Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Какво мислите за този компютър ? Ще бъде офис машина предимно? + SSD  250 gb общо 328 лв.

Благодаря!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, barbuncela написа:

Ще бъде офис машина

Ако е за елементари офис дейности - документи, поща... и това е много. Ако го плащаш ти естествено. Ако го плаща друг е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Ако е за елементари офис дейности - документи, поща... и това е много. Ако го плащаш ти естествено. Ако го плаща друг е ок.

За работата ми. този стария сдаде багажа вчера и днес си донесох лаптопа. Шефката плаща не аз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се насочил към компактните серии на Lenovo заради абсолютната им безшумност.
И заради размерите, но това е на второ място.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Аз бих се насочил към компактните серии на Lenovo заради абсолютната им безшумност.

Покажи нещо? Ама лимитът ми е 350лв. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Мммм...Няма оптика, а и не видях място за оптика. Тука архива ни е на dvd дискове... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

Но без ССД и без оптично устройство.

ССД то мога и да го преживея, ама оптика ми трябва абсолютно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, DarkEdge написа:

Да, това е със същия процесор, трябва само да му увеличиш паметта до 8ГБ и харда и пак ти идва по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеите!   :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, M.Николов написа:

Да, това е със същия процесор, трябва само да му увеличиш паметта до 8ГБ и харда и пак ти идва по-евтино.

Верно ли? Има конфигуратор - кеф ти RAM, кеф ти ssd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се дуя! Възмущавам се! И леко се съобразявай езика!
Тя @barbuncela сефте вижда сайт с конфигуриране. И сефте вижда компютър...
Аре да приключим този диалог, че ще стане грозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам за какво има да се възмущаваш, тя не се възмущава, пък ти да.

С нещо я обидих или пък теб те обидих?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

преди 1 час, M.Николов написа:

Е не се карайте де!  :)   Навих шефката за делла, ще вземем три! И за колежките!  Чух нещо което ми зарадва ушите!

"Винаги когато не те послушам плащам повече!"  - думи на шефката! :clap:

Е...може да ми вдигне малко заплатата...шегувам се бе! :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шефката да вземе да ви купи нещо ново, не рециклирани боклуци от чужбина, които хората изхвърлят. Всяка техника си има предвидена амортизация, дори и да работи нормално, в нормалните държави се подменя периодично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

в нормалните държави

Ти го каза!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си говорим за амортизация. 😀
Откога не съм виждал оптика. DVD може би от 2002 или от 2005 година. През 90те бяха на мода флопи дисковете и Windows NT. После дадоха флашки. 👀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз още си имам оптика на десктоп компютъра. Устройството е над 10 годишно, но още си работи перфектно (въпреки че почти не го ползвам). Записал съм над 600 диска с него. На лаптопа оптиката е прибрана и ползвам caddy за HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.pcworld.com/article/2984597/hard-core-data-preservation-the-best-media-and-methods-for-archiving-your-data.html

Цитат

Stay away from regular CD/DVD recordable/rewritable and BD-R LTH, aka, phase-change media.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, barbuncela написа:

Покажи нещо? Ама лимитът ми е 350лв. :)

Барби, здравей!

Ето ти нещо и от мен. От същата фирма.

1/ ако държиш на по евтин вариант със процесор 2400, който ще ти е достатъчен за твоите работи - този линк:  http://alphacom-bg.com/product/2014/fujitsu-esprimo-e700-sff-i5-2400-4gb-500gb.html

като можеш да добавиш SSD Cricial 120 giga за 45 лева , или 240 гига  silicon Power за 75 лева. В случая можеш да разшириш и паметта с още 4 гигабайта на цена 40 лева. Това ще ти го направят във фирмата безплатно.

2/ Аз лично ти препоръчвам ето този вариант:  http://alphacom-bg.com/product/1520/fujitsu-e920-sff-i5-4590-8gb-500gb.html   от който съм много доволен. Компютрите са много компактни и абсолютно безшумни за да те дразнят по време на работа. Корпусът им е SFF. Имам два от почти година и се справят абсолютно със всички задачи. Игри не ползвам за да дам мнение. Фирмата е много точна в изпълнението на поръчките. Можеш директно да разговаряш с ръководителя на фирмата по телефона, посочен на страницата - Николай Генков.

Пожелавам ти успех!

Допълнено:

На първият модел могат да ти поставят оптично устройство, а вторият си има и си работи съвсем нормално. Освен всичко това, дъната и на двата модела имат по 5 сата порта, така че можеш да добавиш и допълнителни дискове, при положение , че са ви необходими.  Това е много по добро като изработка от твоя DEL!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Колев60 написа:

Барби, здравей!

Здравей! Благодаря ти, но вече поръчахме 3 бр. трябва да дойдат утре!  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...