Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Забелязах, че в България всички ползват Вайбър, а като цяло по света ползват почти повечето Watsapp... Вие, кое ползвате? И каква е разликата между двете, че в България от край време Вайбъра се ползва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че една от причините е историческа. 

Вайбър е по-лек май и разликата с Уъззапа се чувства на по-старите и на по-слабите устройства. 

Аз се отказах от втория по тази причина. 

Не знам, дали ВатсАпът има версия за настолен компютър, но Вайбьорът има, може и това да и причина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Whatsup  има за PC.  Аз ползвам  Whatsie, защото той може да уголемяна шрифта.  Как от толкова години никой месинджър не оправи това!

По света хората масово ползват Telegram - не знам защо у нас не е така.  Има и още нещо много хубаво - Wire

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едното се прави от индийски некадърни програмисти и не може да се ползва без смартфон с телефонен номер или с доста гимнастики, другото от фейсбоклук... и двете цоцат здраво батерия и интернет, особено viber

rocket chat бие и двете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jojopara написа:

По света хората масово ползват Telegram - не знам защо у нас не е така.  Има и още нещо много хубаво - Wire

Край, щом един път - в началото - Вайбър се е настанил масово у нас, ще трябва да използваш него поради инерцията на масата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мой спомен Вайбър е японска разработка - "Рикутен" не знам си кво. 

Телеграмът пък е руска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам скайп,вайбър и месинджър,но не за разговори а само за чат,добре са си.

Скайпа си е циклеж,това ме дразни в него,другите не ми циклят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Еди Хардисън написа:

Вие, кое ползвате? И каква е разликата между двете, че в България от край време Вайбъра се ползва

Братовчед ми ме пита за Вайбър, няма друго, чудих му се. Жена ми ме пита за Вайбър, техен роднина напуснал Скайп. По улиците постоянно ги чувам да се питат имаш ли Вайбър като се разделят.

Реално най-удобен е Фейсбук. Качеството на звука е отличен, а изискването на интернет трафика е чиста нула (0)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,разменят си най-често вайбър,защото така са свикнали.

Преди беше по-трудно с месинджър,а вайбъра си беше най-доброто и лесното,и така си остана.

Минуса е,че си даваш телефонния номер :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Станислав Панайотов написа:

Ползвам само ICQ, Skype, Slack, Telegram, Viber и Messenger.

:offtopic_s:
Само?
Последният да затвори вратата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Еди Хардисън написа:

Забелязах, че в България всички ползват Вайбър, а като цяло по света ползват почти повечето Watsapp... Вие, кое ползвате? И каква е разликата между двете, че в България от край време Вайбъра се ползва

Не знам, какво е това Вайбър. Аз ползвам WhatsApp. 

При WhatsApp

Можеш да създаваш групи, да обменяш файлове, да звъниш, да провеждаш видеочат чрез мобилната мрежа или чрез wlan, да клонираш WhatsApp. Можеш да си продължиш сесията на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

:offtopic_s:
Само?
Последният да затвори вратата...

На служебния нов мощен компютър с Линукс всичко си върви екстра. Всъщност Messenger-a ми е само на GSM-а и то защото го няма за Linux.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, acnekt написа:

WhatsApp

Нищо му няма, освен, че е пълен с дупки:
https://www.google.com/search?q=whatsapp vulnerability 2019

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Станислав Панайотов написа:

На служебния нов мощен компютър с Линукс всичко си върви екстра. Всъщност Messenger-a ми е само на GSM-а и то защото го няма за Linux.

Има едно caprine.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам главно messenger през браузъра за чатене, за видео skype и понякога чатя и през viber.

преди 26 минути, Станислав Панайотов написа:

И други алтернативи има:

https://itsfoss.com/facebook-messenger-linux/

Както и може да се ползва през браузъра:

https://www.messenger.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, DarkEdge написа:

Нищо му няма, освен, че е пълен с дупки:
https://www.google.com/search?q=whatsapp vulnerability 2019

Всяко нещо има дупки.

https://www.whatsapp.com/security/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Аз ползвам главно messenger през браузъра за чатене

И други алтернативи има:

https://itsfoss.com/facebook-messenger-linux/

Пробвал съм го. Но понеже се говори за "кърпене" и подобряване на програмите ;) , последната версия е от 2017г., докато по "каприза" се вижда, че се работи. За мен е неудобство, че няма хранилище (по спомен - планувано е да има) и иска периодична проверка за нова версия. Та затова съм го предложил него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.08.2019 г. в 9:21, forticius написа:

По мой спомен Вайбър е японска разработка - "Рикутен" не знам си кво. 

Телеграмът пък е руска. 

"Вайбър" е израелски, продаден на японците. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, jojopara написа:

"Вайбър" е израелски, продаден на японците. 

През декември 2010 г Вайбър е  пуснат за пръв път/в началото за Айфони. Неговите създатели са Игор  Магазинник , Телмон Марко и още един/не си спомням името/. Най -важното за Вайберът е ,че той прави авторизация с контактите и ако имаш Нет можеш веднага да званиш от контактите. В едно интервю с Магазинник си спомням , че докато Вайберът беше техен ,ТЕ НА НИКОГО НЕ ПОЗВОЛЯВАХА ДА СЕ СЛЕДЯТ ТЕХНИТЕ ЮЗЕРИ! Това създаде голяма популярност на приложението. Той казваше че Суадитска Арабия по това време са блокирали Вайбъра ,но не и Уот Сапа. В последствие  те го продадоха  на японците  за 900 милиона долара .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, японците да ни следят. Да не са руси или янки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа,че благодарение на Вайбър си възвръщам контактите когато си купувам нов телефон,спасявал ме е вече два пъти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Само Телеграм и Вайбър си заслужават според мен, и нищо вече друго.
Телеграм е най-добрият и мощен чат клиент създаден досега въобще, и поддържа абсолютно всички платформи - Windows/MacOS/Linux/BSD/iPhone/Android/Web
Вайбър е най-удобният заместител за гласови разговори, 1 GB трафик  = 1200 минути разговори и изискване само от 96 Kbps скорост за добро качество на звука.
И двата клиента не са пиявици на батерия, когато се ползват на смартфон.

Любопитен факт за Вайбър - България е 5-тата държава в света с 3.49% от световния Вайбър трафик, с тия цени на телефонните услуги у нас - напълно логично.
https://99firms.com/blog/viber-statistics/

Редактирано от Тамболианеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...