Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Конфигурация:

Процесор - Intel Core i3 2120

Дъно - Foxconn 2abf (Биос версия 7.16)

Рам Памет - 4GB (2x2)

Захранване - (500W)

Windows 7 64 битов

Модел на компютъра HP Pro 3300

Купих този компютър без видео карта. Онзи ден реших да сложа една видео карта и поръчах GT 740 от емаг. Сложих я на компютъра и го стартирах, обаче вместо да стартира стои на най-напред картината, която показва модела на дъно с версия на биос. Стои така 5-6 минути и после става на черен екран и почва да мига една малка чертичка в горен ляв ъгъл. Изключих компютъра и реших да сложа видео карта от познат модела е Palit GT 730 2GB сложих я и след 2 дена мъчене, настройки из биос реших да ъпдейтна биоса. Ъпдейтнах го и Видео картата GT 730 тръгна изтеглих драйвера и всичко беше ок. Върнах отново новата която купих GT 740 и отново стигаше само до екрана дето пише марка на биос и т.н. (Не ми дава да отвора ѝ биоса) Махнах видео картата пуснах биоса и видях нещо си на отдел Slots, изключих PCI Express Security нещо си и сложих видео картата след което компютъра стартира. Дойде време да изтегля драйвера и като изписа, че драйвера се е изтеглил както при всеки рестартираме компютрите и като се включи, стартира windowsа и гледам, че драйвера пак не се е изтеглил.

Извинете за грешките (Ако има) написах го набързо и от телефона.

Написах цялата история с видео картата за да няма малоумни отговори. На какво може да се дължи това? 

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че новата видеокарта работи? Ако имаш възможност, пробвай я на друг компютър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, killchain написа:

Сигурен ли си, че новата видеокарта работи? Ако имаш възможност, пробвай я на друг компютър.

Здравейте, killchain.

Благодаря за отговора. Видео картата я тествах на стар компютър. Тръгна без да барам нищо в биос а-у на дъно (d2116 мисля, че беше)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой точно вариант на GT 740 е това? Има ли конектор за външно захранване (да, някои варианти имат, колкото и да е маломощна картата) и ако да, включен ли е?

HP изброяват кои са съвместимите карти с този компютър, но въпреки, че тази липсва, си мисля, че това е просто списък с актуални в даден момент карти, които те са продавали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, killchain написа:

Кой точно вариант на GT 740 е това? Има ли конектор за външно захранване (да, някои варианти имат, колкото и да е маломощна картата) и ако да, включен ли е?

HP изброяват кои са съвместимите карти с този компютър, но въпреки, че тази липсва, си мисля, че това е просто списък с актуални в даден момент карти, които те са продавали.

Asus GT 740 2GB (ddr3) и не иска допълнително захранване изобщо няма такива букси на самата видео карта 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c03550633

На страница 19 в секция Device Options имаш Integrated Video - ако при теб е на "enable", най-вероятно се опитва да направи нещо с вградената видеокарта. Задай го на "disable".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GT 740 не намирам в Emag. Сигурен ли си, че не си купил някоя върната/разопакована, която да е останала последна бройка? На какви пари я взе? Защо не я върнеш не вземеш GT 1030, която е по-мощна и по-нова, струва около 160 лева? Единствено ако монитора ти е само с VGA вход, ще ти трябват още около 20-30 лева за активен преходник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

На страница 19 в секция Device Options имаш Integrated Video - ако при теб е на "enable", най-вероятно се опитва да направи нещо с вградената видеокарта. Задай го на "disable".

Здравей, когато видео картата е сложена не ми дава до отвора биос, да това би ми свършило работа, но когато няма нищо на pcl express слота тези настройки изчезват.

преди 1 час, Raze написа:

GT 740 не намирам в Emag. Сигурен ли си, че не си купил някоя върната/разопакована, която да е останала последна бройка? На какви пари я взе? Защо не я върнеш не вземеш GT 1030, която е по-мощна и по-нова, струва около 160 лева? Единствено ако монитора ти е само с VGA вход, ще ти трябват още около 20-30 лева за активен преходник.

Слушал съм, че емаг е нещо като посредник нещо като реклама на други сайтове. Те взимат процент от това. Видео картата е купена преди 2 седмици за 139 лева. Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай тогава да промениш настройката без видеокартата и чак тогава да я сложиш.

EMAG е и търговец, и посредник. За всеки артикул си пише дали се предлага от тях или от друга фирма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, killchain написа:

Опитай тогава да промениш настройката без видеокартата и чак тогава да я сложиш.

EMAG е и търговец, и посредник. За всеки артикул си пише дали се предлага от тях или от друга фирма.

Когато няма сложена видео карта тази настройка изчезва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, killchain написа:

А защо не ти дава да отвориш BIOS? Връща ли поне някакво съобщение? 

Не изписва абсолютно нищо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sorse
      Здравейте, от доста време се канех и накрая се реших да си ъпгрейдна компютъра. Тъй като нямам възможност изцяло да го обновя съм решил, части по части да ги заменям, докато не му върна живота от преди 5 години. В момента машината е с : 
      CPU: Intel Core i5 2320 @ 3.00GHz
      RAM: 8,00GB Dual-Channel 2x4
      Motherboard: ASRock H77 Pro4-M 
      Video Card: AMD HD7870 GHZ END 2G GD5
      Захранване: Cooler Master Elite Power Plus 600W (RS600-ACAB-M2)
      HDD 1tb seagate sata 6g/7200/64m
      Монитор: Philips 1680x1050
      Машината е с  7ца, но ще му слагам 10. Главно ще се използва за игри. За момента мисля да сменям видео картата, дъното и едно ссд поне 1т да сложа да живне малко. За видео карта съм се спрял на тази http://nikem-bg.net/computer-components/Gigabyte-N1660OCC-6GD/ ,  но за дъното и ссд не мога да избера. За това моля за помощ да ми препоръчате. И евентуално, да кажете дали има и други неща за смяна, тъй като искам целия да го обновя или поне наложимите части. Отделно и си търся някакъв нов кейс, който да може лесно да се бърка за почистване. Бюджета е да е не е мега скъпо ама да не и нещо евтино, да не нещо средно или поне да е такава цена, че следващите 5-7 години да върви на макс и без проблем. Благодаря предварително.
    • от Slavqn BG
      Здравейте! Наскоро си смених рам паметта и компютърa не се стартирва. Начина по който се пуска компютърa е че трябва преди всяко пускане да се изкарва и вкарва  рамта за да може да се стартира. Рамта е на Patriot Viper 2x8 GB Kit (16GB) 3600MHz . Дъното ми е на MSI H310M Gaming Plus което подържа до 2666Mhz. След ъпдейтване на BIOS-a продължава да прави този проблем. Ъпдейтнат е до версия  - E7B28IMS.190
      Благодаря предварително и се извинявам ако вече има подобна тема.
    • от Soviet Soldier
      Здравейте,
      Днес след спиране на тока дъртият ми компютър отказа да се включи, дава само следния код 1-3-3-1. Проверих и се оказва, че е проблем с някаква си DRAM, или иначе казано, поне доколкото разбрах от намереното в нета е заминало дъното. Та реших, че е време да сглобя нещо по-свежо. Искам да знам тези компоненти пасват ли добре един към друг?
      https://m.emag.bg/dynna-platka-asus-socket-am4-prime-a320m-k/pd/DTGJ7DBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/procesor-amd-ryzen-3-1200-3100mhz-10mb-socket-am4-box-yd1200bbaebox/pd/DYLV8KBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-black-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16/pd/D4JRTVBBM/?ref=fav_pd-title
      Също така искам да знам старите ми хард дискове, ако не се лъжа SATA II ще са съвместими с това дъно?
      300W захранване, дали е достатъчно за този хардуер? 
    • от Мариян Николов
      Здравейте . Имам един въпрос, но първо да кажа какво имам сега като сетъп ,та имам конфигурация със следните компоненти : 
      дъно B450, процесор ryzen 5 3600 , 16 gb ram ,захранването е на EVGA 630 bronze+ и видио карта 1060 asus dual 6 gb.
      Искам да си добява М2 512 гб и да сменя видеото , но се колебая между 2070, 2070супер и 5700хт и към въпроса. Ще ми стигне ли захраванването за такъв тип карта и коя видео карта е най добре съотношение качество цена? Ще се цъкат шутърски игри на 144hz  най вероятно на  full hd , просто незнам дали могат да потдържат 2к на постоянни 144 кадъра с този билд и ако някой ползва от някоя от изброените карти ще бъда благодарен да сподели как върви на 2к. Предварително благодаря за съдействието

• от SashoTo11
      Искам да видя мнения,защото не съм най-големият специалист.БЛАГОДАРЯ ВИ!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване