Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, миналата година си взех на лизинг Samsung Galaxy S8 от Теленор и ми остават само 11 вноски.Още тогава исках да си взема на лизинг Samsung note8/note9 ,но ми беше скъп...Сега виждам евтино телефоните и бартери и се чудя дали е възможно да продължа да си изплащам телефона и да го продам или да направя бартер...Дали ще има някакъв проблем 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Galaxy S8 паднаха под 300лв. втора ръка и се набутваш жестоко с продажбата и изплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш можеш и да го изхвърлиш телефона, това няма да ти спре изплащането на лизинга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде паднаха под 300 лева S8???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво пише в договора. В общия случай покупката на техника е обвързана със сумата, която банката ти предоставя (и която изплащаш), оттам нататък единственото, което банката търси, е да продължаваш да си изплащаш вноските. В случая най-вероятно Теленор е в ролята на посредник между банката и теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Galaxy S8 паднаха под 300лв. втора ръка и се набутваш жестоко с продажбата и изплащане.

Паднаха на 300лв ако го продаваш в заложна къща, след което продажната му цена става 500лв. 

преди 2 часа, Simona Yan написа:

Здравейте, миналата година си взех на лизинг Samsung Galaxy S8 от Теленор и ми остават само 11 вноски.Още тогава исках да си взема на лизинг Samsung note8/note9 ,но ми беше скъп...Сега виждам евтино телефоните и бартери и се чудя дали е възможно да продължа да си изплащам телефона и да го продам или да направя бартер...Дали ще има някакъв проблем 

Продължете да си изплащате телефона, при бартер може да попаднете на телефон с дефект освен ако бартера не е с някой когото познавате. Освен това чист бартер няма да има който да иска, а да плащате допълнителни пари плюс това че ще изплащате още 11 месеца лизинг не е никак далавера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, _Belial_ написа:

Къде паднаха под 300 лева S8???

преди 2 минути, АUX написа:

Паднаха на 300лв ако го продаваш в заложна къща, след което продажната му цена става 500лв. 

Има си продавалници, базари и куп други места, ако търсиш...

Повечето под 300 имат козметични дефекти, но още преди месец познат си взе от ръка за 300лв. без забележки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Точно там ако не те прецакат няма къде на друго място 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, АUX написа:

Точно там ако не те прецакат няма къде на друго място 

Явно никога не си пзарувал от там, или не знаеш кое как да си тестваш и провериш преди да заплатиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Явно никога не си пзарувал от там, или не знаеш кое как да си тестваш и провериш преди да заплатиш.

Ооо точно напротив, доста електроника съм купил от там още в зората на новия внос на техника от Англия и Германия когато беше продавашник, и да добре знам кое как да тествам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Simona Yan написа:

... и се чудя дали е възможно да продължа да си изплащам телефона и да го продам или да направя бартер...Дали ще има някакъв проблем 

Аз не съм имала проблем. Продадох си телефона, доизплатих си вноските към Виваком и всички бяхме доволни. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Joss Bomon написа:

Повечето под 300 имат козметични дефекти, но още преди месец познат си взе от ръка за 300лв. без забележки.

Счупено стъкло или черни точки по дисплея, не бих ги нарекъл козметични дефекти. Та, докато паднат под 300 лева, ще почакаме още година поне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, AAUUXX написа:

Ооо точно напротив, доста електроника съм купил от там още в зората на новия внос на техника от Англия и Германия когато беше продавашник, и да добре знам кое как да тествам. 

https://m.bazar.bg/obiava-26643493/samsung-galaxy-note-9-14-dnevni-s-garantsiia 

Това е обявата имат и магазин ,но е в София ...писаха ми ,че е възможен бартер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, _Belial_ написа:

Счупено стъкло или черни точки по дисплея, не бих ги нарекъл козметични дефекти. Та, докато паднат под 300 лева, ще почакаме още година поне.

Няма смисъл да издребняваш за единия спор! Ти винаги ли плащаш обявената цена без пазарлъци ?! На всички е ясно, че цените подлежат на коментар, и в някои случаи доста сериозен. Който иска бързо да продаде стоката си, трябва да е готов на компромиси, иначе може да загуби и много повече след време. Не спори, след като лично съм бил свидетел на коректна продажба на перфектен S8 с остатъчни 2м. гаранция с всичко налично в кутията и касова бележка с подпис и печат за 300лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Simona Yan написа:

Нищо не мога да кажа за този търговец. Успех при покупката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Joss Bomon написа:

Няма смисъл да издребняваш за единия спор! Ти винаги ли плащаш обявената цена без пазарлъци ?! На всички е ясно, че цените подлежат на коментар, и в някои случаи доста сериозен. Който иска бързо да продаде стоката си, трябва да е готов на компромиси, иначе може да загуби и много повече след време. Не спори, след като лично съм бил свидетел на коректна продажба на перфектен S8 с остатъчни 2м. гаранция с всичко налично в кутията и касова бележка с подпис и печат за 300лв.

Няма да споря. Само ще кажа, че нямам нищо против, да ми намериш един S8 перфектен, с остатъчна гаранция и всичко налично в кутията, купуван от български оператор и отключен към всички мрежи за 300 лева. Плащам веднага в брой. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Simona Yan написа:

Вие сериозно ли вярвате на тия "14-дневни", "6-часови", "витринна бройка", "мостра на витрина, недокосната от хора" и т.н.?

преди 2 часа, _Belial_ написа:

Няма да споря. Само ще кажа, че нямам нищо против, да ми намериш един S8 перфектен, с остатъчна гаранция и всичко налично в кутията, купуван от български оператор и отключен към всички мрежи за 300 лева. Плащам веднага в брой. Благодаря предварително.

А бе, скръндзо, дай му на момчето едни пеесе кинта, ако ти уреди искания от теб S8, бре...цицио!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, algor написа:

Вие сериозно ли вярвате на тия "14-дневни", "6-часови", "витринна бройка", "мостра на витрина, недокосната от хора" и т.н.?

А бе, скръндзо, дай му на момчето едни пеесе кинта, ако ти уреди искания от теб S8, бре...цицио!

Нека да го изрови първо, ше се разберем за почерпката. Ма той пък ше стане 350 тогава, а за толкова и сам мога...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Belial_ написа:

Ма той пък ше стане 350 тогава, а за толкова и сам мога...

Като можеш за 350 сам да си намериш, какво подскачаш, че е невъзможно да се вземе читав без дефекти за под 300 ?! Аз ли да ти водя пазарлъците, за едно "ще почерпя" ?! На колко смяташ че ще и оценят телефона при бартера в магазин или сервиз ?! Ходи и търси, вместо да кибичиш в темата и да чакаш на готово!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Като можеш за 350 сам да си намериш, какво подскачаш, че е невъзможно да се вземе читав без дефекти за под 300 ?! Аз ли да ти водя пазарлъците, за едно "ще почерпя" ?! На колко смяташ че ще и оценят телефона при бартера в магазин или сервиз ?! Ходи и търси, вместо да кибичиш в темата и да чакаш на готово!

Успокой се бе. Казах че нямам нищо против да ми намериш един за 300, не казах че си търся. А на авторката в момента с почти година оставаща гаранция, струва поне 400.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.10.2019 г. в 14:18, Joss Bomon написа:

сериозно ли, къде това? аз виждам s7 edge по 350-400

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.10.2019 г. в 13:37, Simona Yan написа:

Теленор доколкото знам дават и втори телефон на изплащане, продаваш твоя S8 с парите покриваш колкото можеш повече от оставащите вноски и взимаш Ноут 8/9 пак на лизинг, мисля, че така ти е по-изчистен вариант, единствено, че ще си вързана за тях още 2 години, но ако си доволна не е проблем, а и ще имаш нов тел. с гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.10.2019 г. в 9:16, Port Royal написа:

Теленор доколкото знам дават и втори телефон на изплащане, продаваш твоя S8 с парите покриваш колкото можеш повече от оставащите вноски и взимаш Ноут 8/9 пак на лизинг, мисля, че така ти е по-изчистен вариант, единствено, че ще си вързана за тях още 2 години, но ако си доволна не е проблем, а и ще имаш нов тел. с гаранция.

Знам ,че има такъв вариант, но не ми се иска да съм вързана още с тях 

Един испанец иска да ми го купи за 450€ по банков път и да му го изпратя с DHL до Испания.Само да не ми направят проблем ,че ще го продам от куриерската фирма (ако ми искат договори и такива) и теленор.Друго също е проблем да не направи някоя измама този човек знам ,че телефоните имат някакви номера и май може да се проследи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Simona Yan написа:

Един испанец иска да ми го купи за 450€ по банков път и да му го изпратя с DHL до Испания.

Ей това е на далавера голяма! Сигурно си светло руса... :dollars:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Simona Yan написа:

Един испанец иска да ми го купи за 450€ по банков път и да му го изпратя с DHL до Испания.

100% измама! Не се хващайте на подобни оферти! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Desislava Iordanova_322028
      Здравейте предлагат ми заключен към Icloud Iphone 5C за моя Lenovo a536 мисля че офертата е добра но ще мога ли да го отключа или ако го дам в сервиз колко доло горе ще струва ?
    • от nikolovp
      Здравейте,

Първо да се представя на бързо. Казвам се Петър на 22 (скоро 23) и живея в София.

За мен София е ужасен град за живеене, но пък за работа е друго нещо... Подтикнат от желанието уикендите да излизам извън София, мисля да изкарам близките месеци шофьорска книжка за да мога за лятото да си купя кола, с която да обикалям и да си почивам. До сега никога не съм карал кола, но не мисля, че ще имам проблем с взимане на книжка и поведение на пътя след това. Внимателен и съобразителен съм по характер и вярвам, че ще бъда такъв и на пътя.

Проблемът ми е, че много се колебая каква кола да си закупя (след няколко месеца като взема книжка). Първо да спомена, че не търся бегачка, плъзкачка и т.н. Искам стабилна, но и прилична кола главно за извън градско и по-малко за градско.

Имайки в предвид, че ще ми е първа кола първо започнах да разглеждам коли втора ръка в cars.bg и подобни сайтове. Това, което забелязах е, че колите в диапазона 2000-3000лв. масово са ръждиви каруци с двигател. Разбирам, че такава трябва да е първата кола, но... някак си не ме привличат и след малко ще спомена защо.

След като колите втора ръка не ми допаднаха като визия и цена реших да видя колко би струвала нова кола (или бракувана/върната) на лизинг. Тъй като съм от Ловеч първо погледнах Great Wall и останах доста приятни изненадан.

Спрях се на Voleex C30. Като визия ми допада доста. Технически... не мисля, че бих могъл да преценя сам, но до колкото чета не са никак зле. Цената до колкото виждам в сайта е 20990лв. (+ 1890лв за газова уредба). Ето плюсовете които виждам в тази оферта в момента:
      + 5 години гаранция
      + 3 години гаранция на лаковото покритие
      + 0лв. първоначална вноска за лизинга
      + 0лв. такса управление на лизинга
      + 0лв. регистрация в КАТ
      + безплатна пътна помощ за 5 години
      + възможност за фабрично поставяне на газова бутилка без да падне гаранцията на колата. Ще мога да си пъркам извънградско за без пари 

По мои груби сметки (не знам газовата бутилка влиза ли в лизинга или се плаща на купчина) за 5 години лизинг ще трябва да плащам средно около 320лв на месец (цена по ценова листа: 22880лв. (с газовата бутилка), срок: 60м., самоучастие: 0%, остатъчна стойност: 25% ). Ако умножа 320лв. по 60 месеца излиза, че си избивам даже газовата бутилка. През тези 5 години няма да дам почти никакви пари за ремонт (заради гаранцията) и след 5 години ще си имам прилична кола, която предполагам ще може да ме изкара поне още 5 години (не съм луд на тема коли, че да искам да ги сменям през година).

Ако си закупя прилична кола на старо ще трябва да дам сигурно поне 4000-5000лв. за прилична колата, такси за прегледи, прехвърляния и т.н... И пак няма гаранция, че след няколко месеца няма нещо да издаде багажа и само да хвърлям пари за ремонти... Накрая ще съм карал тази кола 5год. (дай боже), сигурно ще съм хвърлил не малко пари за ремонти и ще трябва да я сменя, защото ще съм я взел сигурно на 10год. + 5год. и сигурно ще е като каруца.

Погледнато глобално първият вариант ми изглежда много по-изгоден и той ме влече повече... Ще карам прилична кола, с която поне няма да хвърлям през два месеца пари за ремонти. Остава проблемът, че това ще ми е първата кола... На всеки, на когото спомена тези мои размишления ми казва, че съм луд, ако искам да си купя нова кола за първа кола... Както казах мисля, че съм достатъчно внимателен, за да не направя голям гаф, а одирания, чуквания, стопове, огледала или нещо такова мисля, че ще се покрие от автокаското, което задължително ще имам без значение дали колата ще е нова или стара.

В единия вариант 5год ще карам не много хубава кола, която накрая ще се чудя как да продам, защото ще е раждилник, за да си взема нова и като нищо ще съм хвърлил не малко пари за ремонти...
      а в другия вариант, ще карам хубава кола, за която почти няма да хвърля пари за ремонт или нещо такова и след изтичане на гаранцията навярно бих могъл да я карам поне още 5 год.

Какво бихте ме посъветвали вие? Глупави и безразсъдни ли са моите разсъждения или наистина мисля логично?

Благодаря Ви много и се извинявам за дължинaта на запитването 

П.П. Бих се радвал и на коментар, от шофьори, които са карали нещо на Great Wall повече от година 

Поздрави,
      Петър
  • Дарение

• Добави ново...