Премини към съдържанието
Tend

Проблем с препълнен хард диск..."backend.log.bak"

Препоръчан отговор

Здравейте. До сега не ми се бе случвало за отрицателно време да ми се препълни системния дял от хард диска и то без да съм инсталирал или теглил нещо на него. Пуснах една проверка с WinDirStat и видях един файл "backend.log.bak" който е заел 75GB от пространството на харда. Може ли да се трие този файл без да засегна системата или е нужен друг начин за оправянето на проблема. Намирам разна информация в интернет, но предпочитам някой на български да ми обясни за какво става дума.image.thumb.png.693d4c114f9a2e0bfd6e119ee96be80d.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Цитат

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Installer]
"Logging"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\NVIDIA Corporation\Installer]
"Logging"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Logging\Definitions\LogFilters\PassFilter]
"DefaultLogLevel"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\NVIDIA Corporation\Logging\Definitions\LogFilters\PassFilter]
"DefaultLogLevel"=dword:00000000

[-HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Logging]

[-HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Wow6432Node\NVIDIA Corporation\Logging]

Копирай цитирания текст в notepad и запиши като DisableLogging.reg. Кликни двукратно на файла да се добави съдържанието му в регистратурата. Потърди с Yes. 
Рестартирай машината. Като зареди до десктоп,  отвори папка %localappdata%\nvidia\nvbackend и изтрий backend.log.bak

По моему и на .cas файловете не им е там мястото.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DiskCleanup на windows не го ли "лови" този файл и да го изчисти? Може да си изчистиш остатъци от стари драйвери и подобни излишни файлове с DDU - като под safe mode махнеш видео драйвера и всичко покрай него и след това си го изтеглиш и инсталираш на чисто. За почистване вършат много хубава работа също ccleaner и dism++.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И защо трябва да деинсталира драйвъра, като може да мине и само с Experience. Въпреки, че и това не е нужно. Просто трябва да се изключи воденето на дневник.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро бях забелязал, че една от папките ми на nvidia доста се беше напълнила (не помня къде точно) с някакви части от стари драйвери. Чудех се кое и как да изтрия, програмите за почистване нищо не правиха и накрая реших с DDU да направя хубаво почистване и нещата се оправиха бързо и лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Наскоро бях забелязал, че една от папките ми на nvidia доста се беше напълнила (не помня къде точно) с някакви части от стари драйвери.

Така става като ползваш скапаните инструменти на Nvidia за автоматична актуализация на драйвера! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Stoyannnov написа:

Така става като ползваш скапаните инструменти на Nvidia за автоматична актуализация на драйвера! 

Да, само дето не ги ползвам, а си тегля драйверите ръчно! Защо реши, че това е причината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и се извинявам за късния отговор. @DarkEdge не мога да отворя файла с това разширение ".reg" . Отворих Registry Editor дадох на този файл Import, но май не става нищо така. Като се опитам да отворя този файл с разширение ".reg" ме пита с коя програма да го отворя, и аз намирам Registry Editor , но пак не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Raze написа:

Защо реши, че това е причината?

Защото сам каза, че: 

Цитат

една от папките ми на nvidia доста се беше напълнила (не помня къде точно) с някакви части от стари драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Raze написа:

Да, само дето не ги ползвам, а си тегля драйверите ръчно! Защо реши, че това е причината?

Тогава не правиш чиста инсталация на всяка следваща версия. Кешът на инсталатора на предходната версия чистиш ли го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих проблема с DDU под safe mode. @DarkEdge ти каза, че .cas  файловете може да се изтрият. Мисля да го направя по обичайния начин. Само да попитам, те за какво са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Tend написа:

Здравейте и се извинявам за късния отговор. @DarkEdge не мога да отворя файла с това разширение ".reg" . Отворих Registry Editor дадох на този файл Import, но май не става нищо така. Като се опитам да отворя този файл с разширение ".reg" ме пита с коя програма да го отворя, и аз намирам Registry Editor , но пак не става.

Това поазва, че има проблемни файлови асоциации. Пробвай да кликнеш с десен бутон по reg файла, избираш Open with...Choose another app, избери Registry Editor и сложи отметка на Always.... Потвърди с ОК

преди 3 минути, Tend написа:

@DarkEdge ти каза, че .cas

Не съм казал такова нещо! Казах

преди 21 часа, DarkEdge написа:

По моему и на .cas файловете не им е там мястото.

а не, че трябва да се трият. В коя папка са, на коя програма са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

Това поазва, че има проблемни файлови асоциации. Пробвай да кликнеш с десен бутон по reg файла, избираш Open with...Choose another app, избери Registry Editor и сложи отметка на Always.... Потвърди с ОК 

Ето какво ми изкарва като направя това, което предлагаш: 1.thumb.jpg.9a37a5accf883c9854da3e0225a13bfe.jpg

Ето къде се намират тези файлове. Във всички тези папки в "installation" . А сега като се загледах по-добре те били в папка на една игра "Battlefield V" . Да взема и нея да изтрия, да видя дали ще се махнат или ще си отидат на мястото.

2.thumb.jpg.4b2ab759963fe983ce237a042728d7bd.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли, стартирай с админски права, сложи отметка на reg и кликни Fix selected.
Рестартирай машината.
https://www.thewindowsclub.com/file-association-fixer-2-windows-10-8-7

Започва да ми намирисва или на омазана система или на променена от зловред система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, DarkEdge написа:

Изтегли, стартирай с админски права, сложи отметка на reg и кликни Fix selected.
Рестартирай машината.

Пак не се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване