Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Viiipeer написа:

Чети:" Blue light exposure may increase the risk of macular degeneration. The fact that blue light penetrates all the way to the retina (the inner lining of the back of the eye) is important, because laboratory studies have shown that too much exposure to blue light can damage light-sensitive cells in the retina.

Тези лабораторни глупости ги знаем. Как предлагаш да се защитим от тази синя светлина? Може направо да се произвеждат монитори, при които е премахнат съвсем? Или със ставането си от сън да си слагаме контактни лещи, които я елиминират на 100%? А и май четеш това, което ти харесва - прочете ли за вредата от ШИМ и разликите в облъчването на кинескоп и LCD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ШИМ на телевизорите си нямам, така че не ме засяга! CCFL има облъчване. ШИМ монитори има също, въпрос на обща култура https://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази връзка половината монитори не са тествани, какъв е смисъла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Raze написа:

В тази връзка половината монитори не са тествани, какъв е смисъла?

Труден ти е Английския нещо ли?

We thought it would be useful to compile a resource confirming all the flicker-free monitors we have tested, along with any others which we know of from other sources. Below is a table we will keep as up to date as possible, although note that it may not be exhaustive. If you know of any other screens which are confirmed as flicker free, please email or tweet us the details and links to the tests and we will get them added.

along with some reported to be PWM but as yet, not 100% confirmed by reliable sources:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти знам източника, може би е на нивото на твоето познание.

Ако ще се замерваме с цитати, ето източник от най-именито учебно заведение, Харвардския университет.

https://www.health.harvard.edu/blog/will-blue-light-from-electronic-devices-increase-my-risk-of-macular-degeneration-and-blindness-2019040816365

Основното:

This blue light is unlikely to pose a physical hazard to the retina. But it may stimulate the circadian clock (your internal biological clock) more than traditional light sources, keeping you awake, disrupting sleep, or having other effects on your circadian rhythm.

It all comes down to this: consumer electronics are not harmful to the retina because of the amount of light emitted. For example, recent iPhones have a maximum brightness of around 625 candelas per square meter (cd/m2). Brighter still, many retail stores have an ambient illumination twice as great. However, these sources pale in comparison to the sun, which yields an ambient illumination more than 10 times greater!

Подчертаното е "вредността", за която вероятно си чул-недочул, ма много знаеш.

Допълнително се говори за вредността на интензивни индустриални светлини, но тук не обсъждаме мощни лазери или светодиоди, а екрани, чиито производители, ако не спазваха условията за здравословно използване на устройствата им, нямаше да ги има.

Имайте малко здрав разум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Мих. Люз. написа:

Не ти знам източника, може би е на нивото на твоето познание.

Ако ще се замерваме с цитати, ето източник от най-именито учебно заведение, Харвардския университет.

https://www.health.harvard.edu/blog/will-blue-light-from-electronic-devices-increase-my-risk-of-macular-degeneration-and-blindness-2019040816365

Основното:

This blue light is unlikely to pose a physical hazard to the retina. But it may stimulate the circadian clock (your internal biological clock) more than traditional light sources, keeping you awake, disrupting sleep, or having other effects on your circadian rhythm.

It all comes down to this: consumer electronics are not harmful to the retina because of the amount of light emitted. For example, recent iPhones have a maximum brightness of around 625 candelas per square meter (cd/m2). Brighter still, many retail stores have an ambient illumination twice as great. However, these sources pale in comparison to the sun, which yields an ambient illumination more than 10 times greater!

Подчертаното е "вредността", за която вероятно си чул-недочул, ма много знаеш.

Допълнително се говори за вредността на интензивни индустриални светлини, но тук не обсъждаме мощни лазери или светодиоди, а екрани, чиито производители, ако не спазваха условията за здравословно използване на устройствата им, нямаше да ги има.

И ти си вярваш, нали?

преди 19 минути, Мих. Люз. написа:

Имайте малко здрав разум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Viiipeer написа:

И ти си вярваш, нали?

Ако имаш да казваш нещо по същество, казвай, иначе така спамиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Viiipeer написа:

И ти си вярваш, нали?

Интересно е ти на какво вярваш и защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си има глава на раменете и си преценя за него си. Продължавайте да живеете в илюзия, че всичко "що" се продава е за благото на хората и е безвредно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Интересно е ти на какво вярваш и защо?

Зомбиране от съвременния интернет, в който мнозинството се намира за да получи внимание, като за тази цел публикува всемъзможни крещеши сензационни "страшилки". И, като знаеш нивото на образование на съвременната маса... ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти казах кое е вредно и кое не. Има неща, които са много по-вредни от това, което ти си мислиш, че е вредно, дал съм ти примери. Така и не ми обясни как се предпазваш от околната среда, понеже монитора е най-малкия проблем. Сигурно и на прозорците във вас имаш "син филтър" и си слагаш котактни лещи с филтър, когато илизаш навън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Аз ти казах кое е вредно и кое не. Има неща, които са много по-вредни от това, което ти си мислиш, че е вредно, дал съм ти примери. Така и не ми обясни как се предпазваш от околната среда, понеже монитора е най-малкия проблем. Сигурно и на прозорците във вас имаш "син филтър" и си слагаш котактни лещи с филтър, когато илизаш навън.

Не позна! Излизам целия увит в станиол, за да се предпазвам от радиацията, така дори в съда мога да везна с оръжие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Hitsatou написа:

https://www.gaminggear.bg/gunnar-scope-onyx-carbon-геймърски-очила-за-компютър

https://www.gaminggear.bg/gunnar-ppk-gloss-onyx-геймърски-очила-за-компютър

каква е разликата между тези два модела? колебая се дали да не си взема чифт от едните а в описанието ми изглеждат почти еднакви

кои са по-добри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Hitsatou написа:

https://www.gaminggear.bg/gunnar-scope-onyx-carbon-геймърски-очила-за-компютър

https://www.gaminggear.bg/gunnar-ppk-gloss-onyx-геймърски-очила-за-компютър

каква е разликата между тези два модела? колебая се дали да не си взема чифт от едните а в описанието ми изглеждат почти еднакви

кои са по-добри?

В Случая разликата е в рамката,  1вият модел + е това че имат 100% UV защита спрямо другитят модел и още някой други предимства, които са описани просто ги сравни и си реши на теб кои ти допадат повече визуално, лещата е една и съща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деца, стигнахте до ултравиолета. 

Деца, знайте, че сте много неуки и слаби в акъла - и няма да се оправите.

Друго няма какво да ви кажа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Оперчо написа:

В Случая разликата е в рамката,  1вият модел + е това че имат 100% UV защита спрямо другитят модел и още някой други предимства, които са описани просто ги сравни и си реши на теб кои ти допадат повече визуално, лещата е една и съща :)

поръчах тези https://www.gaminggear.bg/gunnar-scope-onyx-carbon-геймърски-очила-за-компютър в другите пише че са съвместими със слушалки, това означава ли че тези не са? малко късно се усетих за слушалките... :( надявам се че няма да е проблем и с тези да си ползвам слушалки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита покупка, само че очила особено за компютър не се прави по интернет, а се ходи при офталмолог (безплатна консултация в оптиките) и от там се изготвят необходимите стъкла. Та добър старт е рамката, макар че за тези пари, много по-добра рамка би се намерила.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Viiipeer написа:

Честита покупка, само че очила особено за компютър не се прави по интернет, а се ходи при офталмолог (безплатна консултация в оптиките) и от там се изготвят необходимите стъкла. Та добър старт е рамката, макар че за тези пари, много по-добра рамка би се намерила.

Поздрави!

Като си такъв отворко , защо не му каза  това, преди да си купи очилата. Това е гадничко и злобничко! Искаш да отнемеш РАДОСТТА от покупката на човека!Кви хора сме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Hitsatou написа:

поръчах тези https://www.gaminggear.bg/gunnar-scope-onyx-carbon-геймърски-очила-за-компютър в другите пише че са съвместими със слушалки, това означава ли че тези не са? малко късно се усетих за слушалките... :( надявам се че няма да е проблем и с тези да си ползвам слушалки

Честита покупка ! Мойте Vayper Onyx са със същата рамка от към ушите и не се усещат като съм с големите слушалки така, че няма да имаш проблем, напълно съвместими са си, кажи как са при теб след известно време носене  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, bigiadri написа:

Като си такъв отворко , защо не му каза  това, преди да си купи очилата. Това е гадничко и злобничко! Искаш да отнемеш РАДОСТТА от покупката на човека!Кви хора сме?

Ти къде беше, драги ми мой? Тази поръчка може да се отмени, не съм длъжен да наливам акъл на автора - негова воля е да прави каквото си иска. Бях по-зает да отговоря на тези които се правят на отворени относно това, че аджеба видиш ли трябвало да си смени компютъра, и  че синята светлина не пречила.....

А и преди мен му казаха същото , което и аз. Аман от дървени философи - бегайте да играете и не ме занимавайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля само не се карайте за глупости, не ми се иска темата която съм отворил да доведе до толкова кавги и обиди...

благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат, оценявам го, купил съм си капките за очи които ми бяха препоръчани в началото, сега и очилата са на път, ако не ми харесват казаха че могат да се върнат до 14 дена, всичко е точно :) по нататък може да си сложа нещо на щорите/прозорците да пропускат по-малко светлина ако все още имам проблеми.

оперчо ще драсна отзив след няколко дена като ги пробвам :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.07.2019 г. в 10:10, Оперчо написа:

Честита покупка ! Мойте Vayper Onyx са със същата рамка от към ушите и не се усещат като съм с големите слушалки така, че няма да имаш проблем, напълно съвместими са си, кажи как са при теб след известно време носене  :)

ами в началото ми бяха малко ръбести но с времето малко свикнах и така си притискам очилата със слушалките че да са 1-2мм във въздуха над носа ми и да не се допира 

очила+слушалки няма проблем, сякаш по-малко са ми напрегнати очите явно помагат :)

единствения проблем е че си виждам отражението на очите в очилата от вътрешната страна което е малко странно и леко дразни след време, някаква идея как да реша проблема? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Hitsatou написа:

ами в началото ми бяха малко ръбести но с времето малко свикнах и така си притискам очилата със слушалките че да са 1-2мм във въздуха над носа ми и да не се допира 

очила+слушалки няма проблем, сякаш по-малко са ми напрегнати очите явно помагат :)

единствения проблем е че си виждам отражението на очите в очилата от вътрешната страна което е малко странно и леко дразни след време, някаква идея как да реша проблема? 

И аз бях така в началото, но с времето се свиква и няма да ти прави впечатление и да го забелязваш, аз лично дори не го усещам, поноси ги още известно време и сподели мнение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Hitsatou написа:

Отражението на очите се вижда и при анти-рефлекс с филтър - обновено нощно време се получава.

Няма решение за отражението. Също така ако пак попада странична светлина в очилата, това отражение ще дразни също, това важи за всички очила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите монитори имат blue light filter в менюто което единствено прави да намали синята светлина което може и сами да си направите на всеки един монитор.Може да ползвате и софтуер CareUEyes PRO v1.1.24

https://dox.abv.bg/download?id=d19e03f5ed програмата е регистрирана от промоция ,също и тази https://iristech.co/   Registration key : iris-giveaway

Геймърски очила Xiaomi TS https://ardes.bg/products?q=очила+xiaomi&subcat_id=

Има два вида 35 % блокиране на синя светлина през които се вижда по ясно или 65 % през които се вижда всичко жълто.

Тествал съм ги както и тия на Gunnar и китайски евтини марки.Каквито имам и в момента https://www.aliexpress.com/item/32747756868.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dp8nf15 китайците даже дават кутия и кърпичка.Теста е както го правят всички в youtube с бяло платно отзад очилата и светене със синя светлина през стъклата и виждаш отзад на бялото платно или бял лист дали се вижда синята светлина с която светиш)

gunnar за мен са най зле понеже имат лек диоптър мисля,че е 0.3 (собственикът им може сам да го потвърди като се загледа в някоя равна повърхност и маха и слага очилата и ще види как повърхността се мести ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...