Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Bozhidar Denkov

Подлежа ли на съд за Forensics, Security и Brute Force Линукс на домашният си компютър? Как правилно да ги използвам?

Препоръчан отговор

В момента съм с някакъв Full Free Линукс на име BeeFree.  Нищо не съм пипал по- него. Само съм го инсталирал. Подобрен Минт Cinnamon и се инсталира по- същия начин. До тука нищо сложно. Оказва се обаче , че BeeFree Линукс на 204 място в Distrowatch идва залят до козирката и малко отгоре с платен Линукс Софтуер. Без пробен период. Та впроса ми е: Могат ли да ме съдят или да ме обвинят в нарушаване на законите на РБ ако продължа да го ползвам? Че е шпионски, т. е. някой те шпионира, то това е така. Безплатно е само сиренцето в капана на мишките, но да не забравяме, и че него някой го е платил.

Линукс, който шпионира ползващите го по - всякакъв начин в класацията на Distrowath?

Къде в София мога да закупя директно от фирма или магазин Платеният Софтуерен Продукт за Линукс Crossover? Не пазарувам по интернет, защото такова е желанието ми.

Заслужава ли си цената от 200 Евро за  CrossOver,  при подобна цена на дребно за Windows 10 Pro?

Харесва ми външният вид и мога да инсталирам Убунту производните Италиански дистрибуции, като Parrot, CAINE и др.

Незная дали софтуерът в тях е платен или безплатен, законен или не. Но идват при инсталация с много полезен софтуер. Като за възстановяване на информация от изтрита флашка или хард диск. 

Подлежа ли на наказателна отговорност за Parrot Linux, CAINE и др.

Сега какво да правя с LeeFree Linux? Да го премахна ли?

Изтеглил съм Zorin 15 Ultimate  струваш при изтеглянето 40 Евро. Аз не съм платил нищо. Незаконно ли е да го ползвам?

Някой ако знае как се работи с Линукс софтуер от категория Forensics, то моля да сподели за обща култура и полза на ползвателите на форума. Аз Англииски език въобще не зная. Голям мой недостатък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го разбираме това, че не си трол ли !?

пп. Да знаем не за друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bozhidar Denkov написа:

Аз Англииски език въобще не зная.

А с руския как си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

А с руския как си?

Не зная Руски език.   Приемам всякакви предложения от линкове в интернет. Има Гугъл преводач- по - принцип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Bozhidar Denkov написа:

Къде в София мога да закупя директно от фирма или магазин Платеният Софтуерен Продукт за Линукс Crossover? Не пазарувам по интернет, защото такова е желанието ми.

Заслужава ли си цената от 200 Евро за  CrossOver,  при подобна цена на дребно за Windows 10 Pro?

Wine знаеш ли какво е, Crossover e wine със платен съпорт (не мога да измисля българската дума за термина). Плащаш си, инсталираш през него Уйн приложения на Линукса и като не стане ги притесняваш. Те няма да ти правят шменти-капели, щото си платил за техния продукт и ще ти удисват, по телефона примерно. Обаче твърде е вероятно комуникацията да е на език много различен от Българският. На теория е така, на яве - кой знае.

От дотук казаното - за някой може да си струва, след като се предлага, от доста време, пък няма изгледи да фалира фирмата от малко кандидати за продукта им.

За теб обаче - май не е удачния избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@sokoban, изглежда всички Виндовс юзъри са такива. 

преди 5 часа, Bozhidar Denkov написа:

Безплатно е само сиренцето в капана на мишките, но да не забравяме, и че него някой го е платил.

???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да е полезно на някого. Найстина добри съвети.  И да живее  Penetration ... или как там се пише. Благодаря. Извинявам се за цитирането. 

Цитат

Не зная, защо все се хвърляш на такива екзотични дистрибуции, правени не в гараж, а в тоалетната, докато някой се е напъвал да изкара нещо. 
Форенсикс инструменти? Качвай Kali и не се занимавай с глупости. Непрестанно се поддържа и обновява, добавят се нови инструменти за автоматизация на много от специализираните програмки и като цяло, е най-сериозното в тази област.
Програми за възстановяване на изтрити файлове можеш да си инсталираш на всяка дистрибуция от хранилището.

Найстина Благодаря за съветите. Цитирам ги тук на друго място, защото смятам, че може да са от полза и на други. Вчера се опитвах да инсталирам k3b на Минт 19, но не успях. Успях Brasero чрез ......   

sudo apt update

sudo apt install snapd

sudo snapd install acestreamplayer

sudo snapd install brasero

http://snapcraft.io/install/

k3b не успях да инсталирам по- гореописаният начин

Никога след инсталация на acestreamplayer  независимо по- който и да е начин не съм успял да пусна интернет телевизия от файл

При Mozilla Firefox нямам добавка или плъгин acestreamplayer  за включване или изключване. Въобще липсва тази опция. 

Цитат

+1
Като добавка:
Всички инстументи
https://tools.kali.org/tools-listing
ги има и в репо за убунту дериватите. Така че, ако желаеш, може да ползваш и Минт или каквото ти харесва. (проблем със закона няма да имаш)
https://www.nsnam.com/2017/08/installing-kali-linux-tools-in-ubuntu.html (има картинки, но ако се запънеш някъде заради английския, пиши и ще те упътим)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sudo apt install  k3b

Какво ли ще стане с тази команда? Ммм интересно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, petie1 написа:

sudo apt install  k3b

Какво ли ще стане с тази команда? Ммм интересно?

При Линукс Минт Cinnamon със apt-get install k3b или apt-get install brasero  нищо не става. 

Провери:

В софтуерните центрове на Линукс Минт  Cinnamon няма нито един софтуер за запис на диск. Всичко е от външни източници в интернет с разширение k3b.tar.xz. 

Вчера, а и преди два дена, когато ми трябваше софтуер за запис на ISO файл в Минт Cinnamon търсих Синаптик, но не го открих. Може вината и да е в мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Bozhidar Denkov написа:

При Линукс Минт Cinnamon със apt-get install k3b или apt-get install brasero  нищо не става. 

Провери:

В софтуерните центрове на Линукс Минт  Cinnamon няма нито един софтуер за запис на диск. Всичко е от външни източници в интернет с разширение k3b.tar.xz. 

Вчера, а и преди два дена, когато ми трябваше софтуер за запис на ISO файл в Минт Cinnamon търсих Синаптик, но не го открих. Може вината и да е в мен.

Проверил съм и точно така се инсталира навсякъде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баце, .....................Линукс не е за теб. И Уйн не е. Не, не казвай, че си го ползвал от преди мен. Виждал си го, чувал си го... и до там. Не си го "вкусил". И скоро няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Bozhidar Denkov написа:

Имах предвид Линукс Минт 19.1 Cinnamon.

Май по добре се върни в училище научи английски и тогава можеш да ръчкаш тези сложни сложни сметала:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Bozhidar Denkov написа:

Вчера се опитвах да инсталирам k3b на Минт 19, но не успях.

ХАХАХАХАХАХАААХАХАХАХАХАХАХА, значи Линукс правилно се е усетил и не ти е пуснал! Аз инсталирам коя да е програма за 5-10 сек., той цял ден не може... Връщай се обратно в Бозиндоус, линукс общността ще мине и без такова мрънкало...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 6 минути, rado84 написа:

без такова мрънкало

Боже, кой го казва...
И къде остана отвореността на Linux обществото? С такова наритване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

:offtopic_s:

Боже, кой го казва...
И къде остана отвореността на Linux обществото? С такова наритване...

Ако питаш както трябва (вместо да мрънкаш), ще ти отговорят както трябва - така е навсякъде, не само в линукс обществото. Иди и в НОИ, ако щеш и почни да мрънкаш какво не ти харесва, вместо да питаш - никой няма да ти обърне внимание, най-много да те вземат на подбив и/или директно да те изрита охраната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, rado84 написа:

Ако питаш както трябва

Вярно ли? Да не ровя в историята да демонстрирам твои постове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Вярно ли? Да не ровя в историята да демонстрирам твои постове...

Ако съм искал да питам, съм щял да питам. Ако съм искал просто да мрънкам, съм мрънкал. :D

Освен това оттогава досега много битове изтекоха...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.07.2019 г. в 16:56, DarkEdge написа:

А с руския как си?

Ааа, там се справя добре. А, бре, Денков, какво стана с Yuta Nik? Скоро не си тролил във Фейса. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...