Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Пролемът ми е следния!

Имам къща на село /намира се в  друга област в България/която искам да продам,тя се води на името на баба ми която отдавна е починала а нотариалния акт е изгубен тя има 5 деца наследници от които 3ма са починали в това число и бащо ми който всъщност е ползвал тази къща.Понеже за първи път се занимавам със такива неща изобщо не съм наясно от къде да  започна и  какво трябва да направя за да придобия нотариален акт и да продам къщата.Ако има хора минали по този път се надявам да ми дадат някакви насоки.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, toni777 написа:

Здравейте!

Пролемът ми е следния!

Имам къща на село /намира се в  друга област в България/която искам да продам,тя се води на името на баба ми която отдавна е починала а нотариалния акт е изгубен тя има 5 деца наследници от които 3ма са починали в това число и бащо ми който всъщност е ползвал тази къща.Понеже за първи път се занимавам със такива неща изобщо не съм наясно от къде да  започна и  какво трябва да направя за да придобия нотариален акт и да продам къщата.Ако има хора минали по този път се надявам да ми дадат някакви насоки.

Благодаря предварително!

Вариант 1

Ако се знае приблизително по кое време е купувана къщата в агенцията по вписванията може да се провери по име, да се намери акта и да се поиска заверено копие

Вариант 2

Да се изготви констативен нотариален акт с трима свидетели с който нотариуса да признае наследниците на госпожа бабата за собственици

При всички положение при една бъдеща сделка като продавачи трябва да се явят всички наследници и всички да подпишат акта за покупко-продажбата. Тоест, ако починалите имат наследници те ще се явят като продавачи по сделката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя тази къща да не се окаже със 6-7 собственика? Един да не е съгласен и не можеш да я продадеш. А и дори да се намерите и всички се съгласят като си разделите парите измежду всички....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, toni777 написа:

Имам къща на село /намира се в  друга област в България/която искам да продам,тя се води на името на баба ми която отдавна е починала а нотариалния акт е изгубен тя има 5 деца наследници от които 3ма са починали в това число и бащо ми който всъщност е ползвал тази къща.Понеже за първи път се занимавам със такива неща изобщо не съм наясно от къде да  започна и  какво трябва да направя

Най-напред 'преди описаните варианти ,с вашата ЛК отивате в ГД ГРАО по район ,където е съответния имот,в случая къща и изваждате ''Удостоверение за наследници'' на бабата.Там пише черно на бяло кой кой е и какъв е. Не се знае приживе бабата дали е прехвърлила имота на някой от децата си и т.н. Според написаното едва ли ще можете да предприемете нещо еднолично-със сигурност има и други наследници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отивате съответното МДТ да видите има ли партида, плащани ли са данък и смет и от кого. Ориентир може и да е някое старо писмо/квитанция.  Също и в съответните ЕРП и ВиК. За начало може и местния инкасатор да каже на кого е оформена партидата. При кмета за регистри и евентуално удостоверение за наследници. Но вие трябва да подготвите данните. Или в съответното ГРАО. Като разберете собственика на имота - съответно удостоверение за наследници. И адвокат за доказване на давностно владение и т.н.

Съвет - не си продавайте земята за без пари. Няколкостотин лева не са сума. Пазете си имота, не се знае. Земя малко, хартии (без покритие) се печатат бол. Актуализирайте си данните за партидите, само откриването на нови е над 1000 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, emmi написа:

Вариант 1

Ако се знае приблизително по кое време е купувана къщата в агенцията по вписванията може да се провери по име, да се намери акта и да се поиска заверено копие

Вариант 2

Да се изготви констативен нотариален акт с трима свидетели с който нотариуса да признае наследниците на госпожа бабата за собственици

При всички положение при една бъдеща сделка като продавачи трябва да се явят всички наследници и всички да подпишат акта за покупко-продажбата. Тоест, ако починалите имат наследници те ще се явят като продавачи по сделката

вариант 3  плащане на данъците 7 години и прехвърляне на негово име 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак неподготвен, плямпай си в лаладжийските раздели.

Можеш да патиш данъка на НДК (примерно), дали ще го прехвърлиш на твое име?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Филипов написа:

Пак неподготвен, плямпай си в лаладжийските раздели.

Можеш да патиш данъка на НДК (примерно), дали ще го прехвърлиш на твое име?

ще го прехвърля ама го плащат

ако не го плащат 7 години и го платя имам право да е на мое име .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2.08.2019 г. в 12:55, toni777 написа:

Здравейте!

Пролемът ми е следния!

Благодаря предварително!

Има некои форуми, в които участват хора, по-специфично или професионално настроени към темата. 

Което знам - пробвай да зададеш въпроса и в investor.bg

Разгледай темите, виж какво знаят. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...

Стъпка 1 - доказване на досегашния собственик, въпросната баба и евентуално нейния съпруг, в чеството и(им) на наследодатели. Прави ср със свидетели, вписвания в ИР, документи за платени данъци, сметки за ток, вода и пр.

Стъпка 2 - проверка за тежести на имота, завещателни разпореждания …

Стъпка 3 - удостоверение за баследници от съответната Община. В него ще бъдат вписани всички наследници, но само някои ще имат права - преките и заместващите ги.

Стъпка 4 - искане за делба. Прави се от един или няколко наследници в съответния Районен съд.

Стъпка 5 - след извършване а делбата, на взеки наследник се издава НА за неговия дял, и същия вече може да се разпорежда.

За подробности -

Закон за наследството
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      След това предаване свалиха Веселин Дремджиев от ефир. Правете си сметка дали е вярно или не. Ако не беше вярно, щяха да го съдят за клевета. Щом го свалят от ефир, значи… Ха-Ха .Сън в лятна нощ! Компромат и Б Б.Вие се шегувате . ББ може да бъде "бутнат" само от тези който го назначиха на този пост.Но ако бъде бутнат, то друг ще дойде..Сигурно по-образован и изобщо супер мъж ...назначен естествено от "онези"....,Кои са те ли?...ако питаш ....Много изкаш да знаеш,бе! Ние не ги виждаме.Като зомби са .Може и твоят много приятен съсед а може и твой роднина да е .Нима някой познава тайните служби?
      Каталунски компромати - ще бутнат ли Бойко Борисов?
      БОЕЦ СЕЗИРА ГЕШЕВ ЗА СКАНДАЛА "КЪЩАТА В БАРСЕЛОНА НА БОЙКО БОРИСОВ"
      Разследване на испанската полиция срещу Бойко Борисов
      Къщата в Барселона, Йордан Ципорков пред В. Дремджиев -
      Излъга ли Б.Борисов с аферата "Барселона"?

И всичките ли ги прави милионерки, като изключим богатата баба Меркел?
      Как Бойко се опита да прикрие аферата  Барселона

Колко жени е имал Бойко борисов?
      Веселина Томова: Коя е мистериозната дама, снимала спалнята на министър-председателя? И ОЩЕ!

Най-подходящата булка за Бойко Борисов

Сватбата на Бойко Борисов и Ангел Меркел - хем брак по сметка, хем хубава съседка

Възможна ли е любовта между премиера Борисов и кметицата на Габрово?

• от Атанас Димов
      Здравейте. Имам един въпрос. Искам да направя къща подобна на тази която ще видите на снимка от линка. От 1 стая и главен материал дърво. Имаме лозе/земя във вилните зони в моя град. Където ще стои перфектно. Разполагам със скромна сума от 6000лв.Сега с тази карантина прекарвам целият си ден на лозето. И проявих желания да имам нещо такова. Сумата я спестявах от работата по морето 2 сезона. За да си купя първата кола и да платя курсовете. Но трябваше вече да съм ги почнал. Понеже сега с тази карантина курсовете са спрени и честно изгубих желание.Та въпроса ми е тази сума би ли стигнала за нещо подобно.Заедно с труд естествено. Понеже аз няма как да се справя с това. А и родители ми не се занимават с такива неща. И биха помогнали единствено финансово. Ако някой от вас има подобна къщичка. Или опит в строителството и тн.  Бих помолил да сподели. Благодаря предварително !!!
      https://ibb.co/MSgN78v
    • от rali+
      Здравейте,
      Моля за препоръки за строителна фирма на еднофамилна къща, гр. Варна. Ако някой има опит в строителството на подобен обект, моля да сподели.

• от Gergana Kurukyuvlieva
      Здравейте, занимавам се с ръчно изработени макети на къщи и нощни лампи по снимки - може да ми изпратите снимка на вашия дом или мечтаната къща от интернет. Оригинален подарък за всеки повод - рожден ден, сватба, юбилей.  Изработвам и макети с природни материали - мъх, дървесни кори, сухи цветя, камъчета. Разгледайте ги в новия ми официален сайт: www.radostart.net

• от Лиляна Благоева Андреева
      АРХИТЕКТУРЕН ДИЗАЙН

НАЧИН ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ КВАДРАТУРАТА НА ОТДЕЛНИТЕ ПОМЕЩЕНИЯ ЕДНА ФАМИЛНА КЪЩА ПО КВАДРАТУРАТА НА КРЪГА

Първи квадрат -1м.1м =1кв.м –антре
      Втори “ -1,41м.1,41м =2 кв.м –клозет
      Трети “ -2м.2м = 4 кв.м –баня
      Четвърти “ - 2,83м.2,83м = 8 кв.м – кухненски бокс
      Пети “ - 4м.4м = 16 кв.м –столова
      Шести “ - 5,65м.5.65м = 32 кв.м- хол 16кв.м и коридори 16кв.м
      Седми “ - 8м.8м = 64 кв.м – три спални и сервизни помещения
      Общо: 128 кв.м – разгъната застроена площ (РЗП)
      Осми “ 11,31м.11,31м = 128 кв.м – гараж,работилница,складове,магазин
      Общо:256 кв.м РЗП
      Девети “ -16м.16м = 256 кв.м - павирано, с плочки и асфалтирано дворно място
      Десети “ - 22,62м.22,62м = 512 кв.м –дворна градина
      Общо:1024 кв.м площ на дворното място
      Единадесети -32м.32м = 1048 кв.м – фамилна плод-зеленчукова градина
      Общо:2 048 кв.м площ ползват осем души в градската зона.
      - На един човек се полагат: 2 048кв.м площ : 8души = 256 кв.м бруто

Забележка: Размерите на площите са брутни.От тях трябва да се приспаднат площите за тротоари,пътни платна за моторни превозни средства, пешеходни пътеки ,бордюри и прочие.
      Забележка: Разпределението на помещенията в една къща може да се оформя по различен начин, но размерите на помещенията, както и техният брой се запазват. Така всички семейства и фамилии имат равен старт и равни права.
      Забележка: Примерно решение на жилищното разпределение в една еднофамилна къща е дадено в чертежа към обяснителната записка.

Инж. Лиляна Бл. Андреева
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване