Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Кондензационна сушилня и сушилня с термопомпа, едно и също ли е ? И те ли са за предпочитане пред другите, които са със сушоар ?

Приемам и мнение за комбинирана перална със сушилня ! Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сушилня с термопомпа, защо- гугъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, lupis написа:

Сушилня с термопомпа, защо- гугъл

Така, ама на някои обяви за сушилни пише : с термопомпа, а на други кондензационни и не знам какво да избера !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И толкова ли е трудно да потърсиш в Гугъл...ето третия резултат:

http://dobrudjabg.com/novina/kakva-sushilnq-da-si-kupite/39610

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lupis написа:

И толкова ли е трудно да потърсиш в Гугъл...ето третия резултат:

http://dobrudjabg.com/novina/kakva-sushilnq-da-si-kupite/39610

Почти от два месеца ровя в Гугъл по този въпрос и попадам само на някакви махленски форуми, като бгмама и др.  От там не можах да получа нужната ми информация и за това зададох въпроса тук ! Линка, който ми пратихте ми беше бного полезен за, което благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай сушилните на Миеле. Не са евтини но са много добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.02.2019 г. в 13:10, inwader написа:

Почти от два месеца ровя в Гугъл по този въпрос и попадам само на някакви махленски форуми, като бгмама и др.  От там не можах да получа нужната ми информация и за това зададох въпроса тук ! Линка, който ми пратихте ми беше бного полезен за, което благодаря !

Информацията от линка е просто копирана отнякъде, като  обясненията са на човек, който не е разбрал за какво точно става дума.

Кондензна е сушилнята при която кондензиралата влага се събира в контейнер и потребителя изпразва съдържанието му след използването на уреда..Другият вид сушилня се свързва към комин или отвор за аспирация.

Това няма отношение към принципа на работа.Става дума  за начина, по който се загрява въздуха.В единия случай се използва електрически нагревател, а в другия хладилна машина(термопомпа).Така че термопомпената сушилня може да бъде кондензна и в голямото си болшинство са такива.Както и сушилните с нагревател също са предимно кондензни

В единия случай имаме сравнително просто устройство , по-ниска цена на придобиване на уреда, но високи експлоатационни разходи.

В другия устройството е сложно.Цената е по-висока.Практически два машини - хладилната машина и  друга,  която задвижва барабана.За сметка на това харчи 3-4 пъти по-малко ел.енергия.

Сервизните дейности по сушилня с термопомпа са доста трудни.Много често за хладилната част се налага ползване на оксижен.В хладилната техника това е повече от нормално.

Спояването на тръби със сребърен припой обаче   в сушилните е проблемно.Тръбите са заобиколени от пластмаси и с оксижена трябва да се внимава много.

Но икономията си заслужава.При това, колкото в стаята е по-топло икономията е по-осезаема..

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не претендирам, че информацията от линка е професионална, а да насочи човека, коя сушилня да избере, като мисля че тази задача я изпълни.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване