Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам 2 SSD: 
120GB (на около 3 години), с инсталиран Windows 7
240GB (на около половин година), с инсталиран Windows 10
И двата Windows-a са преинсталирани преди 2-3 седмици.

Ползвам основно 7-цата. До вчера всичко си работеше перфектно. Снощи като пуснах компютъра (win7), почна да "виси" на логото на Windows (но анимацията на логото си вървеше, т.е. не беше freeze-нало). Чаках няколко минути и рестартирах. Windows-ът зареди, отварям discord, но след като се опитам да затворя прозореца на дискорд, той остава на екрана, въпреки че програмата се затваря в таскбар-а и я няма в таск мениджъра. С десен бутон - Refresh, прозорецът изчезна. При затваряне на steam пак има подобен проблем, но прозорецът изчезва след 1-2 секунди. Дойде някакво известие от месинджър през chrome, след него остана бял правоъгълник на мястото на известието. Реших да boot-на 10-ката да видя там как е положението - нямаше ги тези проблеми и забелязах, че в This PC липсва 120gb-овото SSD. След това като се опитах да пусна 7-цата ми излезе грешката на снимката. Днес успя да зареди 7-цата, но при първото включване отново висеше на логото на windows и след това пак прозорците не се затваряха. Програмите Hard disk sentinel и SSDLife показват, че дискът е healthy (като Hard disk sentinel показва, че проблемното ssd е на 100% health, а новото на 95%?). По едно време пак 120GB SSD не се показваше в This PC. Пробвах да разменя SATA кабелите на двете SSD-та, но няма разлика.

51849573_2346161248736369_7990130615133405184_n.jpgScreenshot_1.pngScreenshot_2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нерегистрирана версия ,диск не се тества под ОС.Теста няма да е меродавен .Прави се под ДОС със някой от инструментите на Hirens boot CD .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ссд диска не умира така,при него всичко приключва изведнъж..........в уиндоуса е проблема най-вероятно,пусни проверка на системните фаилове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Иво Димов написа:

Това е нерегистрирана версия ,диск не се тества под ОС.Теста няма да е меродавен .Прави се под ДОС със някой от инструментите на Hirens boot CD . 

Какво имаш в предвид? ДОС не е ли ОС? Ако трябва пълен достъп до диска, може да се демонтира и да се тества, стига ОС да не е заредена от него. Софтуерите, които са направени за тази цел, си правят това демонтиране, ако трябва ще искат рестарт.

Може контролера на диска да дава фира и да не се инициализира всеки път при зареждане. Това е някое много бюджетно SSD, като гледам и марката Goodram, пак доста е изкарало. Тествай го на друга машина дали пак прави същите проблеми. Ако можеш направи чиста инсталация на ОС да си сигурен, че проблема е хардуерен, но щом изчезва от системата на моменти, най-вероятно е пътник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това под ДОС нямам идея как се прави, ако може линк или някакви насоки.

Точно фактът, че изчезва от системата ме кара да си мисля, че дискът си заминава, но това, което ме учуди, е че изписва GOOD health или 100% на тези програми, ако може да им се вярва. Проверка на системните ми файлове ми даде да направя след онази грешка, която е на снимката в първия пост - не откри грешки. Ще пробвам утре с чиста инсталация, макар че преди 2-3 седмици е инсталиран уин-а и от тогава насам нищо ново не е инсталирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснах да кажа, че нямам възможност да го тествам на друга машина. Идеята беше като си взема 240гб, въпросното ssd да го сложа на hp elitebook 6930p, но там изобщо не го отчиташе и накрая го оставих на настолния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай диска с Windows 7 под Windows 1o за грешки: десен клик по Старт бутона и избери Run as administrator. В черния прозорец постави следния текст:
echo y|chkdsk n: /f
и натисни Enter. Тук n: е дискът с Windows 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, DarkEdge написа:

Сканирай диска с Windows 7 под Windows 1o за грешки: десен клик по Старт бутона и избери Run as administrator. В черния прозорец постави следния текст:
echo y|chkdsk n: /f
и натисни Enter. Тук n: е дискът с Windows 7

Screenshot_3.thumb.png.44fc4360ef4d0bc841574fbcbe0e9608.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намира проблем, но аз на чекдиска на 8.1/10 не вярвам. Ако имаш флашка със CD с Hiren's Boot CD там в mini Windows XP можеш да направиш проверка.
Междувременно може да направиш проверка на системните файлове в админска cmd:
sfc /scannow /offbootdir=n: /offwindir=f:\windows
където на мястото на n: вписваш буквата на BOOT дела (100 или 300MB)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За offbootdir не разбрах коя буква трябва да сложа, в this pc или в disk management не ми показва дял с малко мегабайти или System Reserved. Четох в нета, че в повечето случаи било C:. Ето ги и резултатите от mini xp.

received_649708622113072.thumb.jpeg.7faffc7f70347e48164a6b1cc0639ddc.jpeg

Screenshot_4.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно и двете проверки са направили ремонт. Пробвай да стартираш Win 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в безопасен режим (F8) можеш ли да заредиш или също не може?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той само понякога не зарежда и виси на логото, в случая зареди, но прозорците пак си залепват по екрана, както описах в първия пост, сега забелязах, че и хрома не се отваря. Общо взето нещата, които са инсталирани на въпросното SSD правят проблеми (самия windows, discord, chrome, steam...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си успял да влезеш в 7, стартирай setup.exe от DVD/USB/iso и направи ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай със здрав хард диск, за да си сигурен, че в това устройство е проблема, а не в дъно или памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, baitexpo написа:

Пробвай със здрав хард диск, за да си сигурен, че в това устройство е проблема, а не в дъно или памет.

С Windows 10, инсталиран на 240гб-овото SSD няма никакви подобни проблеми. На 7 (който е на проблемното ссд) програмите, които са инсталирани на хард диска също не правят проблем. 

преди 19 минути, DarkEdge написа:

Ако си успял да влезеш в 7, стартирай setup.exe от DVD/USB/iso и направи ъпгрейд.

В момента правя ъпгрейд през флашката, като завърши ще пиша за резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не залепват вече прозорците, направих няколко рестарта, за да се убедя, че всеки път буутва, единствено хрома продължаваше да не се отваря, но след като го инсталирах наново се оправи. На пръв поглед всичко е наред, надявам се да не се появи отново същия проблем. Благодаря, DarkEdge, както и на всички, които се опитаха да помогнат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак се появи същият проблем :( Явно просто на SSD-то му е минало времето.

received_777723459257724.jpeg

received_2249209545346145.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам едно SSD но на Adata, все ми се чупи файловата система, под 10 тотално мре, под 7 не мре но част от софтуера не тръгва и ми дава системни грешки.

При чек виждам нередности, поправям ги както ме е учил Дарк, пак се появяват, просто дисковете са скапани. А моят е чисто нов.

Ще си купуваме нови ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последното, което можеш да направиш (а всъщност трябваше да бъде първо) е да смениш сата кабела на диска. Може да не прави връзка с дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, ivaylo71 написа:

Последното, което можеш да направиш (а всъщност трябваше да бъде първо) е да смениш сата кабела на диска. Може да не прави връзка с дъното.

При лаптопите директно влиза на интерфейса си, в моя случай не е фактор това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivaylo71 написа:

на 15.02.2019 г. в 21:28, Atheros написа:

Пробвах да разменя SATA кабелите на двете SSD-та, но няма разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Танер Заит Расим написа:

При чек виждам нередности, поправям ги както ме е учил Дарк, пак се появяват, просто дисковете са скапани. А моят е чисто нов.

Добре де,пробвал ли си гаранцията да ползваш,или важи само при напълно неработещ диск?И друго..........ако е даден сектор от диска само проблемен,задели го и не го ползвай за системен,пробвай на друг дял да сложиш системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Слави Маринов написа:

Добре де,пробвал ли си гаранцията да ползваш,или важи само при напълно неработещ диск?И друго..........ако е даден сектор от диска само проблемен,задели го и не го ползвай за системен,пробвай на друг дял да сложиш системата.

От Емаг го взех за 40 лв не ми се занимава, ще си взема друг просто.

При тестове на форматиран и празен фул тест четене и запис няма никакви грешки.

Няма видими повредени адреси по диска .

Просто файловата система се чупи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване