Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Предусещайки риска да пропусна истерията около Черния Петък реших, че искам да си взема бюджетния монитор на мечтите ми от около 5 месеца.

Принцесата се казва Acer Nitro VG240YPbiip, 23.8". Ситото ми беше нагласено главно спрямо следните характеристики:

• IPS матрица;
  • 144Hz честота на опресняване;
  • 1ms време за реакция;
  • 24"

Едва ли е вече тайна, че ще играя на него.

Проблемът е там, че около две секунди след като взех решението се случи неизбежното и започнаха да ме ядат съмненията, че правя правилното нещо, съпътствани от крехките ми, опорочени детски спомени и чувството за срам, което ме обхваща когато пътувам за две спирки без билет в автобуса.

Заради това реших да постъпя умно и културно и пих две ракии. След това седнах да Ви питам за Вашите съвети и опит - виждали ли сте такъв монитор, имате ли, имате ли по-добър, как мислите че би се представил срещу insert_monitor_name_here и така нататък. Опорна точка на дискусията е цената от 370 лева, за която го намерих. Мога да се самомотивирам и да бръкна най-много със 100 лева по-дълбоко ако предложението Ви е наистина сексапилно и осъзная колко съм бил заслепен.

Знам, че 27-инчов модел може и да е по-добре, но бюрото ми не е много голямо и след покупката си ще имам два монитора. Въпреки това, последното от по-горния абзац важи - ако предложението Ви наистина си струва, бих дал около 600 лева за 27-инчова версия. Ще продам пералнята на съседите, те от 4 години са я изнесли и седи до входната им врата.

Благодаря Ви за отделеното време, внимание и поучение. Хубави празници, Весела Коледа, Весела Лечева и да сте живи и здрави.

Ангел

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно, че щом ще цакаш съседите ще ти препоръчаме друг монитор. По-скъп и по-хубав.:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без други уточнения...Не си струва. Вече ако притежаваният от Вас компютър, е с достатъчна производителност да му "напълни" херците, тогава - да. Ако не, тогава просто ще се избира по характеристики, в които честотата на опресняване не е включена. Но все пак, тъй като явно става въпрос за избор на монитор, а в случая не сте посочили няколко такива, с които да направя сравнението...Последно, струва си спрямо кое, или търсите само препоръки в даденият ценови клас?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, sliderum написа:

Без други уточнения...Не си струва. Вече ако притежаваният от Вас компютър, е с достатъчна производителност да му "напълни" херците, тогава - да. Ако не, тогава просто ще се избира по характеристики, в които честотата на опресняване не е включена. Но все пак, тъй като явно става въпрос за избор на монитор, а в случая не сте посочили няколко такива, с които да направя сравнението...Последно, струва си спрямо кое, или търсите само препоръки в даденият ценови клас?

В момента няма да мога да запълня херците, категорично - видеокартата ми е G-Force GTX Gigabyte Windforce 4GB и вече не се справя изобщо добре, но през пролетта планирам да купя 1070Ti, 2070 или някакъв AMD еквивалент, не съм решил вече (стига ли това, че упоменах модела на сегашната и на планираните за покупка видеокарти, или би било по-добре да дам показателите на цялата конфигурация). Заради това съм включил честотата на опресняване в характеристиките. Използвам момента да си купя монитор, защото мисля, че цените са спаднали доста в последните няколко години, а и заради настоящия сезон на промоциите.

Но това явно е ясно, защото съм го написал. Както става ясно и че става въпрос за избор на монитор. Особено ясно съм написал и че очаквам предложения в дадения ценови клас, които да отговарят на дадените най-важни за мен характеристики. Добавих и че също така съм заинтересован в 27-инчови модели, но по-малко, защото работната ми площ е малка и трудно ще ги побирам.

Ако искате можете просто да ми кажете дали мониторът е качествен или не или дали има по-добри попадения на пазара спрямо ценовия диапазон. Можете да ми дадете друг продукт за сравнение, може и да не го правите - зависи от нивото на комфорт, в което живеете и пребивавате в Интернет. Не е моя работа. Не съм дал точни изисквания как искам да ми се отговаря. Нарочно написах поста с хумористичен характер. Това дразни ли по някакъв начин?

Дойдох тук, за да поискам съвет от хора, за които смятам че имат космически по-високо ниво на разбиране в тази сфера от мен и исках да използвам знанието им. Но не и за да подчертава някой моите ниски компетенции по темата, камо ли уменията ми по изразяване в писмен вид.

Благодаря за отговорите Ви и коментарите ПО темата, надявам се да получа още.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Angel Simeonov написа:

G-Force GTX Gigabyte Windforce 4GB

преди 21 минути, Angel Simeonov написа:

стига ли това, че упоменах модела на сегашната и на планираните за покупка видеокарти

Ти как мислиш? Дали стига? 

П.П. Виж сега, хареса ми хумора в увода, но има доста неясноти. За мен бюджет в рамките на 370-600 лева е доста разтеглив. Не става ясно какъв монитор притежаваш в момента и размерът на бюрото. За видеото е ясно, че няма човек на тази планета, който да разгадае точният модел от раз. 

П.П.П. Относно твоят избор - като знам кой произвежда матриците за Ейсър винаги пасувам. Аз лично не бих го взел. Можеш да ми се довериш, а можеш и да пиеш две ракии и да хващаш пътя. Ако си в състояние. 

Чао.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jorge написа:

Ти как мислиш? Дали стига?

Прав си, не съм сложил пълния модел. Извинявай. 960.

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N960WF2OC-4GD-rev-10#ov

Оттук поне получих едно "не", което прави поста със 100% по-полезен от този на предишния член на форума.

Ще събера два монитора на бюрото, ще стане. Сегашният ми е AOC I2476VWM 23.6".

Някаква друга метрика нужна ли е за генерирането на повече информация?

Благодаря за ракията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената е добра, разликата със наличният монитор май е само тази в честотата, в качеството на образа едва ли ще има разлика. Според мен обаче, цените на такива модели ще продължат да спадат, предвид, че с течение на времето ще я натискат надолу примерно 27 инчовите модели с 1440р резолюция, които пък ще бъдат натискани от поевтиняващите 4К модели и така. Да не споменавам, че вече започват да се предлагат и още по-оверклокнати по честота монитори със 165-200-240 херца. Не знам кога планирате подмяна и на видеокартата, според мен е по-добрият вариант, когато купувате, да вземете и двете неща заедно, дотогава да се задоволите със сегашният монитор, който е доста добър и да поспестите някой лев за онази покупка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване