Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Macos за java script


ZeratolBgg

Препоръчан отговор

Здравейте, смятам да си закупя macbook и да уча JS, но не знам дали тази ОС е подходяща, а не искам да се прекарвам. За това ако някой има мак, и се занимава с JS моля да сподели мнението си! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с горното - няма нещо, което е специфично за някоя от трите платформи и което ще ти липсва, ако избереш някоя от другите.

Пиша професионално JS и TS, работил съм преди време на macOS, от около две години работя на Win 10. С малко заигравка можеш да си подкараш на Windows много от инструментите, типични за Unix/Linux. Като съществена разлика между Windows и macOS бих посочил това как се рисуват шрифтовете - в някои отношения на macOS изглеждат по-добре. Иначе личното ми мнение е, че нещата в Apple екосистемата са с доста надути цени, особено в България. Ако чак толкова ти се иска да пробваш macOS, може да почетеш на тема Hackintosh.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, killchain написа:

Иначе личното ми мнение е, че нещата в Apple екосистемата са с доста надути цени, особено в България. 

Просто стандарът на живот е нисък, а не цените са високи. И автопарка също е предимно втора ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Eclipse2G написа:

Просто стандарът на живот е нисък, а не цените са високи. И автопарка също е предимно втора ръка.

Стандартът е нисък, няма спор, но все пак ми се струва, че ябълките са с една идея по-висок марж от други марки. Виж само какъв XPS или ThinkPad се купува за 5-6 хиляди, колкото струва средна ръка MacBook Pro 15".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
на 28.08.2019 г. в 17:25, David Metlej написа:

Здравейте, смятам да си закупя macbook и да уча JS, но не знам дали тази ОС е подходяща, а не искам да се прекарвам. За това ако някой има мак, и се занимава с JS моля да сподели мнението си! 

Защо да не е ? Инсталираш си Node.js последна версия, едно среда за разработка и почваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.08.2019 г. в 23:38, killchain написа:

Стандартът е нисък, няма спор, но все пак ми се струва, че ябълките са с една идея по-висок марж от други марки. Виж само какъв XPS или ThinkPad се купува за 5-6 хиляди, колкото струва средна ръка MacBook Pro 15".

На Apple  са скъпи нещата поради две причини:

1. Уникалната операционна система(заеднo с iOS, IPadOS...)

2. Качеството на материалите и сглобката.

От 2-3 месеца имам Macbook Air 20170-та година, защото е под 2 бона. Идеален ми е за музика, филми и нет. Не се ползва за игри, тъй като не му е това целта. Изцяло алуминиев корпус, скрити колонки (които вадят адски добър и силен звук) и скрит вентилатор. Да не споменавам и дизайна, който даде началото на ерата наречена "ултрабук". Батерия - 10 часа и нагоре. Отлична синхронизация с Iphone-a.  Има и вграден сензор за осветеност, подсветка на клавиатурата и уникален тъчпад. Това са горе-долу нещата за които си плащаш. Тази машина и телефона ми, няма да ги сменям 5 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

... Идеален ми е за музика, филми и нет. Не се ползва за игри, тъй като не му е това целта. ...

Боже, боже...

Голем си, ама много гОлем...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, mr mcwolf написа:

Боже, боже...

Голем си, ама много гОлем...

Ти пък си малък. Вземи дОчети написаното, а не се хващай за едно изречение. Описал съм защо съм го предпочел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.09.2019 г. в 18:17, Eclipse2G написа:

На Apple  са скъпи нещата поради две причини:

1. Уникалната операционна система(заеднo с iOS, IPadOS...)

2. Качеството на материалите и сглобката.

От 2-3 месеца имам Macbook Air 20170-та година, защото е под 2 бона. Идеален ми е за музика, филми и нет. Не се ползва за игри, тъй като не му е това целта. Изцяло алуминиев корпус, скрити колонки (които вадят адски добър и силен звук) и скрит вентилатор. Да не споменавам и дизайна, който даде началото на ерата наречена "ултрабук". Батерия - 10 часа и нагоре. Отлична синхронизация с Iphone-a.  Има и вграден сензор за осветеност, подсветка на клавиатурата и уникален тъчпад. Това са горе-долу нещата за които си плащаш. Тази машина и телефона ми, няма да ги сменям 5 години.

Не ти разбрах мисълта. И аз имам самсунг тел на 5 години и леново което беше с топ параметри и го ползвах и в офиса и играя игрички ?  За 2 бона остава и да не е идеален и за музика и филми, бахти компа, за 400 лева чисто нови вършат същата работа, ебати мака, ебати чудесията, една игра не може да подкараш, трябва да инсталираш виртуални машини за целта... Мак и Айфон не ми ги хвали. Същите педали са като от Майкрософт. Никога няма да направят да да се ползва за всичко, щото тряя да цоцат пари от такива нърдове като тебе, няма начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Bai_Ganio написа:

Не ти разбрах мисълта. И аз имам самсунг тел на 5 години и леново което беше с топ параметри и го ползвах и в офиса и играя игрички ?  За 2 бона остава и да не е идеален и за музика и филми, бахти компа, за 400 лева чисто нови вършат същата работа, ебати мака, ебати чудесията, една игра не може да подкараш, трябва да инсталираш виртуални машини за целта... Мак и Айфон не ми ги хвали. Същите педали са като от Майкрософт. Никога няма да направят да да се ползва за всичко, щото тряя да цоцат пари от такива нърдове като тебе, няма начин.

Apple -ските устройства са правени за бизнес-а, а не да си играеш игрички. Има разлика, загряваш ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:)))))

Съвсем правилно - правени са за да върви бизнеса на apple. Та не се ръси глупости. Ползвай си ги със здраве, и в бъдеще избягвай да се излагаш така по форумите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, mr mcwolf написа:

:)))))

Съвсем правилно - правени са за да върви бизнеса на apple. Та не се ръси глупости. Ползвай си ги със здраве, и в бъдеще избягвай да се излагаш така по форумите.

Къде съм се изложил, бе? Писал съм,че устройства са правени за бизнесмените, като цяло! Виждам, че повеето не могат да си го позволят и намират кусури. Гроздето е кисело.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи, о велики бизнесмене какво бизнес предимство дават продуктите на apple?

Дали някой може да си позволи да изхвърли няколко хиляди или не, не можеш да твърдиш без да познаваш човека. От твоите постове например излиза, че мама и/или тати са дали парите и за това са обясняваш колко години няма да ги сменяш (типичното обяснение за дете искащо скъпа играчка). Хората който работят с подобна техника не се оправдават. Защото техниката им се изплаща почти веднага и разбира се, сменят я често за да се в крак със самата техника. Другото което се вижда от постовете ти е, че ти я ползваш САМО ЗА музика филми и нет (и вече стана за смях с това).

Пак ти казвам, ползвай си техниката със здраве но не се опитвай да я налагаш на околните, защото ставаш за смях с глупостите които пишеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.10.2019 г. в 13:27, Eclipse2G написа:

Apple -ските устройства са правени за бизнес-а, а не да си играеш игрички. Има разлика, загряваш ли?

Не, не загравям. Пак ти казвам, това не е правене, това е рестрикция на определено нещо. Слагат забрана за определени неща и това вдига цената на машината WTF? Все едно да махна гумите на кола и да кажа, ето без гумите е по-скъпа?  Загравяш ли? Ползвай си умрелия мак, и спри да ни натякваш, че ти е любима машина. Когато почнеш да правиш повече неща от гледане на филми и музика , тогава я рекламирай, иначе не се излагай. Представи си, ква будала си щом ти гледаш филми и слушаш музика на хуйМак за 2 бона , аз правя същото за 400 лева на Леново. Капиш?   Така и не разбрах къв бизнесмен си с тия филми и музика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи тия греещи нагризани сапунерки с гадни гланцови екрани и кофти клавиатури, а си вземи един тинкпад, на който можеш да подкараш каквато си искаш ос - дори Solaris. Маковете са за дизайнери  и пе*****сти. Скъпи машини, скъп ремонт, нямат много възможност за ъпгрейд , а и хардуера не е кой знае какво за тия цени. Вземеш ли си Мак, буквално се оженваш за Епъл и то доброволно се надупваш .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
на 28.08.2019 г. в 17:25, David Metlej написа:

Здравейте, смятам да си закупя macbook и да уча JS, но не знам дали тази ОС е подходяща, а не искам да се прекарвам. За това ако някой има мак, и се занимава с JS моля да сподели мнението си! 

 

Както написаха по-горе можеш да учиш JavaScript без да се ограничаваш с дадена ОС.

 

Цитат

не искам да се прекарвам

 

Ако не искаш да се прекараш тогава помисли разумно и не скачай на висок клас компютър за да учиш програмиране.

Какво ще го правиш после тоя MacBook, XPS, Thinkpad или каквото е там закупено за > 2-3k ако се окаже, че програмирането не е за теб?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...