Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп hp nx6125

Kraken5

Препоръчан отговор

А нещо по специфично при слагане на linux има ли , защото до сега не съм слагал

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какво точно искаш да запишеш на DVD+R?

Linux-а попринцип 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, роско царев написа:

А нещо по специфично при слагане на linux има ли , защото до сега не съм слагал

Linux-а попринцип 

Не същото е Next>Next>Finish - ако има проблеми тогава се чете ... точно както при бозата.

Аз не виждам какъв е проблема, че ще го запишеш на DVD+R, остава само лаптопа да го прочете.

В момента ОС на лаптопа има ли? Точните му параметри какви са?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, plamen_petrov_80 написа:

Не същото е Next>Next>Finish - ако има проблеми тогава се чете ... точно както при бозата.

Аз не виждам какъв е проблема, че ще го запишеш на DVD+R, остава само лаптопа да го прочете.

В момента ОС на лаптопа има ли? Точните му параметри какви са?

за сега има xp но не съм му слагал драйвери още

512 mb ram

1.80 процесор 

60 хард

Незнам като пусна да запиша системата на DVD+R с програмата Nero ми дава грешка , това беше като пробвах за xp то

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Linux mint иска минимум 1 GB RAM, така че ти остава единствено варианта с олекотените дистрибуции и пак не се знае с този слаб процесор и само 512 MB RAM по-тежките сайтове как ще ги отваря.

https://blog.linuxmint.com/?p=3669

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WXP SP3 e 700MB > CD-R :)

А грешката може да е за всичко, примерно лоша подложка.

512MB RAM - колкото там взема вграденото видео, Процесора модел няма ли, а диска (най-вече е важно дали е някой на 4200 оборота, както и състоянието му.

Аз бих довършил инсталацията, драйвери и браузър и да видя как върви (или не върви) за да имам база за сравнение с Linux-a.

Лично според мен най-бързо ще върви с WXP - окастрен, оптимизиран и по начина по-който писах по-горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

WXP SP3 e 700MB > CD-R :)

А грешката може да е за всичко, примерно лоша подложка.

512MB RAM - колкото там взема вграденото видео, Процесора модел няма ли, а диска (най-вече е важно дали е някой на 4200 оборота, както и състоянието му.

Аз бих довършил инсталацията, драйвери и браузър и да видя как върви (или не върви) за да имам база за сравнение с Linux-a.

Лично според мен най-бързо ще върви с WXP - окастрен, оптимизиран и по начина по-който писах по-горе.

DVD+R е дискът с който пробвам 

а другият беше пак DVD само че -R 

добре но той пак е с по силна версия на WXP има бая излишни работа и затова дори и да не слагам Linux на този DVD+R ще сложа някой по лек WXP 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, роско царев написа:

DVD+R е дискът с който пробвам 

а другият беше пак DVD само че -R 

добре но той пак е с по силна версия на WXP има бая излишни работа и затова дори и да не слагам Linux на този DVD+R ще сложа някой по лек WXP 

Я, пак!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, пак!

Самия диск с който сега се мъча е DVD+R а дискът на който бях сложил ОС беше DVD-R

Сега гледам че WXP има някакви lite версий и тамън щях да питам дали ще са по добре от другите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Версията на WXP което трябва да ползваш е оригиналното ISO на WXP Sp1 Pro (Pro - предполагам такъв стикер и сериен номер имаш на корпуса на лаптопа) Също така с Pro имаш gpedit.msc - и там можеш така да си направиш политиките, че нищо непозволено да не се изпълнява и да минеш системата без AV която тотално би убила всичко в него (в лаптопа).

Всички други версии не се знае кой какво и как е пипал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Версията на WXP което трябва да ползваш е оригиналното ISO на WXP Sp1 Pro (Pro - предполагам такъв стикер и сериен номер имаш на корпуса на лаптопа) Също така с Pro имаш gpedit.msc - и там можеш така да си направиш политиките, че нищо непозволено да не се изпълнява и да минеш системата без AV която тотално би убила всичко в него (в лаптопа).

Всички други версии не се знае кой какво и как е пипал!

Аха значи трябва да сложа home edition

сега ще почна да търся  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Operating System
  • Microsoft Windows XP Professional SP2
  • Microsoft Windows XP Home Edition SP2 (select countries only)
  • FreeDOS

Карай си с този все още не е ясно дали ще ти хареса как работи с желаните от теб неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запиши си Win XP на CD а не на DVD!
Най-разумният подход е увеличаване на RAM и инсталиране на Windows 7 или мента. Но и в двата случая опира до надграждане на RAM паметта.
За 20-ина лв си купуваш комфорт:
https://bazar.bg/obiava-13358979/ram-pamet-za-laptop-256mb-512mb-1gb-ddr333-ddr2-sodimm
А процесорът какъв е  - Turion 64 или Sempron?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:
Operating System
  • Microsoft Windows XP Professional SP2
  • Microsoft Windows XP Home Edition SP2 (select countries only)
  • FreeDOS

Карай си с този все още не е ясно дали ще ти хареса как работи с желаните от теб неща.

А това FreeDos и то ли е ОС система

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, роско царев написа:

А това FreeDos и то ли е ОС система

DOS  DOS е оперативната система преди да излезе  Windows, набързо казано. На теб не върши работа!

преди 45 минути, роско царев написа:

Видях че Windows Vista и той е по лек и лаптопа отговаря на параметрите 

някой има ли наблюдения върху Vista дали е по добре от XP

Не се занимавай с Виста. Останала в историята провалена оперативна система! Ползвай XP

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, роско царев написа:

Видях че Windows Vista и той е по лек

По-лека от коя операционна система? XP? 7? Меко казано глупости. Да не казвам колко бъгове има в нея...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване