Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cvetiss

PayPal за колко време се получава кода за активация

Препоръчан отговор

Добър ден, тъй като искам да изненадам моя мъж и да му поръчам нещо, реших да използвам пей пала, но ще поръчвам понеделник, дали до неделя ще се преведе кода по банков път , че да си активирам сметката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може за 2 часа, може за една седмица...Проверете си банкирането

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, DarkEdge написа:

Може за 2 часа, може за една седмица...Проверете си банкирането

Да но ако се направи днес, до утре щи стане ли, че нали банките не работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Kalin Karaboychev написа:

Горещо се съмнявам да стане в почивните дни. По-добре направо платете с картата си. 

Аз искам да пазарувам в Thomann.de , но ме е страх, че ако дам айбана си може да ми дърпат пари и вбъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

`Почти 100% сигурно е, че PP ще изпратя веднага код. Въпросът е Банката ви как ще обработи информацията. Защо не зададете въпрос на Кол центъра на вашата банка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, cvetiss написа:

Аз искам да пазарувам в Thomann.de , но ме е страх, че ако дам айбана си може да ми дърпат пари и вбъдеще.

Няма сайт на света, който при пазаруване да изисква от вас IBAN. Има плащане по банка и ако го изберете и преведете пари тогава получателя може да види вашия IBAN, но това изобщо не е достатъчно за да тегли пари някой от него. Всички IBAN-и са публични така или иначе, но никой не може да види наличността или да извършва преводи без да има достъп до електронното ви банкиране. За пазаруване онлайн най-често се използва карта кредитна/дебитна.

Вариант 1 при пазаруване с карта: пазарувате с карта в която не държите големи суми. 

Вариант 2: използвате приложение, като например: https://icard.com/bg След като го инсталирате си създавате виртуална карта (тя е само на телефона ви) От реалната ви карта или банкова сметка превеждате пари (колкото за конкретната покупка) в новата ви виртуална карта. Пазарувате в сайта и въвеждате за плащане новата ви виртуална карта в която имате малко пари и можете да замразявате и блокирате след всяка покупка и да отблокирате преди всяка покупка онлайн. 

Така няма шанс някой да изтегли каквото и да било от нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Kalin Karaboychev написа:

Няма сайт на света, който при пазаруване да изисква от вас IBAN. Има плащане по банка и ако го изберете и преведете пари тогава получателя може да види вашия IBAN, но това изобщо не е достатъчно за да тегли пари някой от него. Всички IBAN-и са публични така или иначе, но никой не може да види наличността или да извършва преводи без да има достъп до електронното ви банкиране. За пазаруване онлайн най-често се използва карта кредитна/дебитна.

Вариант 1 при пазаруване с карта: пазарувате с карта в която не държите големи суми. 

Вариант 2: използвате приложение, като например: https://icard.com/bg След като го инсталирате си създавате виртуална карта (тя е само на телефона ви) От реалната ви карта или банкова сметка превеждате пари (колкото за конкретната покупка) в новата ви виртуална карта. Пазарувате в сайта и въвеждате за плащане новата ви виртуална карта в която имате малко пари и можете да замразявате и блокирате след всяка покупка и да отблокирате преди всяка покупка онлайн. 

Така няма шанс някой да изтегли каквото и да било от нея. 

А като е възможно с наложен платеж е най- добпе нали?

преди 11 минути, DarkEdge написа:

`Почти 100% сигурно е, че PP ще изпратя веднага код. Въпросът е Банката ви как ще обработи информацията. Защо не зададете въпрос на Кол центъра на вашата банка?

Нямам кога 😕

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, cvetiss написа:

А като е възможно с наложен платеж е най- добпе нали?

Най-добре е, но е налична подобна опция само в български електронни магазини. Извън България подобни методи почни не съществуват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kalin Karaboychev написа:

Най-добре е, но е налична подобна опция само в български електронни магазини. Извън България подобни методи почни не съществуват. 

Аз живея в Германия и на този сайт тази опция е приложива до колкото видях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Германия нямате ли предплатени карти Виза  или Мастеркарт ?
Тука при мен и в Люксембург ги продават в пощите, колкото пари сложа толкова могат да ми източат, ако успеят. Като занеса 99 евро в пощата и докато се върна те са вече налични за пазаруване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, cvetiss написа:

Аз живея в Германия и на този сайт тази опция е приложива до колкото видях.

Вижте това намерих за Германия https://veritaskarte.de/

Само погледнете тук https://veritascard.com/fees

картата струва € 29.90

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи имало предплатени и там, трябва да се потърси по-ниска тарифа, при мен е 12 евро на година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Белгиеца написа:

Е значи имало предплатени и там, трябва да се потърси по-ниска тарифа, при мен е 12 евро на година.

Това е еднократна такса после вземат 2 -3% при трансфер. 

Вие за виртуална карта ли говорите или нормална?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Gangosa написа:

Вижте това намерих за Германия https://veritaskarte.de/

Само погледнете тук https://veritascard.com/fees

картата струва € 29.90

Какви са тия неща? Моята виза карта я направих в банкатата Берлинската Спестовна Банка(Berliner Sparkasse). Това е. Прави се карта във всяка една друга банка. Няма значение, коя ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, acnekt написа:

Какви са тия неща? Моята виза карта я направих в банкатата Берлинската Спестовна Банка(Berliner Sparkasse). Това е. Прави се карта във всяка една друга банка. Няма значение, коя ще е.

Не става въпрос за основна карта. Става въпрос за второстепенна в която да се зареждат малко пари с цел застраховка на наличност по сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Gangosa написа:

Не става въпрос за основна карта. Става въпрос за второстепенна в която да се зареждат малко пари с цел застраховка на наличност по сметка.

Сгрешено е и знамето на Германия. Знамето на Германия, не е червено бяло червено. На този сайт 

https://veritaskarte.de/

И защо да го правя, след като си имам карта? 
С цел сигурност има програма на телефона, която потвърждавам за всяка една транзакция. Освен кода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Gangosa написа:

Това е еднократна такса после вземат 2 -3% при трансфер. 

Вие за виртуална карта ли говорите или нормална?

За нормална от пластмаса която работи също като чели е кредитна/дебитна карта, ама не е вързана за сметка за източване и няма такса от 2 или 3% при всяко плащане.
Работи за плащане на VoIP телефонията от Холандия, за ebay, за  amazon.de  и т.н.
Ето ви люксембургския вариант, понеже може да си го слажи и на немски питащата.

https://www.post.lu/en/particuliers/ccp/easy-visa

А аз имам белгийския, ама няма да е на немски сайта им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, acnekt написа:

Сгрешено е и знамето на Германия. Знамето на Германия, не е червено бяло червено. На този сайт 

https://veritaskarte.de/

И защо да го правя, след като си имам карта? 
С цел сигурност има програма на телефона, която потвърждавам за всяка една транзакция. Освен кода.

Аз преди години си направих виртуална и съм много доволен. Платих си американски хостинг и домейн, но в последствие ,като мина 1 година рабрах че автоматично се подновява да ама ядец. Тя картата няма пари вътре и им дължа $90 ли забравих беше отдавна. Още ми досаждат във фейсбук , че имам неплатено нереждане.

Понеже имаше и пакет за популяризиране със купени кликове и лайкове на сайта , като промо от хостинга и не знам как може би съм си дал фейсбук и ми досаждат с години вече. Та откъде да знам че след 1 година автоматично ще се опитат да дръпнат от картата пари. Аз платих за 1 година. Много добре стана спаси ме тая виртуалка сега ще имат да вземат аз ще имам да давам ама за какво аз ползвах услугата 1 година и ме блокираха. Да чакат няма да им платя . Сайт домейн си работеше 1 година и ми искат още  пари при положение че съм платил. Да пият студена вода. Като си слагат скрити платежни нареждания. Ако искат може да ме намерят обаче , че платих на каса в ипей ли как се казваше забравих  вече и ми записаха личната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...