Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Поръчал към си тази матрица, която се поставя в Дел Е7470, но аз ще я поставям на Леново Т440р. Гледах на един клип в тубата, ама като поразрових малко повече, намерих този сайт с още много модели от хубави по-хубави и сега имам нужда от помощ, от хора, които разбират повече от мен да ми препоръчат най-добрите 5 матрици в последователност по каталожен номер за 14 инчов лаптоп с 30 пина конектор, че май ще имам за ъпграйд още 3 лаптопа от бизнес клас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Матриците отзад имат означение.. Трябва да съвпаднат резолюция и куплунга. Подсветката също. Има сервизи за тази работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах този клип и тази матрица за Дел Е7470 става за моя лаптоп Леново Т440р. Поръчал съм я, защото имам и още един Дел Е6440, но с матрица 1366х768 резолюция и тази от леновото пък, която е 1600х900 ще я сложа на него. Логично е, че щом от за дела матрицата става на леновото, то и от леновото да става за дела. Не съм сервиз и не съм се сблъсквал до сега с такива проблеми, но си мисля, че трябва да има някакъв стандарт за тези неща, защото, ако за всеки модел матрицата уникална, то производствените разходи за фирмите произвеждащи лаптопи ще е доста висока. Това, което виждам от картинките на матрици, които разгледах е, че захващането им е еднакво и буксите са 30 пина.

Междувременно, докато порових малко видях, че Леново Т480 се рекламира, че се предлага с тази IZGO матрица, която би трябвало да е най-добрата, но е и най-скъпа. Намира се за 90+ долара.

Сега вече списъка от избор ми се стесни, че трябва да е от този малко по-стеснен списък, са до около 50$. 90$ май не ми се дават. За сега гледам да е с най-голям Brightness(400) и Contrast Ratio(800:1), но предполагам не са само това най-важните параметри за максимално добра картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, backinblack написа:

буксите са 30 пина

Да, ама не...винаги - има 30, има и 40 пинови. Освен това има леви има и десни според мястоото на свързване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, аз, ако разбирах нямаше да питам! За сега знам само това, че тази, която съм поръчал от алиексперс и пътува вече ще стане на двата лаптопа, които имам леново и дел. Със сигурност и онази IZGO матрицата ще стане, според прочетеното тук и там, но ми идва малко скъпичка май. Интересува ме, дали от тази, която съм поръчал има и по-добра за горе-долу същите пари. За това и стесних малко списъка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Няма как да стане по простия начин с различни резолюции. Има сервизи. И достатъчно матрици втора употреба, дето ще станат. Що все се занимавате с това, което не разбирате вместо да платите на специалист?

Следващия път не ходете в болница за операция, а гледайте клипчета и се почвайте с ножа и сатъра на домашно - направо на масата. Може да викате на помощ и селския касапин, който е професионалист в държането на тези инструменти.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филипов, аз не съм сервиз и естествено, че в сервиз ще ми я сменят, а няма сам да си я сменям, ама в сервиза нямат време хората да ровят по сайтове кое от кое за какво става! Същата тази матрица, която по-горе съм показал и поръчал от алиекспрес ми е 55$, а отиди я поръчай от Дел примерно като оригинална резервна част да видиш колко ще ти поискат! И това е без труда за смяна! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работеща матрица втора употреба е около 50 - 60 лв. Има и за повече, и за по-малко. Някои по-стари може и да са изчерпани при китайците. А в сервизите има достатъчно счупени лаптопи за донори. Те си знаят и гарантират за работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе Филипов, ти малоумен ли си, какъв си!!!!? Тук говорим за матрица, която е поне 5 години по-нов модел, от оригиналната!!!!! Да сложиш матрица от актуалните модели с Интел 8-ма или 9-та генерация на машина от 4-та генерация!!!!! Можеш ли само да си представиш каква е разликата!!!!? Ако си сервиз ти, дето толкова те дразни, че не ходим за най-малкото по сервизи, да ти пикая на майсторлъка!!!! От такива "майстори" ми се повръща!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...