Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, мисля да семня старата видеокарта с нова 2070 и се чудя, карта на кой производител и кой модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До какви пари искаш да отделиш за картата?

Физически кутията ти колко най-голяма карта побира?

Защо точно на такава карта си се спрял и с каква система ще я комбинираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията е достатъчно голяма, Intel i7 7820x, 64ggb ddr4, assus radeon r9 290x 4ggb. Мисля да сменя старото видео, че е доста възрастно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Stoyan12 написа:

Здравейте, мисля да семня старата видеокарта с нова 2070 и се чудя, карта на кой производител и кой модел.

Марка и модел(MSI).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 100 лева повече има 2080.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ncl написа:

Има конкретно питане за RTX 2070. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Stoyan12 написа:

KFA2 EX (1-click OC). Тест (линк).

Ако не е тайна защо продаваш Prime X-299-A и 7820X, преминаваш към TR4 ? И съвет за продажбата - ако махнеш охладителя (с може би лека корекция в цената) ще продадеш комплекта по-лесно.

преди 2 часа, ncl написа:

В момента, за ограничено време се намира и за доста по-малко. Asus Turbo RTX 2080 (90YV0C31-M0NM00) - 1210.76 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Inno написа:

Ако не е тайна защо продаваш Prime X-299-A и 7820X, преминаваш към TR4 ? И съвет за продажбата - ако махнеш охладителя (с може би лека корекция в цената) ще продадеш комплекта по-лесно.

В момента, за ограничено време се намира и за доста по-малко. Asus Turbo RTX 2080 (90YV0C31-M0NM00) - 1210.76 лв.

2080 е 100 лева по скъпа но е от Германия, ако случайно се прецака ще страдам много :)

Относно 7820x си мисля до го продам и да мина на 1950x, но като се замисля не си заслужава,нов с дъно е около 1900 лева, а моя е с две години остатъчна гаранция. Може би ще изчакам догодина да сглобя една нова машина с нещо от рода на 2990.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Stoyan12 написа:

2080 е 100 лева по скъпа но е от Германия, ако случайно се прецака ще страдам много :)

Относно 7820x си мисля до го продам и да мина на 1950x, но като се замисля не си заслужава,нов с дъно е около 1900 лева, а моя е с две години остатъчна гаранция. Може би ще изчакам догодина да сглобя една нова машина с нещо от рода на 2990.

По-скъпа от какво ? По-евтина е с 60 лева от предложената 2070 от българския сайт. Спестените пари от по-скъпа 2080 може да ги вложиш във воден блок или ако нямаш кръг - AIO с Kraken G10/12.

Защо да страдаш ? Прецака ли се я връщаш и се възползваш от гаранцията, изпращането няма да ти струва много, не е като да изпращаш до Америка или Австралия.

В същия сайт имаше период от няколко месеца, в който 1950X беше под 1100лв., но в момента цената му е 1267лв. Цените би трябвало да паднат, наближавайки към появата на трета генерация и ако масовия 16-ядрен е на супер конкурентна цена. Дъно има и за 500 лева (ASRock X399 Phantom Gaming 6), но на теб може и да не ти върши работа. И как така няма да е ъпгрейд ако работата ти се възползва от него ? Буквално удвояваш ядрата и туко-виж Freezer 33 Push-Pull охладителя ще държи по-ниски температури (ако си го ползвал със 7820X), но не бих ползвал подобен охладител за 1950X, още по-малко за 7820X.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Inno написа:

По-скъпа от какво ? По-евтина е с 60 лева от предложената 2070 от българския сайт. Спестените пари от по-скъпа 2080 може да ги вложиш във воден блок или ако нямаш кръг - AIO с Kraken G10/12.

Защо да страдаш ? Прецака ли се я връщаш и се възползваш от гаранцията, изпращането няма да ти струва много, не е като да изпращаш до Америка или Австралия.

В същия сайт имаше период от няколко месеца, в който 1950X беше под 1100лв., но в момента цената му е 1267лв. Цените би трябвало да паднат, наближавайки към появата на трета генерация и ако масовия 16-ядрен е на супер конкурентна цена. Дъно има и за 500 лева (ASRock X399 Phantom Gaming 6), но на теб може и да не ти върши работа. И как така няма да е ъпгрейд ако работата ти се възползва от него ? Буквално удвояваш ядрата и туко-виж Freezer 33 Push-Pull охладителя ще държи по-ниски температури (ако си го ползвал със 7820X), но не бих ползвал подобен охладител за 1950X, още по-малко за 7820X.

преди 4 минути, Inno написа:

Благодаря за коментара, аз от чужд сайт не желая да пазарувам, но видях, че и в нашите сайтове има 2080 за по 1350 лева, което наистина е добра цена и тези дни ще си поръчам някаква карта. Относно процесора той е жесток и разликата с 1950x няма да се забележи за целите за които  го използвам. Най-вероятно догодина ще сглобя една нова амд машина.

Кога се очаква да излезе трета генерация на видеокартите на нвидиа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Stoyan12  Въпросния магазин не изпраща до страната, но този проблем се решава с фирма превозвач. Каква е тази RTX 2080 за 1350 лева от българия ?  Не намирам 2080 карти на такава цена, най-евтината листната е Palit 2080 Gamerock (NE62080S20P2-1040G) за 1381,76 в Stealtech, но мога да ти гарантирам че актуалната цена със сигурност е над 1500 лева. Най-ниската в Европа, която намирам е 1406лв. само в един сайт (линк), останалите са 1439лв+. Няма как в пазар като българския цената да е по-ниска от най-ниската в Европа.

Няма да е скоро, все пак 2000 излезе преди 6 месеца.

Малко в страни - гледам че Alphacool имат модулни водни комплекти за 2080 и 2080Ti (Eiswolf 240 GPX Pro), ако не ти се занимава със CLC-та, не знам дали са добри и надеждни, но и цената им е солена, а и са само за ядрото, не са full cover, което за 2080 може и да не е проблем, но 2080Ti пече.

Малко подцених Freezer 33. TR4 версията се справя доста добре със 1950X (сток), което е приятна изненада, или е по-скоро резултат от огромния IHS и равномерното разпределение на топлината, макар че обзалагам се четирите тръби не покриват и 50% от капачката по ширина. Ако същата версия се сложи на 7960X не ми се мисли какво барбекю ще настане :X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Inno написа:

100-200 разлика с цените в Европа не-могат да ме накарат да купя карта от чужд магазин. Благодаря ти, че ме накара да се замисля за 2080. На доста места чета, че има доста дефектни от тези карти и се чудя кой модел за около 1500 лева да поръчам. Картата ще се натоварва доста рядко на 100 процента. Но е добре да е сравнително безшумна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Stoyan12 написа:

100-200 разлика с цените в Европа не-могат да ме накарат да купя карта от чужд магазин. Благодаря ти, че ме накара да се замисля за 2080. На доста места чета, че има доста дефектни от тези карти и се чудя кой модел за около 1500 лева да поръчам. Картата ще се натоварва доста рядко на 100 процента. Но е добре да е сравнително безшумна :)

Под ''чужд'' надявам се нямаш предвид национално чужд. Ако е някаква приемственост към магазин, на който имаш доверие, разбирам, но иначе е безсмислено да се правят такива ограничения.

Ако сравняваме цената на намалената Asus Turbo 2080 (90YV0C31-M0NM00) със цената й във българските магазини (линк), то разликата е около 450-550 лева...със спестените пари не само ще си купиш воден блок, ами може да си направиш и цял кръг за картата (ако проявиш креативност или останалата част е с части втора ръка), или направо Eiswolf-а ако не ти се занимава. И не, не съм лобирал за 2080 XD, коментара ми беше насочен към ncl. За картата не мога да ти кажа нищо, но определено няма да е особено тиха с турбината, освен ако не си поиграеш да я направиш тиха, до колкото е възможно. Защо цената й е толкова ниска, не знам, но едва ли изчистват стари потенциално дефектни бройки, с цел да се отърват от тях. За дефектите също не мога да говоря, не съм в индустрията, нито имам информацията.

Ако все пак проявиш интерес имай на предвид че бройките са ограничени, защото е на флаш намаление (линк). Общо 36 бройки, като има останалите само около 10. Възможно е да не са изчерпани след изтичането на таймера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Inno написа:

Предпочитам да си закупя карта, от български магазин. Относно водното охлаждане едва ли ще правя каквито и да е промени по картата (не съм достатъчно компетентен). Ще го мисля още няколко дена и ще си харесам някоя на външен вид :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Stoyan12 написа:

Предпочитам да си закупя карта, от български магазин. Относно водното охлаждане едва ли ще правя каквито и да е промени по картата (не съм достатъчно компетентен). Ще го мисля още няколко дена и ще си харесам някоя на външен вид :)

Ето за това говоря, подобни предубеждения не водят до нищо добро.

Не съм и предлагал и водно, просто написах какво може да се направи със спестените пари. Ако искаш може да и монтираш и някакъв aftermarket охладител, например Accelero Xtreme III за около 100-120 лева (линк), с което ще имаш пълна тишина и и същевременно перфектни температури като за въздух.

Моето предложение по темата го споделих - KFA2 EX (1 Click OC) - ако искаш 2070-ка до хилядарка това е избора за мен, друга алтернатива на MSRP цена - MSI Armor (не OC модела). Безумно скъпите въздушни модели за мен не си струват, защото са близко като цена до 2080.

Карти определено не избирай по външен вид, че със RTX серията има някой модели, който са сериозно осрани от към термална производителност, заради външния вид, но това не е само със RTX картите.

Успех с покупката и каквото и да купиш, откъдето и да е - похвали се и ако можеш сподели снимки.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Inno написа:

Ето за това говоря, подобни предубеждения не водят до нищо добро.

Не съм и предлагал и водно, просто написах какво може да се направи със спестените пари. Ако искаш може да и монтираш и някакъв aftermarket охладител, например Accelero Xtreme III за около 100-120 лева (линк), с което ще имаш пълна тишина и и същевременно перфектни температури като за въздух.

Моето предложение по темата го споделих - KFA2 EX (1 Click OC) - ако искаш 2070-ка до хилядарка това е избора за мен, друга алтернатива на MSRP цена - MSI Armor (не OC модела). Безумно скъпите въздушни модели за мен не си струват, защото са близко като цена до 2080.

Карти определено не избирай по външен вид, че със RTX серията има някой модели, който са сериозно осрани от към термална производителност, заради външния вид, но това не е само със RTX картите.

Успех с покупката и каквото и да купиш, откъдето и да е - похвали се и ако можеш сподели снимки.

Поздрави !

- MSI Armor (не OC модела)  Какво ще рече ОС модела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Stoyan12 написа:

- MSI Armor (не OC модела)  Какво ще рече ОС модела?

Ще рече че са binn-нати чипове, който партньорите на Nvidia слагат на по-скъпите карти (важи и за 2080 и 2080Ti). Стандартния Armor е със TU106-400-A1 чип, а ''OC'' версията TU106-400A-A1. Именно ''A'' суфикса са картите със binn-нати чипове. Ето сравнение с две примерни кари - линк. Имай на предвид че въпросното сравнение е доста крайно, защото XC Ultra модела заема три слота и е с по-различен охладител и другия по-важен фактор е че има повишен Power Limit на платката от 240W, срещу само 200W за Black. Дали наистина ''A1'' чиповете има по-големи оувърклок възможности - съмнявам се. Зависи как се binn-ват, но е факт че ''out of the box'' са по-бързи, защото обикновено се слагат на карти със по-добро охлаждане и по-висок Power Limit. Ако се сравняват две карти (едната 400, другата 400А), със еднакви охладители и двете са ''отпушени'' от глупавите лимити на Nvidia, то има вероятност 400 картата да има същите възможности или дори по-добри. Дали една карта е със ''A1'' чип обикновено няма как да разбереш в описанието на някои търговски сайт и трябва да се увериш по-друг начин. Ето база данни (цък) с огромно количество карти предлагани във всички географски региони - дали е надежден не знам, но ако имаш съмнения може да потърсиш информация от собственик, за конкретната карта която те интересува.

В българия избора е сравнително ограничен, не бих купил нито един от евтините модели освен MSI Ventus, която ще е тиха ако не смяташ да клокваш. Намирам я на цена от 1048лв (линк), приемайки че цената е актуална и картата наистина е налична в страната. Ето тест на 2060 Ventus OC (2060 е орязан TU106), която е със същия охладител и се справя добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е по-скоро умишлена грешка, а не правописна такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесах си msi 2070 armor  или gaming. за съжаление трябва да купя видеокарта нвидиа с куда ядра. Двеста триста лева разлика в цената не са проблем. Единственото което ме спира да негативните мнения относно rtx картите. Ако може да препоръчате по безшумен, студен и неумиращ модел ще съм благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Stoyan12 написа:

Харесах си msi 2070 armor  или gaming. за съжаление трябва да купя видеокарта нвидиа с куда ядра. Двеста триста лева разлика в цената не са проблем. Единственото което ме спира да негативните мнения относно rtx картите. Ако може да препоръчате по безшумен, студен и неумиращ модел ще съм благодарен.

Turing определено не са първите карти със куда. Ако работата ти ще се възползва от по-висок клас Pascal карта може да потърсиш втора ръка GTX 1080Ti на цената на нова RTX 2070, има значително по-голям брой куда ядра.

Аз споделих предложенията и всичките са тихи, както може да да се убедиш ако прочетеш материалите. Турбулентния шум на вентилаторите при KFA ме съмнява въобще да го усетиш, но пък KFA2/Galax карти няма в българия. MSI Ventus също ще е тиха, ако не клокваш. Armor ще е тиха и ако клокваш, но най-евтината в българия, която намирам е 1099лв.(Plesio), в останалите магазини - 1150-1200лв.

Ако гледаме 200-300 лева разлика при различните модели 2070 - това е огромна разлика. Както написах по-горе супер скъп въздушен 2070 модел наближава по-евтините 2080 модели, като дори може да е по-скъп от 2080 на намаление. Например днес имаше няколко бройки Gigabyte RTX 2080 Turbo (GV-N2080TURBO-8GC) в Mindstar-а за 1230лв. Със Accelero Xtreme III ще стъпи на 1330.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Inno написа:

Turing определено не са първите карти със куда. Ако работата ти ще се възползва от по-висок клас Pascal карта може да потърсиш втора ръка GTX 1080Ti на цената на нова RTX 2070, има значително по-голям брой куда ядра.

Аз споделих предложенията и всичките са тихи, както може да да се убедиш ако прочетеш материалите. Турбулентния шум на вентилаторите при KFA ме съмнява въобще да го усетиш, но пък KFA2/Galax карти няма в българия. MSI Ventus също ще е тиха, ако не клокваш. Armor ще е тиха и ако клокваш, но най-евтината в българия, която намирам е 1099лв.(Plesio), в останалите магазини - 1150-1200лв.

Ако гледаме 200-300 лева разлика при различните модели 2070 - това е огромна разлика. Както написах по-горе супер скъп въздушен 2070 модел наближава по-евтините 2080 модели, като дори може да е по-скъп от 2080 на намаление. Например днес имаше няколко бройки Gigabyte RTX 2080 Turbo (GV-N2080TURBO-8GC) в Mindstar-а за 1230лв. Със Accelero Xtreme III ще стъпи на 1330.

И каква е файдата ако това 2080 изгори, два месеца доставки и чакане и я приемат гаранцията я не. 1300-500 лева не са кой знае колко но не ми се рискува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Stoyan12 написа:

И каква е файдата ако това 2080 изгори, два месеца доставки и чакане и я приемат гаранцията я не. 1300-500 лева не са кой знае колко но не ми се рискува.

Колко ще трябва да чакаш за рекламацията, дали ще е седмица, месец-два-три - не знам и не се наемам с числа. Дали въобще ще настъпи повреда също не се наемам да говоря защото темата е сериозна, а градски легенди се раждат когато глупави хора говорят едно и също без никаква информация. Ако толкова те е страх търси приличен модел GTX 1080Ti втора ръка с остатъчна гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Inno написа:

Колко ще трябва да чакаш за рекламацията, дали ще е седмица, месец-два-три - не знам и не се наемам с числа. Ако толкова те е страх търси приличен модел GTX 1080Ti втора ръка с остатъчна гаранция.

Искат 1000+ лева за карти с по максимум година гаранция, което е смешно според мен. Сигурно ще взема един армор и все ще ме докара до трета серия на нвидия, пък тогава дано тя да е читава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване