Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте и честита пролет!

От известно време имам проблем с РАМ-та, проблема е в това, че понякога не отчита втората плочка от 4ГБ, оправя се след като я извадя и пак сложа.
Имам само два РАМ слота и няма как да пробвам с друго дъно понеже нямам под ръка, а прителите отдавна са ъпгрейднали на ДДР4.
Пробвах да разменя местата на плочките, но след време пак се бъгва, получавам син екран и след като компютъра се рестартира, едната РАМ не играе роля, пак си ми изписва 8ГБ в опциите на компютъра, но само 4 са използваеми.
Видеото ми е външно.

Това е грешката от краш дъмп-а

WhoCrashedEx_2019-03-22_16-23-23.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Вземаш си контактен спрей и пръскаш слотовете. След това поставяш рам паметите и проблемът е решен.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Емил Костов написа:

Вземаш си контактен спрей и пръскаш слотовете. След това поставяш рам паметите и

пускаш тест на паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е дъното? Каква е паметта? Двете плочки еднакви ли са? Пробвал ли си да обновиш BIOS? Това "понякога" какво ще рече - докато работи прави проблеми или само при включване? Ако не изключваш машината появява ли се проблема? Пробвал ли си само с една от плочките на проблемния слот да го ползваш, за да си сигурен, че проблема е в паметта, а не в слота или нещо друго? Имам едно старо дъно S775, което прави подобен проблем в най-отдалечения слот от процесора, трябва да се намести добре паметта, иначе не стартира, но след като "захапе" няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Вземаш си контактен спрей и пръскаш слотовете. След това поставяш рам паметите и проблемът е решен.

Може ли да ми дадеш пример за този контактен спрей, не съм ползвал такова нещо.

преди 1 час, Raze написа:

Какво е дъното? Каква е паметта? Двете плочки еднакви ли са? Пробвал ли си да обновиш BIOS? Това "понякога" какво ще рече - докато работи прави проблеми или само при включване? Ако не изключваш машината появява ли се проблема? Пробвал ли си само с една от плочките на проблемния слот да го ползваш, за да си сигурен, че проблема е в паметта, а не в слота или нещо друго? Имам едно старо дъно S775, което прави подобен проблем в най-отдалечения слот от процесора, трябва да се намести добре паметта, иначе не стартира, но след като "захапе" няма проблеми.

Дъното е ASRock FM2A55M-DGS което се наложи да взема втора ръка понеже моето изгоря.
Рамта е Kingston HyperX 2600mhz 2x4GB
Биоса е последна версия.

Понякога, ще рече че прави този проблем при работа (при което се появява този син екран с грешката) и някой път при самото включване сутрин.

Пробвал съм плочките сами на двата слота и проблеми няма, както няма значение когато ги разменя, след известно време пак се появява тази грешка и пак се налага да извадя и сложа паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какви настройки са паметите?

Коя е версията на BIOS?
https://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A55M-DGS/index.bg.asp#BIOS

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай паметта дали ще прави проблеми на по-ниски честоти. Ако си клоквал процесора също го върни на фабричните честоти. Възможно е да не се "разбират" двете памети като са заедно или дъното да има проблем. Огледай и за подути кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера ще ти кажа модела, че сега съм на работа и не помня как се казваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Листче хартия и прекарваш през слотовете.

По контактните пластини на паметата, търкаш с гумичка до промяна на цвета на контактните пластини.

С контактен спрей е по професионално и по бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно с какво ще помогне това почистване, след като поотделно паметите работят нормално и на двата слота....?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой обърна ли внимание на това, че дъното работи на 2400MHz, но в режим на ОС. И че е възможно с тия памети и настройките им да не саботва коректно я на таймингите им, а на нещо друго.
И че във в.2.80 на BIOS е подобрена стабилността.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Benjamih написа:

Може ли да ми дадеш пример за този контактен спрей, не съм ползвал такова нещо.

Дъното е ASRock FM2A55M-DGS което се наложи да взема втора ръка понеже моето изгоря.
Рамта е Kingston HyperX 2600mhz 2x4GB
Биоса е последна версия.

Понякога, ще рече че прави този проблем при работа (при което се появява този син екран с грешката) и някой път при самото включване сутрин.

Пробвал съм плочките сами на двата слота и проблеми няма, както няма значение когато ги разменя, след известно време пак се появява тази грешка и пак се налага да извадя и сложа паметта.

Ето линк. Върши превъзходна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, DarkEdge написа:

А някой обърна ли внимание на това, че дъното работи на 2400MHz, но в режим на ОС. И че е възможно с тия памети и настройките им да не саботва коректно я на таймингите им, а на нещо друго.
И че във в.2.80 на BIOS е подобрена стабилността. 

Аз нали точно това питах по-горе - дали нещо е клоквано и да пробва паметта на по-ниска честота, ама няма отговор от автора.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване