Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

UnaccustomeD

Предполагам, че ми изгоря дънната платка на лаптопа

Препоръчан отговор

преди 1 час, UnaccustomeD написа:

Тъкмо включих USB-то и лаптопът моментално изгасна, има ли вариант щетата да не е фатална, защото на лаптопите принципно дънните им платки са скъпи? Запазило ли ми се е SSD-то и ще мога ли да продам лаптопът за части някъде, ако е за кофата?

Какво включи, къде?!? Този лаптоп пали ли изобщо? Какви са тези частични коментари, които пишеш и нищо не се разбира от тях???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.07.2019 г. в 21:45, UnaccustomeD написа:

Тъкмо включих USB-то и лаптопът моментално изгасна, има ли вариант щетата да не е фатална, защото на лаптопите принципно дънните им платки са скъпи? Запазило ли ми се е SSD-то и ще мога ли да продам лаптопът за части някъде, ако е за кофата?

Мен ако питаш, аз на твое място бих се свързал с асус и просто ще им кажа лаптопа спря да работи и толкоз, и ако те имат оторизирани сервизи в бг ще ти кажат къде да го занесеш. За дъното никой не може да ти каже без да е погледнал. Ssd то си е здраво предполагам, но най добре ако искаш гаранционен да мине, асус е най доброто решение или продавача от дето е закупен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.07.2019 г. в 15:37, UnaccustomeD написа:

...

В USB-портовете има защити от претоварване по сила на тока или късо. Входни защити от пренапрежение няма. Никой не трасира платките с варистори, диоди Ценер или модните супресори. Изпържил си хъба, той е пробил и предал на южния мост и там по веригата.

Алабализмите за вадене на батерии, чакане и молене на аллаха ги забрави. В сервизите не стоят бивши каруцари, конвертирали се в поялници, така че ще схванат от раз за вандалската ти интервенция. Съмненията им първоначално ще паднат върху захранването, но с пост-платка, шим-индикатор и мултиметър в режим прозвъняване истината ще лъсне бързо. Не се прави на клоун, както те учат експердите, а кажи истината. Бъди мъж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда са оправили лаптопчето, искаха ми паролата преди няколко дни, за да проведат някакви тестове и днес ми звъннаха да ми съобщят, че го изпращат. Всичко е наред :)

Благодаря на всички, които взеха отношение и ми помогнаха - някои по-разбрани, други не чак толкова, но все пак - българска му работа,нагледали сме се! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги се лъже, когато можеш за да спестиш някой лев, пък току виж минал за гаранционен ремонт. Не сме най-заможната нация и трябва да хитруваме за да има за ядене и сметки.

Като са толкова сигурни в сервизите да докажат кой какво е включвал и какво е правил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...