Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Карам Peugeot 206. Със стария CD player имах проблем - изключваше се, загряваше, не тръгваха някои дискове и го сменх с нов - Alpine. Сега, когато увелича музиката не се изключва, но прекъсва. Четох по форуми, че може би не достига достатъчно ток до колоните (тънки жици) или че акумулатора е твърде слаб. Та, мисълта ми е дали трябва да сменя колоните или проблемът идва отдругаде.

Screenshot_20190203-013514.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Василена Тодорова написа:

Сега, когато увелича музиката не се изключва, но прекъсва.

Бъди малко по-конкретна! При какво усилване започва да прекъсва? Усилвателят и колоните комплект ли са или са инсталирани поотделно? Каква е дебелината на кабелите между тях(снимка)? Каква е дебелината на захранващия кабел(снимка)?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой го е свързвал? Преходник / кабели или нещо друго? Коплоните оригинални ли са и колко ома? Нещо незаводско има ли свързвано?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Свързаните говорители са с общ импеданс под номиналния за усилвателя и затова прекъсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Свързаните говорители са с общ импеданс под номиналния за усилвателя и затова прекъсва.

Тоест? Какво трябва да направя, за да изчезне прекъсването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Василена Тодорова написа:

Тоест? Какво трябва да направя, за да изчезне прекъсването?

Трябва общия импеданс на говорителите да не е под 2 ома, като препоръчителен е 4 ома. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, AAUUXX написа:

Трябва общия импеданс на говорителите да не е под 2 ома, като препоръчителен е 4 ома. 

Много благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви/колко говорители има свързани и как?Ако има по повече от един говорител на канал, е възможно такова положение - импедансът на свързания комплект да е по-малък от изходното съпротивление на канала на усилвателя и при по-високи нива да се претоварва.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, DarkEdge написа:

Бъди малко по-конкретна! При какво усилване започва да прекъсва? Усилвателят и колоните комплект ли са или са инсталирани поотделно? Каква е дебелината на кабелите между тях(снимка)? Каква е дебелината на захранващия кабел(снимка)?

Когато колата работи увеличавам до 35 (звучи нормално, не прекалено слабо), ако увелича повече започва да пука и ми направи впечатление, че когато изключа колата дори на 35 пак пръщи. А за кабелите не знам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Василена Тодорова написа:

ако увелича повече започва да пука и ми направи впечатление, че когато изключа колата дори на 35 пак пръщи

Прекъсва - значи, че спира за кратко секунда две и пак продължава. Защото ако пука, пращи само без да прекъсва - имаш повреден или скъсан говорител. Трябва да локализираш точно кой е и да се смени със същия от Пежо 206 - по моргите има много. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AGD написа:

Прекъсва - значи, че спира за кратко секунда две и пак продължава. Защото ако пука, пращи само без да прекъсва - имаш повреден или скъсан говорител. Трябва да локализираш точно кой е и да се смени със същия от Пежо 206 - по моргите има много. 

Много грешна логика. Прекъсва щото в момента тока е много голям, някоя защитна верига го прекъсва и след това пак го възобновява.

Или пада напрежението, прекъсва, вдига се --> тръгва

и това бас ловя, е на всеки бас.

При електрониките и микропроцесорните техники е така. Случайни неща няма.

Случайни защити няма. Случайни включвания няма.

Примерно. TDA стъпалото /примерно/ във въпросният плеър напрежението му се срива до и даже под праговото, млъква, въозобновява се... тръгва и пак млъква.

Това е на всеки товар, ток.

До авторката - щях да препоръчам да сложи все пак един мултицет някъде на 12V букса, я на запалка или нещо, на някакъв предпазител в таблото или нещо, на седалка .... ако не може да отвори капака и/или не и се занимава да мери върху акумулатора - да измери как се срива напрежението и по-важното колко.

Защото наистина може да ми идва на ума, че на динамото имаш четки за смяна и/или акумулатора е на отиване или не го бива.

Когато "прекъсва" да си забелязала дисплеи на таблото, фаровете да премигват ? Лампите включени на тавана ?

Проблем с паленето когато е усилана музиката имаш ли ?

Но малко ми се струва трудно и бих казал невъзможно на момичето да го направи. Затова моя съвет си остава тривиален.

Без да обиждам с нещо жената и жените като цяло, естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Staseka7777 написа:

Много грешна логика. Прекъсва щото в момента тока е много голям, някоя защитна верига го прекъсва и след това пак го възобновява.

Или пада напрежението, прекъсва, вдига се --> тръгва

и това бас ловя, е на всеки бас.

При електрониките и микропроцесорните техники е така. Случайни неща няма.

Случайни защити няма. Случайни включвания няма.

До авторката - щях да препоръчам да сложи все пак един мултицет някъде на 12V букса, я на запалка или нещо, на някакъв предпазител в таблото или нещо, на седалка .... ако не може да отвори капака и/или не и се занимава да мери върху акумулатора - да измери как се срива напрежението и по-важното колко.

Защото наистина може да ми идва на ума, че на динамото имаш четки за смяна и/или акумулатора е на отиване или не го бива.

Когато "прекъсва" да си забелязала дисплеи на таблото, фаровете да премигват ? Лампите включени на тавана ?

Проблем с паленето когато е усилана музиката имаш ли ?

Но малко ми се струва трудно и бих казал невъзможно на момичето да го направи. Затова моя съвет си остава тривиален.

Без да обиждам с нещо жената и жените като цяло, естествено.

Когато бях със старото радио дисплеят премигваше, лампите не. Както вече споменах, докато колата работи може да се увеличи до 35, а когато я изключа запомва да прекъсва. А човекът, който сложи новото радио каза да сменя говорителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина добър съвет е да провериш говорителите.

Дали нямаш късо някъде.

За проба - ако имаш функция от плеъра, дай баланс крайно наляво или крайно надясно и усилвай.

Ако имаш мултицет за проба върху куплунга на говорителите, също ще е ок.

Но оттук насетне започвам да усещам че ставам безполезен, затова ще те оставя другите да помогнат. Все пак ако можеш да направиш тия неща които ти казах, ок , не мисля че са кой-знае колко грешни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎4‎.‎2‎.‎2019‎ г. в 20:25, AGD написа:

Василена, ако прекъсва се върни при човека, който ти е слагал радиото.

на ‎4‎.‎2‎.‎2019‎ г. в 22:56, Василена Тодорова написа:

А човекът, който сложи новото радио каза да сменя говорителите.

Ако пука и пръщи при усилване си смени повреденият говорител.

п.п. Тука има хора дето пишат щуротии без дори да са прочели и разбрали за какво иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, хубаво де - прави сте. Малко не бях в настроение като ги писах тия работи. Нека бъда извинен.

Запазвам си правото да има нещо вярно в това което пиша или казано по друг начин, може да съм "частично" прав.

Такива свирки са ми идвали, такъв ми е опита - това говоря.

С извинения отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Qnko Hristozov
      Здравейте, от много време искам да си направя мини студио в домашни условия с цел да правя музиката, която харесвам. Вече разполагам с някакъв бюджет и съм готов да вкарам някой лев в доста по - качествена техника, от която имам сега. 
      Отделил съм до 300 лева за слушалки, (с цел миксиране и мастеринг) като желая да чувам музиката чиста, ниските честоти са ми приоритет. Closed-back или затворени, понеже ще съм пред микрофона с тях и не искам микрофона да улавя звука от слушалките.
      Доста се поразрових за слушалки и това, което видях е, че повечето препоръчват няколко вида слушалки - 
      1. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-pro-32-ohms - Beyerdynamic DT-770 PRO;
      2. https://www.muziker.bg/akg-k-240-mkii - AKG K-240 MK II;
      3. https://www.muziker.bg/akg-k240-studio - AKG-240 Studio;
      4. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-280-pro  - Sennheiser HD 280 PRO.
      Като цяло, аз всъщност искам техниката да ми е малко по-скъпа, за да не се налага да я сменям скоро и да закупувам по-нова и по-добра... Не съм на ясно много за това какво точно да търся в слушалките или микрофона, затова се обръщам към вас.
      Моят избор за слушалки е този 
      1. https://www.muziker.bg/audio-technica-ath-m50-x-white - Audio-Technica ATH-M50 X
      2. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-m - Beyerdyamic DT-770 M
      3. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-300-pro - Sennheiser HD 300 Pro
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Не знам дали направих грешка, като пиша за две отделни неща..Ако е така, моля за извинение! Ако е проблем бих направил отделна тема за микрофона.
      Ориентирах се към към няколко вида микрофони - от 300 до 400 лева максимум (ще го използвам за звукозапис, вокали, бързо пеене)
      На първо място до колкото съм информиран ми трябва динамичен микрофон, който да е кардиоиден. Чудя се между тези - 
      1. http://velikovmusic.com/index.php?route=product/product&path=91&product_id=868 - sEelectronics X1 Vocal Pack
      2. https://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_27878/BEHRINGER_T_47.html - Behringer T-47
      Пускам тук Аудио карта, която мисля да си закупя - https://www.muziker.bg/focusrite-scarlett-6i6-2nd-generation - Focusrite Scarlett 6i6 2nd Generation
      и MIDI Keyboard - https://www.muziker.bg/behringer-motor-49 - Behringer Motör 49 
      с цел ако има някакъв проблем в свързването, импенданса и други несъответствия, поради които е невъзможно да се свържат устройствата и да работят заедно..
      Моля препоръчайте ми или някои от тези, които споделих,  или други, които съответстват на дадената цена. Имам голямо желание да си направя мини студио като следващата крачка ще е да си направя студио извън дома с цел правене на музика!
      ПП: Ако има някакъв проблем относно темата и написаното вътре в нея, моля да ме извините! За пръв път пиша тук, ще се съобразя с нередностите, ако има такива! 
    • от Humpty Dumpty
      Здравайте!
      Някой може ли да ми даде информация оригиналното стерео на VW Golf 5, какъв аудио формат чете за дисковете, а също и самите дискове, какви трябва да са (CD, DVD, DVD-RW и т.н.)?
      Благодаря, предварително!
    • от gioganotti
      Здравейте,
      Имам следният проблем: притежавам звукова карта "Behringer" UFO 202. На настолния компютър (win XP) работи без проблем. Опитах да я закача на лаптопа (win 7 - 64) и е възможно само прослушване, без запис. След посещение на официалния сайт, изтеглих и инсталирах последната версия на драйвърите (asio4all - ver.2.14/23.05.2017), но резултат никакъв. Дали бихте били така добри, да ме осветлите, ако не правя нещо като хората?
      Благодаря предварително.

• от Simona Simova
      Здравейте на всички! 
      Моля да ме внедрите в сферата на аудио техниката! Препоръчайте ми озвучителна система, която да мога да свържа чрез bluetooth с лаптоп или телефон. Ще се ползва за нормална по сила музика в спокойна обстановка. Пробвах някаква система 2.1 на Fenda, но когато намаля звука се чува постоянно "свистене/пръщене". На ясно съм, че качеството се губи заради безжичната bluetooth връзка, но въпреки това мисля, че е възможно и да съществуват по-сполучливи безжични системи?
      Слушала съм добри отзиви за колоните на Logitech, но не съм видяла добра композиция Субуфер + тонколони, които да имат Bluetooth. 
      Запознати ли сте дали има разлика, ако добавя Bluetooth адаптер към системата, в случай, че няма фабрично?

Благодаря! 
    • от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
  • Дарение

• Добави ново...