Премини към съдържанието
MisterDimchev

Въпрос за покупка на автомобил от друг град.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.

Автомобил от България не съм купувал досега. Винаги от друга страна съм взимал.

Интересува ме, ако закупя автомобил - регистриран и т.н. от друг град, трябва ли да го регистрирам на ново в моя град и съответно да платя 500лв (или колкото струва там)?

Моя град е сравнително малък и няма много голям избор, затова мисля да гледам в другите наоколо.

Благодаря предварително за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По спомен, задължителна пререгистрация по адресна регистрация на собственика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е от друга област ще трябва да смениш и номерата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително в КАТ за смяна на номерта, и собствеността. 500 лв няма да струва в никакъв случай. 50-на лева са ти номерата и към 35 лева за новите талони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екотакса вече е платена. Ако новия собственик е с различен окръг по постоянен адрес от досегашния то нови номера. Талони при всички обстоятелства нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набутвация си е. За автомобил се харчат пари.

Има смисъл да купуваш кола от човек, когото познаваш и знаеш как ев карана и обслужвана. Ако е някоя кочина пред разпадане или защото на собственикът му е писнало да налива пари, все нещо да се поврежда и пишман майстори да сменят това и онова с надежда да уцелят - сещай се. От "нов внос" тия си слагат поне по 1000 евро отгоре и продават откровен АВТОХЛАМ.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега с нов внос е нямало проблеми. Имам доста доверен човек, който знае какво да купува и как от Германия. Но цените в момента, като сложиш после регстрация и всичко, честно казано цялата играчка не си струва за да спестиш едни 200-300лв. 

Ще гледам нещо от тука, естествено, ще мине през сервиз за преглед при човек на който също имам доверие и се занимава с това от много години.

Иначе си прави сигурно, има и много които продават такива пред разпадане и пренавити километри. :)

Редактирано от Филипов
Не се отговаря с цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка кола си е на късмет.Колкото и специалисти да я гледат,за 1-2 часа няма как да и хванат всичките кусури.Преди да я закараш на сервиз за преглед е добре да и смениш маслото и масления филтър за твоя сметка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване