Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да конфигурирам един Archer C6, използвайки настройките от текущия TL-WR740N.

След два опита да се свържа с въпросния доставчик net1, за да им продиктувам адреса на новия, стигнах само до това да чакам да ме свържат. Таксуваха ме по 2 лева за всеки опит :laughing4:и тогава си викам, ще клонирам този на стария. Направих го това, посочих динамичен IP адрес, посочих да получава настройките за DNS и дотук ми стига цялата представа за настройването, а интернета все още не тръгва.

За пръв път настройвам рутер, предполагам, че нещо пропускам, но не знам какво точно трябва да е. Някой с повече опит ако може да сподели какво да правя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кой адрес говориш? Тези нет1 имат ли контрол по МАС? Да не си клонирал МАС адреса на компа с който настройваш рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, за mac адреса говоря. Миналата седмица като ми прокараха интернета, техниците издиктуваха mac адреса отдолу на рутера по телефона. Зададох го този върху mac адреса на новия, но това не помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си объркал интерфейсите? Говорим за МАС адресите на WAN портовете на двата рутера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За LAN и за WiFi адресите са дефолтови. Само за WAN mac адреса може да се бута така или иначе (в новия интерфейс на TP-Link – Internet, Wireless, LAN – по метода на изключване остава да е първия)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега - ти каза, че си "клонирал" МАС-а! Ако е така. сега на WAN порта на арчъра е адреса на ЛАН картата на компа.  Трябва да набиеш ръчно адреса от WAN порта на стария рутер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност като влязох в интерфейса на стария рутер ми mac адреса ми излиза занулен.

kw6KWmS.png

Иначе е сложен както трябва – веднъж пробвах ръчно, позле го зададох на машината и го клонирах, да не вземе да стане нещо различно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли правилно да звънне на не1 да засекът новият рутер и мака и от там да му пуснат нета ? май така практитуват сериозните доставчици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Chilipaprika написа:

Всъщност като влязох в интерфейса на стария рутер ми mac адреса ми излиза занулен.

kw6KWmS.png

Иначе е сложен както трябва – веднъж пробвах ръчно, позле го зададох на машината и го клонирах, да не вземе да стане нещо различно :D

Това не ми прилича на стоков интерфейс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стария работи, в момента е с OpenWRT, който явно нещо се е бъгясал и той. Като казах „клонирал“, имах предвид това:

6CqNWh6.jpg

да не си мислите, че нулите съм ги наслагал, или че е копирано другаде. В крайна сметка това е адреса, който доставчика има и щом единия работи с него, би трябвало и другия да работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек стига се мъчи аз си спомням като си взех вторият рутер като клонирвах и нищо звъннах им  засякоха мака и ми пуснаха нета пробвай така .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази сутрин им се обадих към 8 часа, свързах се от първия път, жалко само за нервите вчера.

Благодаря на всички за приноса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

По принцип отговарят веднага, пробвал съм и мейл да им пиша и също отговарят, което е абсурд да се случи с друг доставчик на услуга в БГ. Тия 2 лева дето си писал, че те таксуват, са от виваком, които не броят разговорите с 0700-номера към безплатните минути към "всички" мрежи в страната.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване