Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dim0va

Търся да закупя лаптоп за работа, сравнително бърз и надежден. Бюджетът ми е 1000лв

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Трябва да си закупя лаптоп, който ще ползвам за работа, нищо твърде натоварващо, но все пак искам лаптопът да е сравнително бърз и надежден. Бюджетът ми е 1000лв +/-
Спряла съм се на този модел:
https://www.technomarket.bg/laptopi/hp-pavilion-15-cw0032nu-4fp97ea-nb-09169040
Добър избор ли е според вас?

Какво друго бихте ми препоръчали?

Благодаря

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работа е относително понятие!

OS задължително ли трябва да се закупи с лаптопа?

ТЕГЛО: 1,09 КГ - имам 10,1" лаптоп с тегло 1,10 кг. - както и да го погледна 15,6" лаптоп с механичен диск - с хелий ли го пълнят, че да стане толкова лек, а колко е здрав тогава ... надежден...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Работа е относително понятие!

OS задължително ли трябва да се закупи с лаптопа?

ТЕГЛО: 1,09 КГ - имам 10,1" лаптоп с тегло 1,10 кг. - както и да го погледна 15,6" лаптоп с механичен диск - с хелий ли го пълнят, че да стане толкова лек, а колко е здрав тогава ... надежден...

Не е лъжа че теглото ме привлече, понеже доста ще го разнасям.

ОС не е задължителен, но сякаш ми се иска да има, не ми се занимава с пиратски версии, а пък не ми се и дават още 200-300лв отгоре за лиценз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има камера, но няма микрофон. Няма и оптично устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това, за което казваш, че ти трябва лаптопа това е абсурдно да даваш хиляда лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам това с бързината как ще стане с въпросният твърд диск,задължително е да има ssd,за да става въпрос за бързина...............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя като че ли е по добър https://plasico.bg/asus-vivobook-15-x512da-ej125-90nb0lz3-m01530-85947.html

но много пари искат за уиндоуса. Явно слагат златна версия иначе е по $5 уиндоус. Помислете и си преценете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, dim0va написа:

Спряла съм се на този модел:
https://www.technomarket.bg/laptopi/hp-pavilion-15-cw0032nu-4fp97ea-nb-09169040
Добър избор ли е според вас?

Какво друго бихте ми препоръчали?

Благодаря

Лаптопа е приличен за цената си, добавяне на SSD ще ускори стартирането на ОС и програми, както ще намали потреблението на енергия и увеличи автономната работа на батерия. Виждам, че има инсталиран ОС Windows 10 което е плюс, защото няма да плащате за лицензи допълнително и ще имате готов за употреба лаптоп след закупуването му, като задължително преди покупка попитайте дали е с предварително инсталиран Windows 10 да не се окаже че написаното не е точно както е написано. Щом ще се носи малкото тегло е приоритет, този лаптоп отговаря напълно на това. 

Успех в покупката! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, dim0va написа:

ще ползвам за работа

Ще пишете документи, ще обработвате снимки/картинки, ще зстрелвате ракети, ще правите мереологични прогнози?
Моля, уточнете какво включва понятието работа.

преди 1 минута, AAUUXX написа:

попитайте дали е с предварително инсталиран Windows 10

Може да е с инсталирана ОС и да е в пробен период, а не със закупен лиценз!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dim0va написа:

Този е с SSD, но по - тежък и без ОС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Ще пишете документи, ще обработвате снимки/картинки, ще зстрелвате ракети, ще правите мереологични прогнози?
Моля, уточнете какво включва понятието работа.

Интернет и офис пакета, някой филм и браузър игрички, доколкото схванах изискванията на дамата. 1000 лв ти би ли дал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти да видиш - имаме си ясновидец в темата... @qwerty700, моля, опитай да не почесваш ненужно клавиатурата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Ти да видиш - имаме си ясновидец в темата... @qwerty700, моля, опитай да не почесваш ненужно клавиатурата!

Нещо си ме нарочил, а нз защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, dim0va написа:

Не е лъжа че теглото ме привлече, понеже доста ще го разнасям.

Според мен някой е объркал нещо и лаптопа е по-тежък.

Щом много ще се разнася - 14", 13.3" ...

Наличието на лиценз за OS - не прави лаптопа готов за работа, а аз лично никога не бих ползвал OS сложена фабрично.

Много е важно да прецените сега:

- размер на екрана, резолюция, тип

- процесор и оперативна памет - зависи много от работата ви и колко неща едновременно ще се правят

- дисково пространство - зависи какви софтуерни продукти ще се качват, какъв обем файлове ще се създават/работят/складират - препоръчително е да ги има и на друго място - съответно да се помисли на какво ще бъде бекъпа на файловете ви. Колко важни ще са те?

- ще се разнася, но каква автономна работа се изисква от него или ще го местите от контакт на контакт?

Клавиатура - трябва ли да има БДС? Цифров блок? Други специфични изисквания?

В какво ще бъде разхождан лаптопа - просто в чанта/багаж или в специализирана чанта/раница - има ли я вече или ще се взема после?

Надежден - тук много зависи как ще се ползва - едно е на бюро, друго е на строеж.

Само нов лаптоп ли се търси или просто най-доброто цена/параметри за конкретните неща които ще се правят на него (а те са?)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo ideapad s340 - читав, но още без предлагане у нас

ideapad 330s - https://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-ideapad-ultraslim-330s-midnight-blue-81f401c0bm.html#box-additional - за предпочитане версия с i5-8250u, 8GB ddr4, 256gb m2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли е да е нов лаптопа. Ако не ... можеш да вземеш втора ръка с възможност за гаранция до 3 -години чудесен мобилен уъркстейшън. HP в лаптопите за мен са еквивалентни на huge problem. 

https://ardes.bg/product/lenovo-thinkpad-w530-vtora-upotreba-80080142-w10prr-111738

https://ardes.bg/product/hp-zbook-15-vtora-upotreba-80080312-118613

Преди 5 години се прецаках да си купя пвц боклук за 1000 лева, който вече се разпада едва ли не. Тези машинки със сигурност ще надживеят всяка нова машина в ценови диапазон до 2000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...