Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте когато включвам компютъра с една плочка рам памет 1x8 2400 се вкючва , а когато поставя 2 плочка пак същата включва се и след 5 секунди изгасва и досега не е правило проблеми така!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Plamen Sedlarski написа:

Здравейте когато включвам компютъра с една плочка рам памет 1x8 2400 се вкючва , а когато поставя 2 плочка пак същата включва се и след 5 секунди изгасва!!!

Марка и модел на дънната платка както марка и модел на двете плочки РАМ памети, които използваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, plamen_petrov_80 написа:

А ако включиш само втората платка в слота на първата?

Пак не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистваш контактните повърхности на проблемната памет и ако не става се възползваш от гаранцията й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Plamen Sedlarski написа:

Пак не става

Отново! Марка и модел на дънната платка. Ако не я знаеш като отвориш кутията там си пише. Ако не си инсталираш програмата AIDA или Speccy. И съответно точен модел на Рам паметите, които използваш. Може и да са несъвместими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като не работи само и единствено с едната плочка значи е заминала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Roujin Z написа:

След като не работи само и единствено с едната плочка значи е заминала.

Може да не е заминала, а да не контактува добре. При мен имаше същият проблем. 2 еднакви плочки и системата забиваше. Контактния спрей реши проблема.  Но разбира се това е само предположение. В  повечето случаи рамта си е заминала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Plamen Sedlarski написа:

А моделът на проблемната РАМ памет е??????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Емил Костов написа:

А моделът на проблемната РАМ памет е??????

Samsung 1x8 2400mhz е паметта

преди 14 часа, Plamen Sedlarski написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, Plamen Sedlarski написа:

Samsung 1x8 2400mhz е паметта

Паметта може да е здрава, но като гледам не е заложена в листа с поддържани памети от това дъно. Така, че може да е несъвместима. Така, че вероятни причини за проблема:

1. Несъвместима памет - Не се поддържа от паметите дадени от производителя за това дъно.

2. Повредена памет - Ако може се тества на друга машина. 

3. Неконтактуваща памет - Взема се контактен спрей и се пръска слота, след което рамта се поставя отново.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двете плочки трябва да са на двата червени слота. Когато е една на червения слот от към процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се , че двете са различни модели , но поставих двете една до друга , не към слотове на процесора и се оправи вече съм перфе , но за по-нататък какво трябва да сменя , ако реша са слага още!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са една до друга няма да работи двуканалния режим. Трябва да са на червените слотове демек между тях да има празен черен слот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, Plamen Sedlarski написа:

Оказа се , че двете са различни модели , но поставих двете една до друга , не към слотове на процесора и се оправи вече съм перфе , но за по-нататък какво трябва да сменя , ако реша са слага още!!!

16 ти е достатъчна. Какво искаш да правиш още? И си вземи почистващ спрей. Да, струва 7 лева, но ще се родиш с него. А това, че си перфе не сме се и съмнявали!! ;)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.03.2019 г. в 8:52, Емил Костов написа:

16 ти е достатъчна. Какво искаш да правиш още? И си вземи почистващ спрей. Да, струва 7 лева, но ще се родиш с него. А това, че си перфе не сме се и съмнявали!! ;)

Имам 16 , но показва 8!!!

Desktop Screenshot 2019.03.14 - 22.32.52.76.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Plamen Sedlarski написа:

Имам 16 , но показва 8!!!

Desktop Screenshot 2019.03.14 - 22.32.52.76.png

Показва 16 но си бил до сега с 8 и биоса не е единтифицирал другите 8. При рестарт на компа  ниско долу вляво забелязваш ли нещо  като "Save Mode" и след него F1? Трябва да натиснеш F1 за да познае и другите 8 гигабайта и компютърът ти ще продължи със зареждането на системата. Едва тогава ще провериш колко са наличните гигабайти на системата. Вече трябва да са 16. Сещаш ли се , че с поставянето на нови 8 гигабайта RAM, ти монтираш нов хардуер в компютъра си? Нали някой трябва да го опознае , приеме и тогава да ти позволи да работиш и с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎13‎.‎3‎.‎2019‎ г. в 22:04, Емил Костов написа:

При мен имаше същият проблем. 2 еднакви плочки и системата забиваше

Ти случайно да не си пътешественик в времето ? всеки като пише за хардуерен или софтуерен проблем ти си имал преди същият подобен проблем е егати признавам те уникален човек си ...

И едно нещо още по интересно питаш автора за марка и модел и след 2 3 поста  пишеш имал същият проблем е тука направо ме разби :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, adersa написа:

Ти случайно да не си пътешественик в времето ? всеки като пише за хардуерен или софтуерен проблем ти си имал преди същият подобен проблем е егати признавам те уникален човек си ...

И едно нещо още по интересно питаш автора за марка и модел и след 2 3 поста  пишеш имал същият проблем е тука направо ме разби :D 

Момент да си изключа машината на времето. Виж ти как ме подсети. Благодарско!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Plamen Sedlarski написа:

Какво е двуканален режим?

Ще попиташ google и ще ти разясни всичко. Сега кажи оправи ли се с паметта, която е 16 гига а се чете като 8. Като питаш, трябва и да можеш да отговаряш на зададените въпроси.

673527117_DesktopScreenshot2019_03.14-22_32_52_76.png.47f82d400416665312be3ef2b3c516a6.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На рамта и няма нищо просто на тези проблемни 2 слота като я сложа и компа се цъка нормално и след 5 секунди...слотове не съм ги чистил въобще!!! Ако не тръгваше тогава щеше да е сериозен проблем , но тръгва и след 5 секунди сам се изгасва!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Devinbg
      Привет.
      Моля за съвет - Лаптопа ми е Lenovog50 с 4гб рам и се прецаках  като закупих още 4 гб рам с идеята да го подсиля с 8гб  но проблема е ,че на втория слот има прорезчета за рамта но онези "телчета" така да се изразя чрез които щраква ги няма.Не е носен никога в сервиз така е закупен.Как мога да оправя това освен да закупя цяла 8гб, имали вариант някак да се слага или аз не мога да ги сложа?
      Благодаря предварително!

• от GermanecaBG
      Здравейте! Пред мен има два лаптопа. Единият е по-стар Asus X501A, а другият сравнително нов на 18 месеца ASUS X540SA. Разглеждах дъното на двата лаптопа с програмата CPU-Z и ми направи впечатление, че на по-старият модел му показва пълна информация за РАМ паметта (слотове, производител и т.н.). Докато на уж по-новият модел такава информация липсва. Дали има вероятност на модела Asus X540SA РАМ паметта да е запоена или менте? Ще покажа снимки.
      Ето тук е инфо за Asus X540SA

Ето и за модел Asus X501A
      exotic girl names and meanings

Лаптопите не съм ги отварял!
    • от DarkEdge
      Здравейте, имам проблем с това дъно - не позволява промяна на нит един параметър на паметите.
      Дъното дойде при мен с BIOS F4, процесор Pentium G3220 и два модула по 4GB - единият на 1,35V, другият на 5V, но еднакви първи 5 параметъра.
      Флашнах с F7 - без промяна. 
      Флашнах с F9 - без промяна.
      Подмених паметите с два абсолютно идентични модула. Нулев ефект.
      Възстановявах настройки по подразбиране.
      Модулите са HMT451U6AFR8C-PB - на 1600MHz, а се отчитат работещи на около 1350.
      Захранването (FORTRON epsilon 80plus 600w) се държи стабилно
      Някакви идеи къде може да е ключът от палатката?
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от Plamen Sedlarski
      Искам да си клокна паметта , но незнам как в момента ми е 1200mhz искам да е 2400mhz -16 gb ram ми е в момента някой да ми помогне!!!
      Дъното ми е добро някво от 200 лева и подържа точно до 2400mhz
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване