва, си мисля, че това е просто списък с актуални в даден момент карти, които те са продавали.

Asus GT 740 2GB (ddr3) и не иска допълнително захранване изобщо няма такива букси на самата видео карта 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c03550633

На страница 19 в секция Device Options имаш Integrated Video - ако при теб е на "enable", най-вероятно се опитва да направи нещо с вградената видеокарта. Задай го на "disable".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GT 740 не намирам в Emag. Сигурен ли си, че не си купил някоя върната/разопакована, която да е останала последна бройка? На какви пари я взе? Защо не я върнеш не вземеш GT 1030, която е по-мощна и по-нова, струва около 160 лева? Единствено ако монитора ти е само с VGA вход, ще ти трябват още около 20-30 лева за активен преходник.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

На страница 19 в секция Device Options имаш Integrated Video - ако при теб е на "enable", най-вероятно се опитва да направи нещо с вградената видеокарта. Задай го на "disable".

Здравей, когато видео картата е сложена не ми дава до отвора биос, да това би ми свършило работа, но когато няма нищо на pcl express слота тези настройки изчезват.

преди 1 час, Raze написа:

GT 740 не намирам в Emag. Сигурен ли си, че не си купил някоя върната/разопакована, която да е останала последна бройка? На какви пари я взе? Защо не я върнеш не вземеш GT 1030, която е по-мощна и по-нова, струва около 160 лева? Единствено ако монитора ти е само с VGA вход, ще ти трябват още около 20-30 лева за активен преходник.

Слушал съм, че емаг е нещо като посредник нещо като реклама на други сайтове. Те взимат процент от това. Видео картата е купена преди 2 седмици за 139 лева. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай тогава да промениш настройката без видеокартата и чак тогава да я сложиш.

EMAG е и търговец, и посредник. За всеки артикул си пише дали се предлага от тях или от друга фирма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, killchain написа:

Опитай тогава да промениш настройката без видеокартата и чак тогава да я сложиш.

EMAG е и търговец, и посредник. За всеки артикул си пише дали се предлага от тях или от друга фирма.

Когато няма сложена видео карта тази настройка изчезва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не ти дава да отвориш BIOS? Връща ли поне някакво съобщение? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, killchain написа:

А защо не ти дава да отвориш BIOS? Връща ли поне някакво съобщение? 

Не изписва абсолютно нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ToniAnkov
      Здравейте! Преди 1 седмица си сглобих нов компютър и преди 1 или 2 дни му свързах втори монитор. Проблема ми е че когато играя някои определени игри (Fortnite например) компютъра след 20-30 минути му изгасват мониторите но самата система си работи и свети всичко по компютъра (мишката и клавиатурата също си остават включени), но мониторите изгасват и трябва компютъра да се рестартира. Мисля си че проблема може да е във видео картата. Моделът е AMD Radeon RX 570. Дали може да е от втория монитор или да прегрява? Моля за помощ благодаря предварително! 
    • от Стефан Т.
      Здравейте, закупих си нова кутия и дънно, но не разбирам как да свържа кабелите на кутията в дънното(Power Sw , Reset Sw , H.D.D LED+/-, Power LED - , Power LED+ , 
    • от loranst looa
      Здравейте, Честита Коледа на всички . Искам да отправя запитване този модел видео карта за лаптоп  Intel HD Graphics 4000 достатъчно мощна ли е , за де се играят актуални игри на нея на прилична резолюция  и също така можели ли да поддържа тежки програми  ?  Благодаря 

• от Пешеходецът
      Привет на всички ! Не разбирам от настройки на PC дъна, и за това моля за съвет. Искам да настроя това дъно: Asus ROG Strix Z270F Gaming, първо да буутва от USB (през флашка). Не знам къде да отида, защото като отворя BIOS, UEFI,  все едно съм пред пулт на АЕЦ.    Ето малко снимки. Извинявам се за качеството, но са правени със смартфон.
      uplode photo

Ако може коректна и по-подробна информация, че там е опасно да се пипа! Благодаря предварително на всички отговорили.

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.