Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

UnaccustomeD

Предполагам, че ми изгоря дънната платка на лаптопа

Препоръчан отговор

Привет! Днес включих CD Adapter към лаптопа ми, но за захранването вместо към лаптопа го сложих към зарядното от телефона ми, защото така пишеше в инструкциите, че ще има нужното електроподаване. Включих към лаптопа и той моментално изгасна и няма нито звук, нито картина, нито светлинка. Предполагам, че си е заминала дънната платка. Той все още е гаранционен. Има ли вероятност да ми го оправят гаранционно, и в противен случай горе-долу колко ще ми струва ремонтът? Компоненти като SSD, процесор, видеокарта и други засегнати ли са? Благодаря предварително. Лаптопът е ASUS K555.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи всичко, извади батерията ако може, остави го да почине за малко, натисни няколко пъти бутона за пускане, сложи батерията и пробвай да го пуснеш, махни батерията и го пусни само с адаптер, накрая пробвай и с двете.

Какъв е тоя CD Adapter? Модел?

Параметри на зарядното ти за телефон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое захранване точно къде включи? Да не си включил директно зарядното за телефона към някой USB порт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Изключи всичко, извади батерията ако може, остави го да почине за малко, натисни няколко пъти бутона за пускане, сложи батерията и пробвай да го пуснеш, махни батерията и го пусни само с адаптер, накрая пробвай и с двете.

Какъв е тоя CD Adapter? Модел?

Параметри на зарядното ти за телефон?

Adaptera го поръчах от Aliexpress, а зарядното ми за телефон е Samsung Fast Charge 2.0....

преди 11 минути, Raze написа:

Кое захранване точно къде включи? Да не си включил директно зарядното за телефона към някой USB порт?

Зарядното на телефона към CD Adapter-а и оттам CD Adapter-а към лаптопа..

Надявам се да не е за смяна цялата дънна платка,че доколкото знам има фатални случаи и лаптопът става за кофата..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи лаптопа в сервиз, но най-вероятно този безизвестен адаптер ти е изпържил USB порта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Носи лаптопа в сервиз, но най-вероятно този безизвестен адаптер ти е изпържил USB порта.

Това колко ще ми струва горе/долу за ремонт и ще е нужна ли смяна на цялата дънна платка, защото лаптопът изобщо не иска да се включва? Също и според теб в най-най-лошия случай кои компоненти ще са засегнати?

Адаптерът и той е спрял да функционира, пробвах го сега на настолния компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го видят в сервиза ще ти кажат. Щом е гаранционен, върни го към търговеца, вече той ще го прати към съответния сервиз и там ще дадат становище. Кажи им, че просто е спрял да работи, не обяснявай какви експерименти си правил. Вече ако откажат гаранция, те ще ти напишат протокол каква е причината, те могат да ти кажат и колко ще струва ремонта. С този протокол може да пробваш да искаш обезщетение от продавача на CD Adapter-а, въпреки че да получиш нещо такова от китаеца е почти невъзможно. Най-много да ти замени адаптера, ако е повреден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Зарядното ти за телефон на какъв вотлаж работи?

15W доколкото знам.

преди 3 минути, Raze написа:

Като го видят в сервиза ще ти кажат. Щом е гаранционен, върни го към търговеца, вече той ще го прати към съответния сервиз и там ще дадат становище. Кажи им, че просто е спрял да работи, не обяснявай какви експерименти си правил. Вече ако откажат гаранция, те ще ти напишат протокол каква е причината, те могат да ти кажат и колко ще струва ремонта. С този протокол може да пробваш да искаш обезщетение от продавача на CD Adapter-а, въпреки че да получиш нещо такова от китаеца е почти невъзможно. Най-много да ти замени адаптера, ако е повреден.

А според теб кой е най-лошият възможен сценарий? Има ли вероятност цялото дъно да е отишло на кино?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, UnaccustomeD написа:

15W доколкото знам.

Правим ли разлика между W и V?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опс някой мод да изтрие това моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Правим ли разлика между W и V?

9V, прощавай. А какво би се случило в най-лошия случай, при заряд от дори повече ватове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не знам защо изобщо си въобразяваш че някой сервиз ще ти признае гаранция като кажеш че си мушкал разни джаджи поръчани от китай.
Пробвай се в оторизирания(гаранционния) сервиз в тоя град но силно се съмнявам освен ако не премълчиш какви си ги надробил.
Все пак хубаво е да пишеш и на търговеца от който си купил въпросната джаджа, понякога са доста отзивчиви но си зависи.

Също може ли да кажеш точния модел на въпросната джаджа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече ватове (W) не пречат, но по голям волтаж (V) - гори през каквото мине.

Може само да се гадае до къде са стигнали тези 9 волта които ти си му пуснал - нарочно.

Направи ли това с изключването? Ако да и няма ефект - сервиз и се надяваш да ти признаят гаранцията.

Пусни цитат на обяснението да се ползва зарядно за телефон - от ръководството където си го чел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Може само да се гадае до къде са стигнали тези 9 волта които ти си му пуснал - нарочно.

Направи ли това с изключването? Ако да и няма ефект - сервиз и се надяваш да ти признаят гаранцията.

Лаптопчето е със вградена батерия, няма как да го направя..

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пусни цитат на обяснението да се ползва зарядно за телефон - от ръководството където си го чел!

ASUS K555LF-XO012D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, UnaccustomeD написа:

Лаптопчето е със вградена батерия, няма как да го направя..

Е щом като е с вградена батерия трябва да си има начин за ресетване, виж в книжката му там трябва да е описано как става.

Хвърли едно око и тук : https://forums.tomsguide.com/threads/asus-x555l-wont-turn-on.99583/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10-20  лв за кондензатори .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звъниш тук 

Цитат

Asus

Единен телефонен номер за цяла България 
Национален сервизен телефон 0700 144 11 
(на цената на 1 градски разговор от цялата страна)
всеки работен ден 10:00-18:00ч.

и казваш: лаптопа го изключих и не иска да тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, androns написа:

Звъниш тук 

и казваш: лаптопа го изключих и не иска да тръгне.

В сервизите отдавана са се наслушали на подобни изказвания от клиенти, че вече не им вярват и на думичка. Щом е в гаранция значи първо в гаранционният сервиз се нови машината с надеждата да няма следи от нещо видимо за да не отпадне гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей го води в обикновен сервиз щом е в гаранция аз ти гарантирам , че няма да ти обърнат внимание ще си пропилееш времето в приказки най - добре от там където е купен го занеси и те вече си знаят работата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Yvan Sergeеv написа:

10-20  лв за кондензатори .

Чул те Господ! Дано наистина да е толкова, че вече започнах да гледам нови лаптопи.

ПП Утре ще го изпратя в магазина, оттам ще го пратят в сервиза и ще пиша тук за развитие по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-възможно окъсяване/претоварване на usb порт, зависи също и от кабели, устройство.. китайците пестят от всичко; вече от там дали е ударило дъното..

- маха се батерията и ресет на биос, някакво зачистване на cmos; такива неща ще да пробват сервизчиите

.. а как ще представиш нещата- като няма видими следи зависи от твоя дар слово

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, UnaccustomeD написа:

9V, прощавай. А какво би се случило в най-лошия случай, при заряд от дори повече ватове?

Аз официално се занивам а ремонт на компютри. На скоро имах клиент с подобен на твоя проблем само че със ps4. Кабела на прахосмукачката заголен и usb кабела от плейстейшъна на пода, допират се и резултата беше изгоряла дънна платка плюс захранването. Понякога тези неща са непоправими, а просто се заменят с нови и естествено клиента си плаща. Във Бг едва ли ще ти излезе много. В най добрия случай да си намериш ново дъно срещу 150 - 160 лв i3 cpu, това ти е най евтиния вариант. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Stanislav Drosanski написа:

Аз официално се занивам а ремонт на компютри. На скоро имах клиент с подобен на твоя проблем само че със ps4. Кабела на прахосмукачката заголен и usb кабела от плейстейшъна на пода, допират се и резултата беше изгоряла дънна платка плюс захранването. Понякога тези неща са непоправими, а просто се заменят с нови и естествено клиента си плаща. Във Бг едва ли ще ти излезе много. В най добрия случай да си намериш ново дъно срещу 150 - 160 лв i3 cpu, това ти е най евтиния вариант. 

Тъкмо включих USB-то и лаптопът моментално изгасна, има ли вариант щетата да не е фатална, защото на лаптопите принципно дънните им платки са скъпи? Запазило ли ми се е SSD-то и ще мога ли да продам лаптопът за части някъде, ако е за кофата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

50/50 - изгоряло е всичко/поправима повреда, останало нещо здраво.

Разбира се, че можеш да го пуснеш за части, но дали някой нещо ще купи е друга работа.

Колкото и да се пита вече е късно, станалото - станало сега караш по установения ред и каквото сабя покаже!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...