Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Братовчед ми е на бригада в САЩ и се чудя дали да му поръчам да ми купи компоненти за нов билд. Става въпрос за процесор, видео карта, дъно и РАМ. Всички знаем че цените в американския Амазон, ако не плащаш допълнително за внос и доставка (демек ако братовчед ми ги поръча да му ги доставят в САЩ и после ми ги донесе), излиза доста по-евтино. Въпросът е че не знам дали ще го накарат на летището да плаща някакви такси, защото тогава май няма да си струва да го занимавам. Някой знае ли как става работата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dolfinator написа:

Братовчед ми е на бригада в САЩ и се чудя дали да му поръчам да ми купи компоненти за нов билд. Става въпрос за процесор, видео карта, дъно и РАМ. Всички знаем че цените в американския Амазон, ако не плащаш допълнително за внос и доставка (демек ако братовчед ми ги поръча да му ги доставят в САЩ и после ми ги донесе), излиза доста по-евтино. Въпросът е че не знам дали ще го накарат на летището да плаща някакви такси, защото тогава май няма да си струва да го занимавам. Някой знае ли как става работата?

Ще плаща даже и мито. Така, че си поръчай нещата от България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Ще плаща даже и мито. Така, че си поръчай нещата от България.

Специално за мито знам че за телефони и PC компоненти не се плаща. Поне когато си поръчваш от чужбина за България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 часа, dolfinator написа:

PC компоненти не се плаща.

Не е вярно - вчера платих ДДС на 15,6" матрица за лаптоп.
Но оставам с впечатление, че митничарите се заглеждат в обеисти стоки, а по-малки на обем, но по-скъпи от лимитите стоки си минават.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

Но оставам с впечатление, че митничарите се заглеждат в обеисти стоки, а по-малки на обем, но по-скъпи от лимитите стоки си минават.

В София всичко зависи от това дали има митническа декларация от изпращача. Ако няма, искат разпечатка от ордера на покупката и се плаща такса и върху доставката. Странно ми стана когато от САЩ с лепната фактура върху пакета (бе малък) на стойност 100 долара не ми взеха нищо. Та, явно поглеждат, но не виждат ли??? Но на пакети без лепната някаква декларация или фактура искат разпечатка от ордера...

преди 6 часа, dolfinator написа:

Въпросът е че не знам дали ще го накарат на летището да плаща някакви такси, защото тогава май няма да си струва да го занимавам. Някой знае ли как става работата?

Трябва да попълни някаква митническа декларация. Та, хм ... рисково е ...

Успех!

п.п. Вие решавате за въпросния риск. Личното ми мнение е че не си заслужава, т.е. не Ви съветвам .... и принципно за такова нещо не искайте съвет. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има достатъчно евтини Европейски сайтове , от които да си закупиш въпросните компоненти без да се вкарваш в подобни филми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Донасял съм лично в багажа доста техника, вкл. 3 лаптопа и не съм имал никакъв проблем. По принцип това се водят лични вещи и никой не се занимава с тях. Кажи му просто да ги разопакова, да не са запечатани във фабричните кутии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, DarkEdge написа:

ДДС и мито са различни неща. За повечето видове стоки се плаща ДДС при стойност между 15 и 150 €, а над 150 € се плаща и мито и ДДС. Обаче това важи за стоки, поръчвани от страни извън ЕС за доставка в България и не знам дали има разлика ако сам си внесеш продукт за лично ползване. Вие сам ли го внесохте или ви го доставиха?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, DarkEdge написа:

къде се дяна

какво става по русе

изтепахте ли прасетата

сега русенско вареното ше скъпне

трабва да внасяме русенско от китай и да плащаме мито 

преди 1 час, Станислав Панайотов написа:

Да, трябва да са разопаковани и да каже, че са негови.

да ходи до посолството и да вземе дипломатически бадж  и куфарче и да ги сложи вътре няма да го проверяват 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, явно че няма смисъл. Дори и митничаря да се върже че човек може да си разнася разни видео карти и процесори като лични вещи, се съмнявам че компонентите могат да стигнат разопаковани до България без да им стане нещо. Ще чакам до Черен петък и ще си купя от БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...