Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

MisterDimchev

Лаптопа ми сдава багажа и не знам къде е проблема.

Препоръчан отговор

Дисплея взе да прави номера,  не използваем е лаптопа. Екрана си ходи нагоре - надолу, става сив, после цветен... Това от матеицата ли може са е, или нещо друго? Така ли иначе ще го занеса на майстор, но поне да си имам на идея от проблема, да не измислят 100 неща само за да вземат повече пари. 

948337CB-02C2-4406-9A20-55F421FAD15D.jpeg

E00FC284-0D1C-40E4-9987-B3B20EC6D1F7.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отваряш/затваряш капака има ли промяна? На външен монитор/телевизор същото ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го свържа към ТВ всичко е нормално. Картината е както си трябва, но на лаптопа си е мазало. Десплея заминал,а? 

Много ли е зле да го ползвам така с ТВ-то за известно време? Исках и без това за няколко месеца да си взема почивка от прекаленото висене пред лаптопа. Поне филми от време на време да гледам на тв-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на външен монитор/телевизор няма проблеми, значи е или от матрицата или от кабела. Ползвай си го на външен монитор колкото искаш, няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Ако на външен монитор/телевизор няма проблеми, значи е или от матрицата или от кабела. Ползвай си го на външен монитор колкото искаш, няма проблеми.

не е задължително, виждал съм на лаптопи да не пали на матрицата но да пали на външен монитор и като нагрея чипа на видеото на 400 градуса, тръгва и на дисплея си...

ако при разклащане на дисплея картината не подскача и не се променя, значи е от видеото (в тоя случай обаче най вероятно ще замръзва при натоварване с furmark)... ако се променя - кабел или матрица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лаптопа винаги е така екрана затова няма и как да проверя с разклащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, MisterDimchev написа:

На лаптопа винаги е така екрана затова няма и как да проверя с разклащане.

тоест залепен е и не се движи от пантите? или при накланяне не се променя? ако е второто - видео (ако е AMD или nVidia на 90% е от него). ако проблема е във видеото е късно да вземаш мерки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel е. Не се променя при наклон, поне не забелязвам промяна, дори и малка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи не е от видеото... виждал съм същия проблем от лош контакт на конектора на матричния кабел към конектора в дъното... наложи се 5-6 пъти да го вадя/вкарвам докато изкара нормална картина, иначе я вадеше свита в единия край на матрицата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да е нещо малко, но ме съмнява. Според мен е матрицата. Както си гледах сериал и почна да прави това нещо. Не е като да съм местил лаптопа и да се откачи нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай си го на телевизора и не го мисли. Затвори го да не събира прах, направи го да не се изключва и да не гаси дисплея, като е затворен и става мини десктоп машина. Вземаш безжични мишка и клавиатура и ще си го управляваш от разстояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ще е засега. Никакви проблеми не прави като е свързан към ТВ. А досплея на лаптопа, освен това замазване е фрейм рейта като движа мишка или нещо друго е супер бавен. Ама по-важното е, че е използваем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери на каква честота и резолюция си го пуснал към телевизора. Ако не е на 60 Hz го направи на толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

С закъснение по темата .

Възможна причина след като се изключат повреди по кабела и матрицата !!!

Видеокартите на лаптопите  има канали за видеото , различни за вътрешния и външния монитор .

Може канала за вътрешния монитор да е почнал да сдава багажа и поради тази причина на външен монитор всичко да е ок , а на вътрешния -проблем .

Това е дефект на видео чипа и обикновено е неотстраним .

Случай с работещи на външен монитор , а на вътрешен с артефакти и дефекти -стотици

Поздрави и успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Да се надяваме да е нещо поправимо. Ще видим кога ще го занеса. Засега на външен работи без проблем. Или с Team Viewer го ползвам от телефона, да пусна нещо да се тегли, после да го гледам на ТВ-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги занесох го на сервиз: Ако е кабел 50-60лв ми казаха, а, ако е екрана 160лв. За кабел не е ли прекалено много 50лв? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам точния модел в темата? Зависи от сервиза, може да ти кажат и 1000 лева. Като не ти харесва, проверяваш цените на компонентите, има и втора употреба продавалник или сменяш сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer es1-512. От Ebay мога да поръчам новия дисплей за 85лв. А тук ми предложиха 2-ра употреба за 100лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искай само да ти кажат къде точно е проблема, но най-вероятно ако при местене на екрана не се променя изображението, проблема е в дисплея. Частите можеш и сам да си ги поръчаш, ако не можеш да ги смениш, питай колко ще ти струва смяната.

Той лаптопа ти ако тръгнеш да го продаваш не струва и 200 лева, така че си мисли изобщо дали си струва да влагаш пари в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно, за този лаптоп да дам 160лв, не си струва всякаш. Ако го продам за части и успея да му взема 100-140лв и добавя още малко над тези 160лв, ще взема нов поне ще има 2 години гаранция. Ще видим какво ще кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дисплея бил пукнат, някаква малка черта било. Как е станало е загадка... За 100лв ще сложат 2-ра ръка (включва и смяната). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 100лв купуваш 56$. Достатъчна сума за нов дисплей ( матрица+инвертор в един флакон ). Сменя се чик-чак. Кръстата отверка и глава. Край на мъките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах как се сменя. Остава риска да счупя новия и да дам 2 пъти парите. Иначе нов за предпичитане, но стига да работи няма голямо значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...