Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
В момента имам фотоапарат от който не съм доволен и искам да си взема по-добър който да е с размер подходящ да си го мушна в джоба (да не е от тия големите). Да снима хубави снимки и когато има леко движение, а не и най-малкото движение да става размазано петно и ще е хубаво ако и вечерно време в стая със светкавица може да снима нормални снимки. 
за до 700 лв.

Може ли да дадете някои модели отговарящи на условията или параметри които трябва да се гледат при избор на фотоапарат?
Все пак ако фотоапарата прави по-лоши снимки от телефон, става ненужен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DevilsImpress написа:

...искам да си взема по-добър който да е с размер подходящ да си го мушна в джоба (да не е от тия големите). Да снима хубави снимки и когато има леко движение, а не и най-малкото движение да става размазано петно 

Трябва ти хапаратче с голям сензор APS-C като този:

https://www.amazon.fr/Sony-ILCE-5000LB-Appareil-Numérique-Rétractable/dp/B00HH8A60C/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1548518492&sr=8-7&keywords=sony+alpha+5100

Съществуват и тънки обективи "палачинки" за него, ама са за пари.
Та със стандартния му обектив го платих само 279 евро есента в един магазин Карфур.
Лек е за носене.
Ако искаш качествени снимки, това е.
Другите с малките сензори няма да правят същите снимки като този. 
И огледално-рефлексните фотоапарати са с APS-C сензори, но са много по-обемисти, точно заради мястото за призмата и огледалото , пък и за да са по-удобни за държане от мъжки ръце. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не му харесваш на снимките? За да не мърдаш си вземи един статив. Светкавицата осветява на 3-4 метра. Общо взето няма смисъл от нея. Виж, тия които се слагат допълнително са друга бира, но те са за професиоалните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Трябва ти хапаратче с голям сензор APS-C като този:

Бавен каданс 240 fps има ли като телефона ми? 4к има ли? Zoom оптичното приближение защо сочи 3x колкото на телефона ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Mlechko написа:

Бавен каданс 240 fps има ли като телефона ми? 4к има ли? Zoom оптичното приближение защо сочи 3x колкото на телефона ми?

Твоят телефон е голяма работа, върхът е направо.
Обаче, трай си братле да не се научат фотографите, че било могло да се правят качесвени снимки с твоя модел телефон, че ще му скочи цената до небето и после няма да можеш повече да си купиш същия, ако случайно си седнал на него, докато е бил в задния ти джоб, пък някоя мадама те е натискала с целувки и не ти е било до телефончето за него да мислиш да си го пазиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Белгиеца гледам факта, че характеристиките са ти по-ниски от джобния ми тефтер! Получавам повече - доволен съм. А пазарната икономика не ме вълнува. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Mlechko написа:

Получавам повече - доволен съм. 

Аз знам че от велосипед няма как да получиш повече от автомобил, та даже и кош да му закачиш на велосипеда.

Интересно защо ли в студиата по телевизиите са дали луди пари за видеокамери, щом като твоят телефон бил можел същото. Що не работят с телефони и там, егати тъпанарите да се мъчат с тежки камери ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Интересно защо ли в студиата по телевизиите са дали луди пари за видеокамери, щом като твоят телефон бил можел същото. Що не работят с телефони и там, егати тъпанарите да се мъчат с тежки камери ...

Ти да видиш как трудно си обясняваш, та аз да ти обясня. Едно - защото са задължени да използват универсално решение! Две - защото имат по-добра характеристика на стабилизация, на светло-чувствителност при вредни условия за всякакви вредни условия. Обективите с голяма матрица са по-надеждни. Това не ми пречи по никакъв начин да си направя записа без да разбереш ти от каква камера е той - видео камера или телефон! Просто ще ми станеш тогава смешен. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Mlechko написа:

Обективите с голяма матрица са по-надеждни. Това не ми пречи по никакъв начин да си направя записа без да разбереш ти от каква камера е той - видео камера или телефон! Просто ще ми станеш тогава смешен. 

В един тънък телефон просто няма място къде да му сложиш обектив бе смешник. Лещичката дето са му турили е като с уеб камерка да снимаш. Аз съм снимал видео с уебкамерка още като беше сина ми бебе, преди да купя видеокамера. Ама с уеб камерката трябваше да създам идеалните светлинни условия за да стане нещо. 
И по-голямата площ на сензора - матрицата лови повече светлина, от там идва качеството на снимката.
Я дай реалните размери на сензора на твоя телефон, да ги сравним с тези на APS-C размера.
През декември купих 3 телефона панасоници еднакви. Имат там отзад нещо си, щело то да лови светлината и снимки цяло да прави. Еми въобще не съм го и пробвал даже и нямам точно никакво намерение да го ползвам. Защото не съм наивник.
Снимки правя с фотоарати със сменяеми обективи, не съм хлапе да снимам с нещо като леща на уебкамерка.
Преди да ви ги пуснат на пазара смартфоните, 95% от сегашните им ползватели въобще не са снимали с нищо редовно. Сега изведнъж като им прибрали по 555 лв за телефонче търговците и хоп всички се събудили с една огромна потребност от фотографско амплоа. Ама кво им пука на наивниците, че снимка на лице не се прави от 1 метър, те си щракат селфита и са щастливи, нищо че ушите им се прибрали назад като на тичащо псе. Селфитата са изображения с деформации заради физическите закони на перспективата бе незнайковец. Носът ти е по-голям от действителността на селфито щото е най-близо до миниатюрната лещичка на телефончето. Ама какво им пука на притежателите на телефончета, че така не се снима даже и с голям фотоапарат, нали търговецът ги е излъгал че стават "супер" снимки, това е важно за тях.
Да ти напомня че е модерно да се ходи със разкъсани крачоли, било пазело по-топло така при минус 10 градуса, да бе каката продавачка на пазара така каза, много топло държат разкъсаните панталони, направо е супер с тях, няма да усетиш разлика спрямо неразкъсан панталон, честна мошеническа !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора, добре сте се зачекнали тука. Човек пишман да стане да поиска съвет какво да си купи.:D В този ред на мисли, да взема и аз да попитам Mlechko, откога обективите имат матрици, че аз на моите не откривам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Лещичката дето са му турили е като с уеб камерка да снимаш. Аз съм снимал видео с уебкамерка още като беше сина ми бебе, преди да купя видеокамера. Ама с уеб камерката трябваше да създам идеалните светлинни условия за да стане нещо.

... и хоп всички се събудили с една огромна потребност от фотографско амплоа. Ама кво им пука на наивниците, че снимка на лице не се прави от 1 метър, те си щракат селфита и са щастливи, нищо че ушите им се прибрали назад като на тичащо псе. Селфитата са изображения с деформации

Първо - приложенията за уеб камери имаха изискване те да са с много ниска резолюция! Камери с висока резолюция се отхвърлят от самото приложение!

Второ - разликата с тия лещи дето ти снимат и обектива ти е в това, че едното взима на фокус целия пейзаж, докато обектива ти взима на фокус точно определен обект от пейзажа. Голяма далавера, няма що!

Трето - криви изображения правят само лицевите камери, не и на гърба!

@Buhal55 щом имаш обектив, значи апарата ти има матрица!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Mlechko написа:

@Buhal55 щом имаш обектив, значи апарата ти има матрица!

Сигурно е така но аз цитирах твой коментар друже.Това са твои думи. Редно е след като даваш мнение да бъдеш прецизен в изказа. Голяма е разликата между матрица в обектива и матрица в апарата.

А в отговор на питащия ще предложа този апарат:

https://magazin.photosynthesis.bg/bg/66614-fotoaparat-fotoaparat-panasonic-lumix-tz100-cheren-bateriya-panasonic-lumix-dmw-blg10-li-ion-battery-pack.html

Малко е над лимита от 700 лв. но мисля, че си струва. В този магазин има и други разумни предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Mlechko написа:

Трето - криви изображения правят само лицевите камери, не и на гърба!

Много не ги разбираш ти тия фотографските работи, ама много !
Перспективни изкривявания се получават и с най-скъпия обектив, ако си го сложил на 80 см от носа на някого и го снимаш така.
Сега пиша от линукса ми, на другия двърд диск с Уиндоуса имам една каритнка, показваща ти на какво прилича една и съща мацка снимана от различни разстояния от обектива. Ами не е същата бе !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, това е ясно, говоря за фрапиращи изкривявания. В крайна сметка да си купи тефтерче за същите пари + телефон = 2 в 1. Ще си го има навсякъде при нужда. Ако уважава себе си, като не - да мизерства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване