Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Сканирах с Malwarebytes и изтрих high risks detected. Останалите potential threats не ги разпознавам и затова пиша тема.

Не разполагам с диск за операционна система. Прикачвам файловете от десктопа.

Благодаря предварително!

Addition.txt FRST.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Малко по-късно ще напиша скрипт за да доизчистим системата. Бихте ли публикували лог файла от Malwarebytes от почистването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Изтеглете fixlist.txt и го запазете на в папката, където сте свалили FRST64.exe (на десктопа).

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качвам fixlog файла

Fixlog.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда услугата на Windows Update е повредена. Ако е умишлено направено от вас за да не се актуализира системата прескочете долните стъпки:

Изтеглете следния файл и го запазете на десктопа => wuauserv.reg

Кликнете с десен бутон върху него и изберете Merge.

След това направете следното:

Изтеглете fixlist.txt и го запазете на в папката, където сте свалили FRST64.exe (на десктопа).

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, поради екстремни обстоятелства сега имам възможност да отговоря. 
Умишлено е предотвратена актуалицазията на Windows.
При такъв случай всички стъпки ли следва да пропусна или само горните две?
Благодаря още веднъж ✌

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължете тогава само с втора стъпка (с новия fixlist.txt) и прикачете новия fixlog.txt

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно. Как е сега положението?

СТЪПКА 1

• Изтеглете и стартирайте 6sv1DN9.jpgAdwCleaner 7.4.1
  • Съгласете се с лицензионното споразумение.
  • Натиснете бутона Scan Now (или Сканиране сега, ако ви е на български)

4lqbd6J.png

• AdwCleaner ще обнови базата с дефинициите си и ще започне да проверява компютъра. Проверката ще отнеме не повече от няколко секунди.
  • След като проверката приключи ако има намерени обекти ще се появи диалогов прозорец подканващ ви да натиснете бутона Clean & Repair (Почисти & Поправи).
  • Програмата ще затвори всички излишни процеси и след почистването ще иска да рестартира машината. Съгласете се.

FCuQiuz.png 

• В новата версия е въведена възможността за сканиране за предварително инсталиран софтуер, който не е част от Операционната Система, но някои сервизи/магазини/фирми го инсталират при инсталирането на Операционната Система, защото са решили, че може да е полезен за потребителите. Но AdwCleaner дава избор на потребителите дали да го запази или не. Ако има такъв софтуер ще видите следния прозорец. Натиснете OK.

ALwj4qT.png

• След това ще се появи списъка с подобен софтуер. Аз лично съм избрал десен бутон и да го добавя към изключенията, защото го ползвам за връзка между компютъра и телефона си.

Bz2bfjO.png

• Натиснете Отказ на този прозорец.
  • Ако не бъдат открити зарази ще видите следния прозорец:

CWWivYK.png

• Натиснете бутона Skip Basic Repair (Пропускане на основното поправяне).
  • И в двата случая ако няма открити зарази или ако програмата е почистила такива, стартирайте пак програмата и отидете до табът Log files (Журнални файлове на български, но превода не се събира в интерфейса на програмата).
  • Кликнете с двукратен клик на мишката върху лог файла с последната дата и част (новите файлове са най-отдолу в списъка) и публикувайте съдържанието на файла в следващия си коментар.

Забележка: В името на лог файловете ще видите нещо от рода на AdwCleaner[S00].txt и/или AdwCleaner[C00].txt като цифрата 00, 01 и т.н. отговарят на броя на проверките с програмата, а буквите отговарят съответно S - за сканиране, C - за извършено почистване с програмата.

СТЪПКА 2

На този етап е желателно да направите по една проверка с инсталираната от вас вече Malwarebytes Anti-Malware по следния начин:

• Отидете до табът Settings => Protection > и под категорията Scan Options включете опцията "Scan for rootkits" като преместите плъзгача надясно.

xTvORSF.png

• Отидете до табът Scan, и изберете Threat Scan и след това натиснете бутона Start Scan.

RUSrqgW.png

• Ще започне проверка за зловреден софтуер.

4CJ90KI.png

• След като проверката приключи ще се появи списъка с резултатите (ако има намерени обекти).
  • Натиснете бутона Quarantine Selected.

2CfXEk1.png

• Изчакайте да се появи прозореца подканващ ви да рестартирате и след това натиснете бутона Yes.

8Jc9dl9.png

• След рестарта, стартирайте отново Malwarebytes Anti-Malware.
  • Отидете то табът Reports и отворете лог файла с името Scan Report.

X0ha4sd.png

• Натиснете бутона Export и след това =>  "Copy to Clipboard".

fE9qzai.png

Сега вече поставете съдържанието на лог файла с клавишната комбинация Ctrl + V и го публикувайте в следващия си коментар.

СТЪПКА 3

За финал направете една последна проверка (не поправка) с FRST и прикачете новите лог файлове - FRST.txt и Addition.txt.

Поздрави! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Срещате ли някакви трудности да следвате горните ми инструкции? Системата е вече чиста. Тези последни сканирания са просто профилактични.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от muselin21
      Здравейте, Криптираха ми целия лаптоп след като инсталирах програма. Отидох в сервиз и ми казаха, че след преинсталация всичко ще е нормално и част от файловете и програмите, които имах на флашка месец преди това мога да ги ползвам свободно и без притеснение. Послушах ги и си качих запазените файлове и програми на преинсталиране лаптоп, но компютъра започна да отваря страници и папки много бавно, в с: празното пространство постоянно ти падаше ту се покачваше с гб без да свалям или друго действие, в последствие започна да изписва, че промените, които правя могат да навредят на друг човек, който използва компютъра. Отидох в друг сервиз само да попитам без лаптопа и ми отговориха, че от моята флашка отново съм го заразила и тъй като през това време свалях и на друга нова флашка и двете  са заразени. Може ли някой да ми помогне? 
    • от Adriyan Beev
      Здравейте, 

Извинявам се предварително, ако има създатена тема за решаване на проблем с този вирус, но не успях да я открия, затова пиша. 

Днес не знам как и по какъв начин, се заразих с Bora Ransomware, всички файлове в системата ми се промениха във формат .bora. Нямам достъп до офис файлове, снимки и др. 

Може ли съдействие ? 
    • от doktorkartar
      При всяко стартиране на Мозила ми се блокират началните прозорци (без значение от кой сайт са) и ми излизат 3 грешки от Kaspersky T.S. След това мога да си презаредя блокирания прозорец на ново и го отваря без проблем. Проблема се явява само при стартирането на Мозила.
      Дали е от заразена система или неправилна настройка на АВ-та програма ?
      Имам наличен диск с ОС.

Addition.txt FRST.txt
    • от CaptainJord
      Здравейте, от няколко дни, когато стартирам компютъра ми се отваря автоматично Google Chrome и ме пренасочва към някакви random сайтове.. Съмнявам се да нямам някакъв злонамерен софтуер. Понеже Eset не ми работи, а уж я имам на системата инсталирана, когато я натисна не ми тръгва и не мога да направя Scan на системата.. 

Addition.txt FRST.txt
    • от snuri
      Здравейте.
      Проблем с усб флаш паметите (4бр) като ги пусна на настолния и лаптопа ми излиза шорткът към флашката(само в мойте компючтри) на други показва че флашката/те са празни.
      Сканирах с мбам и намери доста зарази поставих ги в карантина и след рестарт на компа не можах да вляза във флашките.Изписва ми ерор Г://-_-_.
      Ако може да помогнете.
      Благодаря предварително

Addition.txt FRST.txt dd.txt hfg.txt log.txt
  • Дарение

• Добави ново...