Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ToXiCGamer

Нормално ли е охладителната вода на двигателя да е оранжева

Препоръчан отговор

Здравейте,реших да си видя охладителната вода на двигателя и беше оранджева.Нормално ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 17 минути, ToXiCGamer написа:

Здравейте,реших да си видя охладителната вода на двигателя и беше оранджева.Нормално ли е това?

Това не е вода, а антифриз. И за твоя модел е избран червен. На моята кола е същия.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си наливал вода , железните части почват да ръждясват и водата става оранжева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да е оранжево с цвят на ръжда. Точиш, промиваш и нов антифриз.

Течността трябва да е бистра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко години е колата? В съвременните автомобили се слагат long life антифриз, с експлоатационен срок пет години. Цветовете им са различни, аз съм виждал червен, розов, жълт, оранжев, виолетов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ToXiCGamer написа:

оранджева.

Такова оранжево ли?

Резултат с изображение за антифриз снимка

Ако не Ви харесва, може да го смените с това:

Резултат с изображение за антифриз снимка  или Резултат с изображение за антифриз снимка

а така също и с

Резултат с изображение за антифриз снимка  но масово е: Резултат с изображение за антифриз снимка

Та, уточнете колко оранжева е Вашата охладителна течност, че вярно може да в следствие на ръжда ....  

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя антифриз сигурно не е сменян от години :) едва ли е вода .............На моята дърта лагуна и слагам червен след като смених радиатора .И на всеки 3 години го подменям.Тва не им вервам ,че 5 години мое изкара .Най-лесно се проверява с една спринцовка и у фризеро на -15 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, baitexpo написа:

Цветовете им са различни, аз съм виждал червен, розов, жълт, оранжев, виолетов.

Ти изреди всички цветове на дъгата ве, нашия,Само черен пропусна😉  .Червения антифриз , който си виждал е бил някога розов, но със налята течна добавка за запушване на пукнатини на радиятора, и тогава става червен.Оранжевия е бил вода с ръжда,а лилавия вероятно е бил син със същата добавка, която е тъмночервена.Така си мисля, понеже доста сервизи съм обиколил, и доста антифризи съм сменил, виждал съм син, който е за по стари бараки от преди 2000г. розов, за бараки от 2000 до към 2012г. и жълт , който е производство на фирмата Kroon, който е за по нови бараки, но може да се налива и в по-старите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, franchesko написа:

Ти изреди всички цветове на дъгата ве, нашия,Само черен пропусна😉  .Червения антифриз , който си виждал е бил някога розов, но със налята течна добавка за запушване на пукнатини на радиятора, и тогава става червен.Оранжевия е бил вода с ръжда,а лилавия вероятно е бил син със същата добавка, която е тъмночервена.Така си мисля, понеже доста сервизи съм обиколил, и доста антифризи съм сменил, виждал съм син, който е за по стари бараки от преди 2000г. розов, за бараки от 2000 до към 2012г. и жълт , който е производство на фирмата Kroon, който е за по нови бараки, но може да се налива и в по-старите.

Не те знам какви антифризи си сменял, но аз ти пиша за нови коли и това с ръждите и пукнатите радиатори не е приложимо. Новите Рено/Дачия са с жълт, Форд са с оранжев, Шкода бяха с розов или лилав, не помня вече. Но това с цветовете може да си е хватка на производителите на автомобили, за да отидеш и да си купиш от тях. Иначе вариантите бяха G11 G12 и G13. Трябва някъде около казанчето да го пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, baitexpo написа:

Не те знам какви антифризи си сменял, но аз ти пиша за нови коли и това с ръждите и пукнатите радиатори не е приложимо.Иначе вариантите бяха G11 G12 и G13.

Какво искаш да кажеш, че с ръждите и пукнатите радиятори не е приложимо?Аз като спуках на времето радиятор, бях с розов, бистър като току що налят, налях тази добавка, която е тъмно червена и нормално атифриза си стана червен.Иначе вариянтите с ,,G,, са точно така, три на брой, но от тях само G13 е за нови коли, така се води де.Иначе съм виждал майстор да долива розов на син и той стана лилав.Не отричам , че не съществуват, но колко сервизи магазини и търговии на едро съм обиколил, освен розов, син и жълт , друг не съм виждал.Ако дадеш линк за това което твърдиш, мисля , че би било полезно за всички да знаем, аджиба имали такъв антифриз, или ако видиме такъв в казанче, явно е омешан с нещо.Аз казах това, което аз знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...