Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Поставиха ми една "задачка" да помогна да ъпгрейтвам един бавен лаптоп Asus X550LD. Ползва се за програми от типа на Adobe Ilustrator, Adobe Photoshop (не профи) и бразуване.

Обновлението, ще се съсредоточи в RAM паметта и SSD.

Разполага със следните компоненти.

de82dcb5340e2e58.jpg

9c92f37f3e1f0cd5.jpg

Бюджет максимално 150 лв (с доставката) Предпочитам да пазарувам от един е- магазин магазин.Ще използвам този гайд: Asus x550 SSD+HDD upgrade

Лаптопа разполага само със един свободен слот за RAM (тест с отваряне на капака) Сегашната памет е 4 GB. Тъй, като паметта, трябва да е DDR3 1600 mhz,  трябва да се съобразя с таймингите. ( които се виждат на снимките)

Затова погледнах Corsair DDR3L 1600MHZ 4GB SODIMM CMSO4GX3M1C1600C11, отговаря на условието. Оставя да избера подходящото SSD и HDD caddy (за да поставя HDD-то на мястото на DVD-RW устр.)

Спрях се на CRUCIAL MX500 250GB SSD CT250MX500SSD1. Но, ще трябва да разбера дали гаранцията е поне 5 г.

После погледнах SSD 240GB Adata SX950U

Нямам лични наблюдения отнoсно SSD-та на марката, за това се допитвам до вас. Разбира се , че може и друго SSD, Стига да е добро и да влиза в бюджета. Samsung Evo-то SSD е извън бюджета.

Четох на места , че не препоръчват SSD модели на Kingston и A-data. Защото има повече дефектни бройки. Ще се избира и кади, както споменах по-горе. Очаквам предложения и за него.

Другото ми питане , дали тези температури са нормални в предвид, че е сниките са след рестарт на Win 10 update. Процесора се товареше около 60-70 %, както и хардиска беше на около 30 %.

Имаше и лепнати adware, във бразузера (руски сайтове се опитваха да зареждат: безуспешно)

Но, ще го погледна по обстойно след ъпгрейта.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш едно SSD и още 4 гигабайта РАМ. Не знам обаче за Адобе илюзтратора дали ще ти стигнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя U i3....трудна работа

И е само с един слот!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD, кадито и паметта са поставени. 

Windows, малко ме измъчи за да бутне флашка а ОС. Но всичко си дойде на мястото. Лаптопа стана доста пъргав, която беше целта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DrakeSand
      Здравейте.Имам HP Pavilion G6-1332EG,но харддиска му е за смяна.Въпроса ми е този модел може ли и поддържа ли ssd ,и до колко рам е възможно да се сложи (в момента е с 4гб рам)
    • от sofianec
      Здравейте,
        На един приятел му подариха сървър hp proliant ml350 g5 с един xeon e5 5405 (4-ядрен на 2.00ghz), 2gb ram ddr2 ECC. Помолиха ме да го пригодя са домашно ползване т.е. за десктоп. Ще се ползва за youtube, някой леки игри (war thunder, евентуално gta4), работа и тн.. Та, имам няколко въпроса:
      1. Тази рам ще свърши ли работа:   http://olx.bg/ad/sarvarna-pamet-4x-1gb-ddr2-667mhz-ecc-upotrebyavana-ID5rfK8.html#6e15f9cdb1
      2. Смятам да добавя видео карта (gt 640), но на дънната платка има само pci-e x8 слотове, ще ми свърши ли работа този преходник: http://rmania.net/aksesoari-pci-e-8x-to-pci-e-16x-cable-adapter-1500.html
      и ако да, ще има ли забавяния, които да обезсмислят видео картата?
      3. Сървъра няма вградена звукова карта и ще трябва да добавя. Има 3 pci-x (не експрес) порта. На единия има RAID контролер за хард дисковете, два са свободни. Четох по форуми, че може да се сложи pci карта в pci-x слот, но това щяло сериозно да забави останалите карти по pci-x шината т.е. RAID-контролера, което не искам. Моля ако някой може да ми намери pci-x звукова карта. Другия вариант е pci-e аудио карта, но са скъпички. В краен случай - usb аудио карта ама не е за предпочитане изобщо.
      4. Още един въпрос: Ще имам ли звук през hdmi-я на видео картата?
      Ако искате кажете да пращам снимки
                                                                                                                Благодаря предварително!
    • от Venci Velikov
      Здравейте искам да попитам дали мога да си сложа Nvidia Geforce 7300 GT и има ли смисъл ,ще подобри ли производителноста на компютъра (тоест вграденото ми видео (в подписа) и това да работят заедно ) .Nvidia-та е по-слаба ще пречи ли на производителноста.Имам опция dual graphics (пише го на дъното  ) : D .Ако е възможно и ще подобри производителноста и ще вдигне FPS-то ,има ли някакъв специален начин по който се прави или само се ръга видеото свързваш монитора към него и инсталваш драйвърите? Благодаря ви предварително .
    • от jdpalacha
      Здрвайте. Искам да споделя за един странен проблем, който имам с машината си от край време. Откакто си смених кутията, уж с по-нова и по-добра, започнаха странни забивания, които дори и след две преинсталации с различни OS не се отрстраниха. Това естествено ме наведе на мисълта, че освен хардъерен проблем, няма какво да е друго. Обаче просто не мога да си обясня кое би могло да е причинината за ставащото. А ето го и самия проблем - Както си цъкам из нета, слушам музика, тегля или играя, без никаква причина в един момент, без значение колко време е била пусната машината или какво точно съм правил, компа просто си забива - мишката спира на екрана и пълен блок, докато не рестартна от копчето. И това го прави без абсолютно никакви видими причини, може да стои с часове пуснат без проблеми, а може и след 10 мин. от пускането да го направи това... Ето и повече подробности относно хардуерните промени преди това - Смених си кутията с по-скъпа и визуално издокарана (пълен боклук в последствие се оказа поради ред причини), взех си още 1 ТВ хард и добавих 4 GB рам (2х2+1х4 в момента). Не за пръв път разглабям и сглабям РС и всичко е свързано и направено както си му е реда. Понеже нямам много своб. време, заради работата ми, не ползвам по много часове машината, но проблема си е съвсем нов и очебиен и откровено се притеснявам за конфигурацията, заради многото рестарти. Тъй като глупавата кутия е голяма, но тясна и едва съм натикал трите харда вътре, защото няма място за SATA кабелите (не мога да я затворя нормално (има място само за харда ма не и за кабелите да го вържа -.-), та, намерих едни кабели с по къси "глави" и силно смачкани съм я затворил. Помислих си, че това може би е проблема, че губя данни заради лошо нагънатите кабели, но от няколко дена следя с HD Tune Pro смарт диагностиката за загуна на данни при трансфера или каквото да било, но няма нищо подобно поне черно на бяло. Друго, което си помислих е, че захранването може да се тормози с тези 3 харда и като цяло тежката конфигурация, но май и от това не е, защото смъкнах стария ATA хард и оставих само двата SATA - забиванията си останаха (а сега имам пак да вържа една камара кабели и да местя данни на него >.>). Машината работеше страхотно за възрастта си до преди тези ъпгрейти и съм озадачен от ставащото. Рамта са се еднакви като едната е двуслойна, а другите са двойка, и не вярвам там да има проблем. Следя температурите на видеото и процесора, старая се да не трупа нинакъв прах, при свалянето на АТА харда на ново му наредих кабелите за да съм сигурен, че са си добре сложени, но в крайна сметка проблема си остана...  Ако някой има идеи, ще се радвам да ги прочета, ако ли не, благодаря за отделеното внинание, а аз ще стискам зъби да не го изхвърля през прозореца и да събирам за PS4 - да спя на улицата заради него ;х... :
  • Дарение

• Добави ново...