Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! 
Ситуацията е следната:
Имам една плочка рам на дъното Kingston 8GB DDR4 2133hz (не знам точния модел... отворих кутията и нищо особено - проста платка). Което ще рече single channel, нали?
Цели: Да го направя DUAL-CHANNEL; да подобри перфоманса в игрите - специално: CS GO.
Питанки: Трябва ли да е 8GB да работи добре? Трябва ли да е същия модел/марка? Какви други изисквания има? Ще работи ли добре ако взема 4GB друга марка?

image.png.7517dfc00363595b0d26eeb8c404eac6.png 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, YelloWonKEY написа:

Здравейте! 
Ситуацията е следната:
Имам една плочка рам на дъното Kingston 8GB DDR4 2133hz (не знам точния модел... отворих кутията и нищо особено - проста платка). Което ще рече single channel, нали?
Цели: Да го направя DUAL-CHANNEL; да подобри перфоманса в игрите - специално: CS GO.
Питанки: Трябва ли да е 8GB да работи добре? Трябва ли да е същия модел/марка? Какви други изисквания има? Ще работи ли добре ако взема 4GB друга марка?

image.png.7517dfc00363595b0d26eeb8c404eac6.png 

Здравей за тези пари смятам че е добре.

https://www.emag.bg/pamet-corsair-valueselect-8gb-dimm-ddr4-2133-mhz-cl-15-1-2v-black-cmv8gx4m1a2133c15/pd/DVMF0YBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, The-Walk!nG-Dead написа:

Въпроса ми е дали ще е добре да добавя само 4гб? Или е по-добре да са dual channel от КИТ?
Моля погледнете целите и питанките в поста ми. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, YelloWonKEY написа:

Въпроса ми е дали ще е добре да добавя само 4гб? Или е по-добре да са dual channel от КИТ?
Моля погледнете целите и питанките в поста ми. :)

Би трябвало dual channel да е по добрия избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, The-Walk!nG-Dead написа:

Би трябвало dual channel да е по добрия избор.

Пак не ме разбрахте. 
РЕШИЛ съм да го правя DUAL CHANNEL.
Вариант ли е едната плочка да е 8 другата 4GB?
Ще работи ли добре ако CL и честотите са еднакви въпреки в различията в марките и паметта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега < 8+4 < 8+8 < две еднакви 8

Най-добре работят две еднакви памети. Ако не може да са еднакви гледаш да са еднакви като плътност и разположение на чиповете - имаш едностранни и двустранни памети, добре е новата да не е по-бавна от старата. Ако ли не хващаш някаква слагаш я, гледаш дали сработва двойния канал - отчиташ разликите в пропусквателната способност преди и сега, гледаш тестове на такава памет какво вадят и ако си близко до перфектното не се занимаваш повече - важното е да имаш един добър прираст от сега.

Аз бих потърсил евтина употребявана платка памет. Или да пробвам да продам тази и да си взема кит (по-бърз от сегашната), нов или употребяван, но на добра цена.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сега < 8+4 < 8+8 < две еднакви 8

Най-добре работят две еднакви памети. Ако не може да са еднакви гледаш да са еднакви като плътност и разположение на чиповете - имаш едностранни и двустранни памети, добре е новата да не е по-бавна от старата. Ако ли не хващаш някаква слагаш я, гледаш дали сработва двойния канал - отчиташ разликите в пропусквателната способност преди и сега, гледаш тестове на такава памет какво вадят и ако си близко до перфектното не се занимаваш повече - важното е да имаш един добър прираст от сега.

Аз бих потърсил евтина употребявана платка памет. Или да пробвам да продам тази и да си взема кит (по-бърз от сегашната), нов или употребяван, но на добра цена.

Успех!

4+4 > 8+4? (говорим за пЪрформанс на DUAL CHANNEL)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две еднакви платки памет работят най-добре, но ако другите работят на 95% - теб интересува ли те след като до сега си бил на 50%?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Две еднакви платки памет работят най-добре, но ако другите работят на 95% - теб интересува ли те след като до сега си бил на 50%?

Благодаря! Потвърждавате това което съм прочел и изгледал.
И все пак намерих 2ра ръка друга марка, същия CL, 8GB.

http://www.v7world.com/uk/v7-8gb-ddr4-pc4-17000-2133mhz-dimm-desktop-memory-module-v7170008gbd.html

На първо четене. Ще има ли някакъв проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двете платки с идентично количество и разположение на чиповете ли са?

Толкова пари ли ще платиш за употребявана памет? Това в левове колко е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое и дали ще работи по-добре е много относително. Дай информация за процесора, видеокартата и дънната платка на първо време, както и какво не ти достига в игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.12.2019 г. в 3:32, Raze написа:

Кое и дали ще работи по-добре е много относително. Дай информация за процесора, видеокартата и дънната платка на първо време, както и какво не ти достига в игрите.

Днес взех рам паметта. Обаче не ми показва, че е DUAL CHANNEL. Къде е проблема?

Дъно: asrock h110m-dgs, прицесор i3 6100, video: GTX 750 ti. ЦЕЛ НА DUAL CHANNEL:  да вдигна малко FPS в игрите. Специално CS GO.
image.png.49ed2b912c02b0594ee3d54c81c14ffc.png

image.png.766103258f689fcb5ac09a7c26e3063b.png

image.png.9ebb4e54c9d883a2237d8bb45e26d831.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не са съвместими паметите. Провери настройките в BIOS, направи му и RESET.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

Може да не са съвместими паметите. Провери настройките в BIOS, направи му и RESET.

Как става ресета? Плочките са с еднакви характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с новата памет работи ли системата?

Тест на паметта направи ли?

Някъде пише 16, другаде 8 - последно колко памет вижда системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но това не пречи да не са съвместими. Прочети си упътването, има джъмпер, който се мести при изключена машина и след няколко секунди се връща обратно, след това си включваш компютъра и си оправяш настройките в BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Само с новата памет работи ли системата?

Тест на паметта направи ли?

Някъде пише 16, другаде 8 - последно колко памет вижда системата?

Това се опитвам да разбера? Защо пише 8 другаде 16... И single channel. Не знам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В биос-а какво пише? Колко памет се вижда там? Прегледай настройките си и ако трябва ти върни в изходна позиция от самия биос.

Със самостоятелно зареждащ MemTest86 какво се случва?

Под winPE с инструменти как я вижда паметта?

Пак да питам, ако свалиш твоята памет и сложиш само новата на нейно място работи ли системата?

Почисти ли си слота за памет преди да сложиш платката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В биос-а какво пише? Колко памет се вижда там? Прегледай настройките си и ако трябва ти върни в изходна позиция от самия биос.
Със самостоятелно зареждащ MemTest86 какво се случва?
Под winPE с инструменти как я вижда паметта?
Пак да питам, ако свалиш твоята памет и сложиш само новата на нейно място работи ли системата?
Почисти ли си слота за памет преди да сложиш платката?

Влезнах в BIOS, а сега? 7f787cdfa503c83ba2bb3fe2c784b966.jpg

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимай първия раздел

main

Направи ли RESET?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Снимай първия раздел
main
Направи ли RESET?
Там ми показва само 8GB. Как да направя редет?

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казал съм ти по-нагоре. Щом ти показва само 8 GB, значи единия модул не се разпознава правилно или не е съвместим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Крайната цел е достигната. Рестартирах, извадих 2те плочки размених ги. И вече съм 16GB DUAL.
Бъдете живи и здрави! Весели празници. 😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли подобрение в кадрите? Пиши, може да е полезно за други с подобна конфигурация, които искат да направят такъв ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...