Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте онзи ден си купих rtx 2060 на msi ventus модела за да играя новото метро, монитора ми е малък и играя на 1280х1024, вързан с преходник от дисплей порта към вга-то и очаквах на тази малка резолюция да нямам никви проблеми с метрото или предстоящите заглавия които смятам да играя.Базовата й честота е 1520 и бууста е 1710, но е хладна карта и се буустваше до 1940-50. За проба(само за 30минути,после ревъртнах дефолт настройките) сложих +50мхз в афтърбърнъра и ми държеше стабилно 2020-2050 в играта.След 2 часа играене честотата взе да пада постепенно, пък температурата си стоеше непроменена на 57градуса, волтажа й и той си беше стабилен на 1.04. И така докато играя падна до 1200мхз и квото и да правя няма никакъв ефект.Единствено което съм пипал е спрях някакво приложение Nv camera - в интернет пишеше че ще намали крашовете - под дх12 много крашваше и много микролаг.След като го спрях картата се нормализира горе-долу-не ми е крашвала играта , но микролага си продължи.Легнах си и днес сутринта направих реинсталация  на драйвъра изчистих го с ddu и пак реинстал само на графичния драйвър без джифорс експириънс, и пак си стои на 1200мхз и нито бууства нито приема овърклок.Не можах да открия информация относно проблема затова се обръщам към вас може би ако някой си е закупил и той подобна карта да каже как са тоя микролаг нормален ли е ,кои драйвъри са им стабилни и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не виждам връзката между заглавието и темата.

Ти не си споменал кой драйвер ползваш и на каква система точно.

Само в тази игра ли го има проблема с "микролаг"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са останалите компоненти - процесор, дъно, RAM, захранване, дискове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RTX 2060 на 1280x1024 е overkill.

При положение, че няма налична информация за другите компоненти. Както и оскъдна информация за драйверите.

В краен случай един фреш инстал на ОС и инсталиране на коректен драйвер може би ще оправи проблема, ако не е хардуерен..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gigabyte ab350 gaming 3 ми е дъното ,процесора е райзен 5 1400,рамта е крушал балистикс червена 2 плочки по 4гб клокнал съм я на 3000мхз 1.35волта

със 14-15-15-15-34 тайминги,процесора е клокнат на 3.8 със +0.120 волтаж в биоса,операционната е на м2 уестърн диджитал зелена 120гб,метрото ми е на кингстон ссд 120гб, захранването е гаранционно на суперфлауър 600в"нова"не знам кой тиър е, но не му загряват кабелите и се държи добре, на уиндоус 10про съм.Драйвъра е последния който им е излязъл- 430.64.Имам също и последната томб рейдър игра и там имам микролаг много по-рядко се появява, но го има.Докато играя с афтърбърна следя цифрите и точно като се появи лага гледам веднага дали нещо се изменява в фпс-а или волтажа,температура или честота на картата, но всичко е нормално.Монитора ми е 60херца и не пада под 60фпс-а пък пак микролагва.Компютъра и

периферията са чисто нови, без монитора, който ще го карам докато се развали, което ми изглежда много далечно или докато не излезе нещо по-добро...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първи виновник за насичането може да е захранването, след това overclock-a. Първо върни всичко на фабрични честоти и тествай дали пак ще го има проблема. Възможно е и малкото оперативна памет също да е виновник. Но с това падане на честотите на видеокартата проблема най-вероятно е от евтиното захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извадих мойта карта и сложих на сестрата картата ати р9 380 и нямам микролаг и в двете игри със и без овърклок,също взех и нейното захранване за единия рън, което и то е малко тъпо-corsair vs450 w(пак със и без овърклока). Рамта е малко знам, но то тегли допълнително от ссд-то и не мисля че от нея е проблема.Не ми се пипат много волтажите по картата, но в афтърбърнър има една отметка за force constant voltage ,ако я избера дали мога да навредя нещо на чипа?Смисъл искам да отиде малко по-дълго време.Захранването ми не мога да го намеря в никой тиър, никой не го е тествал явно, но е 2кг тежко и пише до85% ефективност.Мен ме съмнява че може да е от драйвърите, защото един пост в редит споменаваше и той за подобен проблем със неговата 2080 след ъпдейт на драйвъра, после ролнал назад с по-стар драйвър и играл нормално.Други хора пишат пък че  всички ртх карти са така и имали микролаг заради лошата им гддр6 памет, моята карта има микрон памет.Утре ще започна с преинсталация на уиндоуса и евентуално някой по-стар видео драйвър ,защото за днес ми се наду главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъпдейт: направих чист реинстал на уиндоуса, хардуера ми  е добре т.е не е проблемен засега , всичко е било софтуерен проблем като ги пусна тези двете игри под дх 11 няма грижи, е няма рейтресинг така, global illuminationa на метро изглежда наистина добре , но ще го пропусна вече ще чакам евентуално по-читав драйвър може да излезе или евентуално догодина като я пуснат в стийм.А относно тази карта ртх 2060 не е кой знае какво пичове скоро амд ще изкарат и техния рейтресинг и мисля там ще бъде там по-добре имплементирано и не толкова бъгаво, все пак имат технологията от години и не бързат много много да я вадят, нвидиа се уплашиха и ръшнаха тези карти и аз бота си купих една, сигурно ще я продам ако се намери мераклия и ще се чака вече хай енд навито 2020 с файъррейс ще бъде жестоко!Бъдете здрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...