Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам счетоводна къща с куп стари щайги в нея, но всичките работят. Искам да обновя 3-4 от машините и срещам затруднения при сравнение на дънните им платки. Защото RAM, вид и големина на диска са еднотипни величини, но не ми е по силите да сравня дъната. Има ли някакво подходящо място за сравнение където примерно като напиша имената на две дъна да дава отговор - е това е по-доброто :)

Иначе направих собствен тест - при практически сходен софтуер засичам за колко време отваря един много голям екселски файл. Е това е класацията (като последните три мисля да пенсионирам)  :) :

Intel Core i7-3770 CPU 3.40 GHz
Intel Pentium CPU G645 2.90 Ghz
Intel Celeron CPU G1610 2.60 Ghz
AMD A6-5400K APU with Radeon HD Graphics 3.6 Ghz
Pentium Dual Core CPU E5200 2.5Ghz
Intel Core 2 Duo Cpu E6850  3.00 Ghz
Intel Core 2 Quad CPU Q9550  2.83 Ghz
Intel Celeron CPU E320 2.40 Ghz
AMD Atlon 64x2 Dual Core 4000+ 2.50Ghz
10  AMD Atlon LE-1620 2.63 Ghz
11  Intel Celeron CPU 430 1.8Ghz  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах кои от тези искаш да изхвърлиш и кои да обновиш? Напиши точно за какво мислиш да ползваш машините, които искаш да обновиш, кои са те и пълните им параметри, включително и захранващ блок марка/модел. Дъната може да ги сравняваш по характеристиките им от съответния сайт на производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм срещал сайт в който да сравняваш две дъна и сайта да ти даде отговор от сорта на: "Дъно номер две е по-доброто дъно за компютър за счетоводна къща".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пенсионирай ги в същия ред, или ги подари, или ги продай. Че ако тръгнеш да проучваш дъната, после ще трябва да проучиш и процесорите, и дисковете, и паметите, и става дълга и широка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си Speccy и си виж моделите на дъната.

Какво точно за теб е пенсиониране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, aztam написа:

Здравейте,

Имам счетоводна къща с куп стари щайги в нея, но всичките работят. Искам да обновя 3-4 от машините и срещам затруднения при сравнение на дънните им платки. Защото RAM, вид и големина на диска са еднотипни величини, но не ми е по силите да сравня дъната. Има ли някакво подходящо място за сравнение където примерно като напиша имената на две дъна да дава отговор - е това е по-доброто :)

Иначе направих собствен тест - при практически сходен софтуер засичам за колко време отваря един много голям екселски файл. Е това е класацията (като последните три мисля да пенсионирам)  :) :

Intel Core i7-3770 CPU 3.40 GHz
Intel Pentium CPU G645 2.90 Ghz
Intel Celeron CPU G1610 2.60 Ghz
AMD A6-5400K APU with Radeon HD Graphics 3.6 Ghz
Pentium Dual Core CPU E5200 2.5Ghz
Intel Core 2 Duo Cpu E6850  3.00 Ghz
Intel Core 2 Quad CPU Q9550  2.83 Ghz
Intel Celeron CPU E320 2.40 Ghz
AMD Atlon 64x2 Dual Core 4000+ 2.50Ghz
10  AMD Atlon LE-1620 2.63 Ghz
11  Intel Celeron CPU 430 1.8Ghz  

отварянето на "много големия файл" зависи не само от скоростта на процесора ами и от скоростта на диска, в случая класацията се е получила доста точно...реално компютър 6 е по бърз от компютър 5... а 7 -   quad core става и за офис, но реално е печка и това не е истински 4 ядрен процесор, а два двуядрени в общ корпус...  тесттвай дисковете с програма, или ако хвърляш компютрите си запази дисковете, може да се наложи някой от тях да замени повредил се диск... лично аз ако не ми пречат бих си ги запазил всичките - може рам или захранване също да потрябват, ако се повреди (най често при токов удар го отнася захранването, но може и дъното да замине) принципно от последните 3 бих си запазил ram (ddr2) и захранване и дисковете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...