Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Карам Peugeot 206. Със стария CD player имах проблем - изключваше се, загряваше, не тръгваха някои дискове и го сменх с нов - Alpine. Сега, когато увелича музиката не се изключва, но прекъсва. Четох по форуми, че може би не достига достатъчно ток до колоните (тънки жици) или че акумулатора е твърде слаб. Та, мисълта ми е дали трябва да сменя колоните или проблемът идва отдругаде.

Screenshot_20190203-013514.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Василена Тодорова написа:

Сега, когато увелича музиката не се изключва, но прекъсва.

Бъди малко по-конкретна! При какво усилване започва да прекъсва? Усилвателят и колоните комплект ли са или са инсталирани поотделно? Каква е дебелината на кабелите между тях(снимка)? Каква е дебелината на захранващия кабел(снимка)?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой го е свързвал? Преходник / кабели или нещо друго? Коплоните оригинални ли са и колко ома? Нещо незаводско има ли свързвано?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Свързаните говорители са с общ импеданс под номиналния за усилвателя и затова прекъсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Свързаните говорители са с общ импеданс под номиналния за усилвателя и затова прекъсва.

Тоест? Какво трябва да направя, за да изчезне прекъсването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Василена Тодорова написа:

Тоест? Какво трябва да направя, за да изчезне прекъсването?

Трябва общия импеданс на говорителите да не е под 2 ома, като препоръчителен е 4 ома. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, AAUUXX написа:

Трябва общия импеданс на говорителите да не е под 2 ома, като препоръчителен е 4 ома. 

Много благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви/колко говорители има свързани и как?Ако има по повече от един говорител на канал, е възможно такова положение - импедансът на свързания комплект да е по-малък от изходното съпротивление на канала на усилвателя и при по-високи нива да се претоварва.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, DarkEdge написа:

Бъди малко по-конкретна! При какво усилване започва да прекъсва? Усилвателят и колоните комплект ли са или са инсталирани поотделно? Каква е дебелината на кабелите между тях(снимка)? Каква е дебелината на захранващия кабел(снимка)?

Когато колата работи увеличавам до 35 (звучи нормално, не прекалено слабо), ако увелича повече започва да пука и ми направи впечатление, че когато изключа колата дори на 35 пак пръщи. А за кабелите не знам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Василена Тодорова написа:

ако увелича повече започва да пука и ми направи впечатление, че когато изключа колата дори на 35 пак пръщи

Прекъсва - значи, че спира за кратко секунда две и пак продължава. Защото ако пука, пращи само без да прекъсва - имаш повреден или скъсан говорител. Трябва да локализираш точно кой е и да се смени със същия от Пежо 206 - по моргите има много. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AGD написа:

Прекъсва - значи, че спира за кратко секунда две и пак продължава. Защото ако пука, пращи само без да прекъсва - имаш повреден или скъсан говорител. Трябва да локализираш точно кой е и да се смени със същия от Пежо 206 - по моргите има много. 

Много грешна логика. Прекъсва щото в момента тока е много голям, някоя защитна верига го прекъсва и след това пак го възобновява.

Или пада напрежението, прекъсва, вдига се --> тръгва

и това бас ловя, е на всеки бас.

При електрониките и микропроцесорните техники е така. Случайни неща няма.

Случайни защити няма. Случайни включвания няма.

Примерно. TDA стъпалото /примерно/ във въпросният плеър напрежението му се срива до и даже под праговото, млъква, въозобновява се... тръгва и пак млъква.

Това е на всеки товар, ток.

До авторката - щях да препоръчам да сложи все пак един мултицет някъде на 12V букса, я на запалка или нещо, на някакъв предпазител в таблото или нещо, на седалка .... ако не може да отвори капака и/или не и се занимава да мери върху акумулатора - да измери как се срива напрежението и по-важното колко.

Защото наистина може да ми идва на ума, че на динамото имаш четки за смяна и/или акумулатора е на отиване или не го бива.

Когато "прекъсва" да си забелязала дисплеи на таблото, фаровете да премигват ? Лампите включени на тавана ?

Проблем с паленето когато е усилана музиката имаш ли ?

Но малко ми се струва трудно и бих казал невъзможно на момичето да го направи. Затова моя съвет си остава тривиален.

Без да обиждам с нещо жената и жените като цяло, естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Staseka7777 написа:

Много грешна логика. Прекъсва щото в момента тока е много голям, някоя защитна верига го прекъсва и след това пак го възобновява.

Или пада напрежението, прекъсва, вдига се --> тръгва

и това бас ловя, е на всеки бас.

При електрониките и микропроцесорните техники е така. Случайни неща няма.

Случайни защити няма. Случайни включвания няма.

До авторката - щях да препоръчам да сложи все пак един мултицет някъде на 12V букса, я на запалка или нещо, на някакъв предпазител в таблото или нещо, на седалка .... ако не може да отвори капака и/или не и се занимава да мери върху акумулатора - да измери как се срива напрежението и по-важното колко.

Защото наистина може да ми идва на ума, че на динамото имаш четки за смяна и/или акумулатора е на отиване или не го бива.

Когато "прекъсва" да си забелязала дисплеи на таблото, фаровете да премигват ? Лампите включени на тавана ?

Проблем с паленето когато е усилана музиката имаш ли ?

Но малко ми се струва трудно и бих казал невъзможно на момичето да го направи. Затова моя съвет си остава тривиален.

Без да обиждам с нещо жената и жените като цяло, естествено.

Когато бях със старото радио дисплеят премигваше, лампите не. Както вече споменах, докато колата работи може да се увеличи до 35, а когато я изключа запомва да прекъсва. А човекът, който сложи новото радио каза да сменя говорителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина добър съвет е да провериш говорителите.

Дали нямаш късо някъде.

За проба - ако имаш функция от плеъра, дай баланс крайно наляво или крайно надясно и усилвай.

Ако имаш мултицет за проба върху куплунга на говорителите, също ще е ок.

Но оттук насетне започвам да усещам че ставам безполезен, затова ще те оставя другите да помогнат. Все пак ако можеш да направиш тия неща които ти казах, ок , не мисля че са кой-знае колко грешни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎4‎.‎2‎.‎2019‎ г. в 20:25, AGD написа:

Василена, ако прекъсва се върни при човека, който ти е слагал радиото.

на ‎4‎.‎2‎.‎2019‎ г. в 22:56, Василена Тодорова написа:

А човекът, който сложи новото радио каза да сменя говорителите.

Ако пука и пръщи при усилване си смени повреденият говорител.

п.п. Тука има хора дето пишат щуротии без дори да са прочели и разбрали за какво иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, хубаво де - прави сте. Малко не бях в настроение като ги писах тия работи. Нека бъда извинен.

Запазвам си правото да има нещо вярно в това което пиша или казано по друг начин, може да съм "частично" прав.

Такива свирки са ми идвали, такъв ми е опита - това говоря.

С извинения отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Simona Simova
      Здравейте на всички! 
      Моля да ме внедрите в сферата на аудио техниката! Препоръчайте ми озвучителна система, която да мога да свържа чрез bluetooth с лаптоп или телефон. Ще се ползва за нормална по сила музика в спокойна обстановка. Пробвах някаква система 2.1 на Fenda, но когато намаля звука се чува постоянно "свистене/пръщене". На ясно съм, че качеството се губи заради безжичната bluetooth връзка, но въпреки това мисля, че е възможно и да съществуват по-сполучливи безжични системи?
      Слушала съм добри отзиви за колоните на Logitech, но не съм видяла добра композиция Субуфер + тонколони, които да имат Bluetooth. 
      Запознати ли сте дали има разлика, ако добавя Bluetooth адаптер към системата, в случай, че няма фабрично?

Благодаря! 
    • от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от Obscurity
      Привет
      Искам да си купя някаква аудио система основно ще я ползвам за слушане на музика
      За в момента съм се прицелил във 
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/vertical-90-p268314871/
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/v-15-bt-p337488666/
      https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1280db-2-0-p370574491/?sgst=1
      На първо място това което бих искал е по качествен звук,дали edifier 1280db би изкарал по качесвено звучене от другите които пък имат екстри като фм радио аларма.ккак са oneconcept със баса тази марка от скоро я научих и нз нищо за тях
      Основно за източник на сигнала ще ползвам таблет или смартфон няма да ги връзвам за комп кое би било по доброт.
    • от Валентин Кънчев
      Здравейте!
      Настроих се вече да си купя първата кола, обаче не съм запознат изобщо и не знам как стават нещата. Допитах се до няколко човека и получих все различни отговори, за това реших да се допитам и до вас.
      Случая е следния:
      Да речем, че аз съм от град "А"
      Харесал съм си кола, нов внос в някоя авто къща в град "Б"
      Какво следва оттук нататък?
      Моля, ако някой изяви желание, да ми обясни стъпка по стъпка :)
      Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване