Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

winl0k

32 битов Windows или 64 битов Windows?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 2 минути, ,.. написа:

ако машината  поддържа 8гб

99% не
Попитах за модел, ама ...явно е тайна.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, ,.. написа:

включването на PAE, решава проблема, стига версията да е с такова ядро и процесора да го поддържа

https://superuser.com/questions/52275/how-can-i-enable-pae-on-windows-7-32-bit-to-support-more-than-3-5-gb-of-ram

пп

ей в този пост @DarkEdge, ме поправи как правилно да го напиша

демек трябва да е така
bcdedit  /set nx alwaysoff & bcdedit  /set pae forceenable

Няма как да го изтегля този пач...

преди 3 минути, DarkEdge написа:

99% не
Попитах за модел, ама ...явно е тайна.

Не съм видял, извинявай. Лаптопа е HP ProBook 4535s.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, winl0k написа:

Няма как да го изтегля този пач...

това се пише в CMD-то като админ ве

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ,.. написа:

това се пише в CMD-то като админ ве

Само това трябва да направя? Да напиша тези команди в cmd-то и това е? Най-вероятно ще има нужда от рестарт компютъра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

добре
и къде е модела на машината
вече за трети път питаме

пп

видях

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ,.. написа:

добре
и къде е модела на машината
вече за трети път питаме

Написъл съм HP ProBook 4535s, това е модела, чети навсякъде.

http://prntscr.com/ovy6cn

http://prntscr.com/ovy72f

Не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи някоя програма която гледа хардуера на машината - aida64, speccy, cpu-z ... там ще се види с колко и какви банки памет е лаптопа - от това което гледам аз имаш една банка памет 4GB 1333Mhz и един свободен слот. Най доброто решение е да вземеш още една такава (1333) и да преминеш към 64bit OS, дали 7, 8.1 или 10 - ами пробвай. Можеш да се замислиш и за преминаване към SSD - CRUCIAL MX500 500GB CT500MX500SSD1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Сложи някоя програма която гледа хардуера на машината - aida64, speccy, cpu-z ... там ще се види с колко и какви банки памет е лаптопа - от това което гледам аз имаш една банка памет 4GB 1333Mhz и един свободен слот. Най доброто решение е да вземеш още една такава (1333) и да преминеш към 64bit OS, дали 7, 8.1 или 10 - ами пробвай. Можеш да се замислиш и за преминаване към SSD - CRUCIAL MX500 500GB CT500MX500SSD1

Хубаво, но нито имам възможност, нито бих хвърлял пари за вече толкова стара машина от 2011 е, няма смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, winl0k написа:

Хубаво, но нито имам възможност, нито бих хвърлял пари за вече толкова стара машина от 2011 е, няма смисъл.

а DELL E5410, с която съм аз, върви с десетка и е от 2011

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не харесвам лаптопите поради много причини, не могат да се ъпгрейдват, работят много зле, искам един нормален настолен компютър, но най-вероятно ще ми се наложи да чакам над 5 години понеже бащами харесва само лаптопите и си мисли, че са по-добри от настолните компютри, тъпо ми е, че съм с този лаптоп, ама по-добре с нещо от колкото с нищо. Не знам дали ще успея да хвана стипендия, ще се постарая, но дори да получавам стипендия едвали ще успея да събера пари за един стойностен настолен компютър. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли да ти търся използвана 4GB памет? Ти изобщо провери ли с каква памет си?

Парите за SSD няма как да ги хвърлиш - когато лаптопа се спомине, вадиш и го ползваш на следващата и по-следващата ... машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ,.. написа:

а DELL E5410, с която съм аз, върви с десетка и е от 2011

Лаптопа винаги ще бъде по слаб от настолното PC, имах един приятел, който имаше старо слабо настолно PC, аз с по-силни компоненти не вадех същият преформънс като неговият...

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Аз ли да ти търся използвана 4GB памет? Ти изобщо провери ли с каква памет си?

Парите за SSD няма как да ги хвърлиш - когато лаптопа се спомине, вадиш и го ползваш на следващата и по-следващата ... машина.

Няма от къде да извадя пари и да купя нещо.

Дори да имах пари не бих ги дал за лаптоп, по-добре да ги събирам за нов компютър, който да пъде настолен, няма смисъл от тез лаптопи, като дори не ми се налага да пътувам да го ползвам, тогава не ми трябва преносим компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, winl0k написа:

Лаптопа винаги ще бъде по слаб от настолното PC, имах един приятел, който имаше старо слабо настолно PC, аз с по-силни компоненти не вадех същият преформънс като неговият...

чакай ся де
до сега говорихме за разширение на паметта на съществуваща машина
знам, че настолните са по-добри, на всички в тоя форум е известно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ,.. написа:

чакай ся де
до сега говорихме за разширение на паметта на съществуваща машина
знам, че настолните са по-добри, на всички в тоя форум е известно

Казвам, защото ми викате да давам пари за толкова стар компютър, който след няма 2 години няма да може да се работи на него.

PAE-то не става, зачи да си изтегля 64 битов Windows, като няма какво друго да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината поддържа 8GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Машината поддържа 8GB

Поддържа, ама няма смисъл според мен да давам пари за рам памет.

Компютъра не задоволява моите нужди дори да му добавя повече рам памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти провери с каква памет си, за да знаеш, защото когато видиш платка памет за смешни пари винаги можеш да намериш 10-20 лв. (ако трябва ще спестяваш, ще ги заработиш и т.н.). SSD можеш да смениш винаги така, че не съм казал да е днес.

Ако нищо не ти се пипа и купува - направи си имидж с Macrium Reflect (или подобна) и действай смело с PEA.

Ако не казваш на баща ти за рождения ти ден да ти стага настолна машина и му казваш каква  точно (да не е от супер маркета).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз ли да ти търся използвана 4GB памет?

преди 59 минути, DarkEdge написа:

34лв + курииерски за 4GB RAM

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ти провери с каква памет си, за да знаеш, защото когато видиш платка памет за смешни пари винаги можеш да намериш 10-20 лв. (ако трябва ще спестяваш, ще ги заработиш и т.н.). SSD можеш да смениш винаги така, че не съм казал да е днес.

Ако нищо не ти се пипа и купува - направи си имидж с Macrium Reflect (или подобна) и действай смело с PEA.

Ако не казваш на баща ти за рождения ти ден да ти стага настолна машина и му казваш каква  точно (да не е от супер маркета).

Значи баща ми е прост човек, да се каже. Обеща ми геймурски компютър, ако влеза в хубаво училище.

Аз влезох в хубаво училище, но обаче обещанието му не си го спази. Влязох в НПГ по КТС Правец, но нито ще ми купи компютър, нито нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, winl0k написа:

Поддържа, ама няма смисъл според мен да давам пари за рам памет.

Компютъра не задоволява моите нужди дори да му добавя повече рам памет.

Или не знаеш какво искаш, или летвата ти е мноого високо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

тая тема е за оплакване от баща му, а не да направи нещо по въпроса
ас отивам на пазар за домати и диня
препоръчвам да направите същото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Или не знаеш какво искаш, или летвата ти е мноого високо...

Пич, искам да мога да играя по-новите игри, като CS:GO, Fortnite и NFS MW 2012, но понеже съм със слабо PC, няма как да стане, аз на 800 лева PC съм доволен, ще си го конфигурирам сам, ще си го сглобя сам  дори, но той нито харесва настолните компютри, нито си спазва обещанията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този двуядрен ретро калкулатор няма смисъл да се влагат пари, по-добре е да се вземе някоя по-адекватна машина, дори и втора употреба. Единствения смисъл за ъпгрейд е SSD, което може да се ползва на друга машина след това. Видеокартата е вградена в процесора и използва динамично системната памет, като си заделя колкото и е нужно и колкото памет е свободна:

https://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-6480G.55685.0.html

Провери в BIOS настройка за промяна на паметта, която да ползва и ако има я направи на минимума, който позволява, въпреки че ме съмнява да има. Дай такава снимка, за да видим дали наистина видеокартата ти е резервирала толкова много памет:

tap-properties.png

Данните се изкарват по този начин:

https://www.isunshare.com/windows-10/2-ways-to-check-display-adapter-properties-in-windows-10.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ,.. написа:

тая тема е за оплакване от баща му, а не да направи нещо по въпроса
ас отивам на пазар за домати и диня
препоръчвам да направите същото

Като гледам не предложихте решение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...