Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Преди пет години, чрез този форум, си купих LG423D-седма серия. Бях много доволен, но вече не гледам 3-де, цветовете на екрана избледняха, появиха се светли петна по ъглите, вече е много муден когато работи с интернет - то е ясно, че трябва да се купува нов телевизор. Тук обаче отново се виждам в чудо?!? Започнах да избирам 55 инчови евтини модели, след това реших да сложа още някоя стотица в джоба и бюджета ми нарасна до 1000лв. Но за тези пари може да се вземе телевизор с по-голям екран, макар и орязан във възможностите си. След това прибавих още някой лев и бюджета нарасна до 1300лв. Започнах да заглеждам 65 инчовите телевизори. След дълго лутане в избора си, някой от тях поевтиняха с по 200-300лв. По-скъпите пък влязоха в рамките на моя бюджет. И започнах да се лутам. Чесно да си призная, вече шести месец не мога да се раша какъв телевизор да си взема. За това отново търся помощ от вас. 

телевизор:

1 - не по-малък от 55"

2 - не по-скъп от 1300лв.

3 - 4К и добър процесор, за да отговаря на съвременните изисквания на интернет приложенията

4 - операционна система - не съм сигурен дали АНДРОИД вече не е по добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Панасоника не е лош,, но неговата ОС е доста бедна откъм приложения, вземи му външен Андроид бокс. Андроида има най голямото разнообразие от приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марките телевизори, които се избират се свеждат основно до 4: Sony, Panasonic, LG, Samsung.

Единствено някой модели на Sony имат Android TV.

Като отварям една скоба,  за TCL телевизорите (Made in China) ги  хвалят напоследък някой от които идват с Android TV

Ако не ти е проблем Андроид-а се спри на модел от другите марки. Като добавиш Android  TV Box ,след това (от 150 лв или повече).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Нямам нищо против да е друга марка. Разглеждах дори АРИЕЛИ, ТОМСЪН, СЯОМИ и какви ли още не. За това съм толкова объркан.

Ако купувам андроид тв бокс, то тогава само добра матрица ще ми е нужна ли? А каква да е? Ужас....виждам се в ужас. Вече съм на 50 години и нищо чудно това да ми е последния телевизор който купувам. 

Редактирано от cheten (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, cheten написа:

Нямам нищо против да е друга марка. Разглеждах дори АРИЕЛИ, ТОМСЪН, СЯОМИ и какви ли още не. За това съм толкова объркан.

Aриели, Томпсън....по-добре не ги гледай. Ниско качествени турско/китайски сглобки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, cheten написа:

Под другите марки:  горните 3 известни (със собствена ОС). Не тези които си описал.

LG телевизорите с славят с по лесно меню и интуитивно меню,  (добра Подръжка на медиа плеъра – DTS ). След това са Samsung.

Ако ще го използваш често и ще пускаш филми от него (с DTS), то тогава пак трябва да заложиш на LG.

Иначе ако спреш на комбанация TV + Andorid TV Box, не трябва да избираш по марка, гледай модела с най-добрата картина  (което е основното важно нещо на телевизора)

Другото е звука, но в предвид акустиката и малките говорителчета е трудно постижимо без външно озвучаване.

В този сайт гледаш х-ките и сравняваш модели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, cheten написа:

Сега погледнах Панасоника който си избрал и се оказва че е модел 2017г. и най вероятно работила мостра в някой магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, cheten написа:

Преди пет години, чрез този форум, си купих LG423D-седма серия. Бях много доволен, но вече не гледам 3-де, цветовете на екрана избледняха, появиха се светли петна по ъглите

Ама как ще избледнеят цветове и ще се появят петна, като това е една от 4-те водещи марки - LG ?!

В очакване сме да видим прасешкото предложение за Сони, но нещо се срами днес... Там всичко по-по-най е събрано в едно - супер матрица от ЛГ, джапан кондери, извънземен процесор и... най вече Андроид !!!

За улеснение, може направо да се направи една единствена тема  - "Какъв Сони телевизор да си купя"... с единствен отговорник - Прасчо Сонито.

• Харесва ми 1
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Joss Bomon написа:

Ама как ще избледнеят цветове и ще се появят петна, като това е една от 4-те водещи марки - LG ?!

Коле предложи нещо китайско, знаем че живееш във 1980г. когато всичко работеше 10+ години.

Изпапагалствай нещо от сайта който научи от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Основен виновник за това е износената подсветка, в допълнение може да бъде пряко огряване на дисплея от слънцето както и влага какво като е водеща марка LG. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, FusE написа:

Основен виновник за това е износената подсветка, в допълнение може да бъде пряко огряване на дисплея от слънцето както и влага какво като е водеща марка LG. 

Всяка техника има живот а той доста намален сравнение с едно време. Но качествата като цяло нямат нищо общо с долнокачествената техника от турция и китай на която Колето е почитател.

Като липсват знания бисерите се леят един след друг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давай сонито и да се свършва! Стига си червил бузки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Давай сонито и да се свършва! Стига си червил бузки!

Викаш неделя те пуснаха от веселето заведение и започнаха бисерите. 

Дай нещо китайско де !

Влез и по другите теми наслади се на свободата за няколко часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Pig написа:

Влез и по другите теми

Допълзи до свои води - За какво си мислите в момента, четири месеца до сезона на морските приключения

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Темата е за избор на телевизор не за медицинската ти диагноза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

Темата е за избор на телевизор не за медицинската ти диагноза.

Е да де, не видяхме предложението ти, а единствено прелюдии към него. Голямо срамене, голямо дърпане, пък за морски приключения си мечтае... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Е да де, не видяхме предложението ти, а единствено прелюдии към него. Голямо срамене, голямо дърпане, пък за морски приключения си мечтае... 

Виждаме че не разбираш от телевизори но си вярваш ЧЕ ги разбираш. Мъка Мъка.

Ше предложиш ли и някой мерцедес 123 от 1985г към Сонито със златните кондензатори :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, cheten написа:

Преди пет години, чрез този форум, си купих LG423D-седма серия.

Преди 7 години си купих Panasonic L42ET5E. Много съм доволен, още съм с него. Няма дефекти, няма избледнявания на картината,няма светли петна по ъглите ... Обаче - не съм питал никого по форумите какво да си купя! С една флашка със снимки и видеоклипче ходих в магазина, пробвах я на различни модели, и накрая си избрах този, който дава най-хубава картина, и ми влиза в бюджета. Има 3D, Интернет, смарт функции - неща, които не ползвам. Гледам на него филми от флашка, или го връзвам към компютъра.

Така че те съветвам да направиш същото. Обиколи магазините, разгледай какво се предлага, и си избери по твой вкус. Ако искаш някакви екстри - първо си помисли внимателно дали наистина са ти нужни и ще ги ползваш. И като харесаш конкретен модел, виж дали ги има тези екстри. Не чети глупостите в темата. Единственото смислено в нея е, че марките, които си заслужават, са Panasonic, Sony, LG и Samsung. 

А този модел на Panasonic в заглавието на темата ти е по-стар модел, и не видях някъде да се продава. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Pig написа:

Виждаме че не разбираш от телевизори но си вярваш ЧЕ ги разбираш. Мъка Мъка.

Е как да не разбирам?! Всеки може да разбира - СОНИ, 1000HZ, андроид - и лелките в забавачницата ти го знаят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, RudeBoy написа:

Обаче - не съм питал никого по форумите какво да си купя! С една флашка със снимки и видеоклипче ходих в магазина, пробвах я на различни модели, и накрая си избрах този, който дава най-хубава картина, и ми влиза в бюджета. Има 3D, . 

Абсолютно съм съгласен с това, че телевизор се избира в магазина не от форум, но информацията която може да се получи от форума преди да купиш е много полезна в някой случай, най малкото като насока към марка/ модел/модели. Ако се разчита само на теста в магазина за 5мин има шанс да не се купи оптималния за цената телевизор, като също така да се разочароваш след като го занесеш вкъщи, защото в магазина всички телевизори са в магазинен демо режим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Joss Bomon написа:

Е как да не разбирам?! Всеки може да разбира - СОНИ, 1000HZ, андроид - и лелките в забавачницата ти го знаят.

Мда, тия етикети с 1000Hz 2000Hz 3000Hz са знаещи и разбиращи като тебе :D

Упс забравих че си прочел в нета че QLED е най новата технология :D

Коле не се мъчи не ставаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, RudeBoy написа:

Преди 7 години си купих Panasonic L42ET5E. Много съм доволен, още съм с него. Няма дефекти, няма избледнявания на картината,няма светли петна по ъглите ... Обаче - не съм питал никого по форумите какво да си купя! С една флашка със снимки и видеоклипче ходих в магазина, пробвах я на различни модели, и накрая си избрах този, който дава най-хубава картина, и ми влиза в бюджета. Има 3D, Интернет, смарт функции - неща, които не ползвам. Гледам на него филми от флашка, или го връзвам към компютъра.

Така че те съветвам да направиш същото. Обиколи магазините, разгледай какво се предлага, и си избери по твой вкус. Ако искаш някакви екстри - първо си помисли внимателно дали наистина са ти нужни и ще ги ползваш. И като харесаш конкретен модел, виж дали ги има тези екстри. Не чети глупостите в темата. Единственото смислено в нея е, че марките, които си заслужават, са Panasonic, Sony, LG и Samsung. 

А този модел на Panasonic в заглавието на темата ти е по-стар модел, и не видях някъде да се продава. 

https://techmart.bg/Телевизор Panasonic TX-55FX740E

Но въобще не ми помагате при избора. Много лесно се ходи до магазина, много лесно може да те омата продавача и в крайна сметка се прибираш с телевизор у дома и се чувстваш прекаран. Когато си на 30 години, ще си кажеш - Майната му! Ще поработя и ще си купя друг след 2-3...5 години. Но когато си на 50 години и вече не работиш като трактор, не може човек да се остави да го прекарват постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, cheten написа:

Но въобще не ми помагате при избора.

Не отговаряш на постовете. Писах по горе.

Това е добро.  Ако гледаш филми от флашка си вземи и Андроид бокс защото Панасониците нямат DTS.

https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/panasonic/viera-tx-58gx810e-p466124778/#mnenija

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Pig написа:

Не отговаряш на постовете. Писах по горе.

Това е добро.  Ако гледаш филми от флашка си вземи и Андроид бокс защото Панасониците нямат DTS.

https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/panasonic/viera-tx-58gx810e-p466124778/#mnenija

Гледам филми чрез Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP), но 4К резолюция не ми позволява, защото телевизора не е 4К. Имам озвучителна систева 7+1 също смарт и звука го прекарвам през нея. Флашка използвам рядко, много рядко. 

Ако ще купувам андроид бокс, то тогава какъв телевизор да си купя?

В момента гледам ето това , за да се светна по въпроса за избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, cheten написа:

Ако ще купувам андроид бокс, то тогава какъв телевизор да си купя?

Вземи Панасоника от горния линк + Андриид бокс и ще имаш пълноценен смарт телевизор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от EmineM
      Здравейте,
      Искам да си взема нов климатик и имам нужда от вашите съвети. Бюджетът е до около 1500 лв без монтажа. 
      Помещението е 17 кв.м., 50 куб.м., спалня, с външна изолация, нова дограма, 2-ри етаж. 
      За момента съм се спрял на марки като Mitsubishi Electric, Daikin, Panasonic, Hitachi, Gree. Като цяло бих избрал всичко, което е качествено, независимо каква марка е.
      Някои модели, които ми хванаха окото:
      http://www.antonovclima.com/klimatik-hitachi-rak-35rpb-rac-35wrb-varna-sofia
      http://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-panasonic-cs-e12qkewcu-e12qke-etherea-12000-btu-klas-a.html - 1,319.00 лв. с монтаж
      http://oxm.bg/produkti/klimatici-za-doma/invertorni-klimatici/item/321-klimatik-mitsubishi-electric-msz-sf35ve-muz-sf35ve - 1,550 лв. с монтаж
      http://oxm.bg/produkti/klimatici-za-doma/invertorni-klimatici/item/651-klimatik-daikin-ftx35j3-rx35k - 1,299.00 лв. с монтаж
      http://oxm.bg/produkti/klimatici-za-doma/invertorni-klimatici/item/653-klimatik-daikin-ftx35k-rx35k - 1,489 лв. с монтаж
      http://oxm.bg/produkti/klimatici-za-doma/invertorni-klimatici/item/255-klimatik-fujitsu-asyg12lmca-aoyg12lmca - 1,319.00 лв. с монтаж
      http://vimax.bg/invertoren-klimatik-mitsubishi-electric-msz-dm35vamuz-dm35va-12000-btu-klas-a.html - 1,249 лв. с монтаж
      Ако разбира се, знаете за по-добри варианти, с радост бих ги прегледал.
      Благодаря предварително!
    • от stranger1
      Здравейте можете ли да ми помогнете да си избера шлушалки.Кои са 3-те най-качествени от следните модели.
      SONY MDRZX110
      SONY MDRZX110AP
      SONY MDRXD150
      SONY MDRXB200
      SONY MDRV150
      SONY MDRXB400
      SONY MDRZX300
      SONY DRV150IP
      SONY MDRZX310
      PANASONIC RP-DJS200E-A
      PANASONIC RP-HXD5-K
      PANASONIC RP-DJS200E-K
      PANASONIC RP-HXS200E-K
      PANASONIC RP-DJ120E
      PANASONIC RP-HX350E-
      JVC HA-SR185
      PANASONIC RP-HT265E

• от petresko11
      Имам проблем! Купих си Panasonic SmartViera AS750, и като се прибрах го пуснах с кабелен оператор "Кракра Перник" след това тръгнах да го свързвам с интернета (Wifi с рутер tp link tl-wr740n) свързва се, но не искат да тръгнат приложенията показва, че иска да се свърже на ново към рутера. Когато махна кабела на кабелната върви всичко работи Wifi-то но като свържа пак кабелната и тръгна да пусна някое приложение пак показва да се свърже към рутера. Купен е от "техно-п****" връщах им го държаха го 1 месец бяха го пращали и в Панасоник те ми звъннаха и ми казаха че му няма нищо пробвали го с "blizoo" и работил та ако някой е имал същия проблем да каже какво да правя?

Снимката е от интернет, но е същото(така се свързва и после се показва да се свързва на ново като пусна приложение и е пуснат кабела за кабелната):

• от nik_ov
      Здравейте,надявам се да има техници в форума за да отговорят.

Става въпрос за видео касетофон Panasonic NV-FS100EG
      като пусна касета си показва картина но допълнително към видеото
      вървят някакви черни черти,не толкова изразени (най добре се виждат при по тъмни кадри във филма)
      Картината е ясна няма бели линии значи може би проблема не е в главата, освен
      някой кондензатор да е издал багажа - не зная.
      Вашето мнение?

• от Jokeraa
      Помогнете ми при избора на уредба коя да избера panasonic ak-630 или samsung max a66 ?

• Дарение

• Добави ново...