Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, от скоро забелязвам странен проблем с компютърът ми. Бие ме ток от клавиатурата от време на време, понеже е метална (HyperX Alloy). В началото се чудех от какво е, но днеска мисля, че разбрах. Все пак да се консултирам с вас, къде дда търся проблема(мисля, че знам къде) и по скоро как да го отстраня. Според мен проблема е във видеокартата, защото днеска докато играх цс, когато си докосна металната част на клавиатурата направо ме блъскаше тока, усещам го и по кутията, когато си допра ръката. Конфигурацията ми е тази от подписа. Видеокартата ми работи на около 1,15 волта, ако това има значение. Температурите са в нормите. Изкажете мнение. Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, dnevniks написа:

Здравейте колеги, от скоро забелязвам странен проблем с компютърът ми. Бие ме ток от клавиатурата от време на време, понеже е метална (HyperX Alloy). В началото се чудех от какво е, но днеска мисля, че разбрах. Все пак да се консултирам с вас, къде дда търся проблема(мисля, че знам къде) и по скоро как да го отстраня. Според мен проблема е във видеокартата, защото днеска докато играх цс, когато си докосна металната част на клавиатурата направо ме блъскаше тока, усещам го и по кутията, когато си допра ръката. Конфигурацията ми е тази от подписа. Видеокартата ми работи на около 1,15 волта, ако това има значение. Температурите са в нормите. Изкажете мнение. Лека вечер!

Хайде вземи да си оправиш инсталацията там, където ти е включен компютъра и да не говориш глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверка на контакта дали е занулен/заземен. И ако има разклонител също и той да е с трижилен кабел и правилно свързан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че как ще го усетиш този ток .Напрежението на клавиатурата не е 220в за да има ток ,който да усетиш,  пък може с фазомер или мултицет да провериш. Най -вероятно се наелектризираш  със статично електричество от дрехите. Ползвай при пране омекотител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ice_lion__01 написа:

Проверка на контакта дали е занулен/заземен. И ако има разклонител също и той да е с трижилен кабел и правилно свързан.

Toва е  най-правилното решение. Ако искаш допри фазомера до клавиатурата и виж дали ще светне.  Занули контакта или разклонителя (ако е възможно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, pepy86 написа:

Занули контакта или разклонителя

и

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, контакта е сменен с нов, но проблема продълбава да стои. Зазимен и всичко е направено както трябва. Не знам къде е проблема, дали в компютъра или в клавиатурата, защото го прави когато си поиска. Когато я извадя и вкарам пак в юсб-то спира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зазимяване и заземяване са различни неща! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...