Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Днес видях това на кучето ми,  хъски, малко мешица, мъжко на 7 години,  днес нямам възможност за ветеринар, понеже са с ограничено работно време,  и няма свободен час да ни приемат.  Отбелязвам че кучето е жизнено, лае,  върви нормално, даже и бягя,  но постоянно ги ближе. Не знам колко се вижда на снимката, обаче съм разтревожен,  случайно да имате предложения, какво може да е? 

IMG_20200326_152540.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доктора ще ти каже най-правилно, сигурно може би възпаление някакво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пишеш в този форум http://forum.dog.bg/forum/44-ветеринарен-кабинет/ във въпросния раздел пише ветеринар, но както са ти казали колкото по-рано заведеш кучето на ветеринар, по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tepmu написа:

Може да пишеш в този форум http://forum.dog.bg/forum/44-ветеринарен-кабинет/ във въпросния раздел пише ветеринар, но както са ти казали колкото по-рано заведеш кучето на ветеринар, по-добре.

Благодаря, но има някакъв бъг и не мога да се регистрирам, не ми позволява!  На въпроса за анти-бот ме пита коя е столицата на България, пиша софия на бг и анлийски и ми изписва грешен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Viz Eymal написа:

Благодаря, но има някакъв бъг и не мога да се регистрирам, не ми позволява!  На въпроса за анти-бот ме пита коя е столицата на България, пиша софия на бг и анлийски и ми изписва грешен отговор.

Възможно е, нямам регистрация там, чувал съм за него от приятел, който има куче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моето предната седмица  имаше нещо подобно, но по малка част около половината зачервено. Помислих си че е от игра нещо ожулено или от тревите дето се разхождаме се е одраскал.

Ама май не е само това.Изглежда нещо глобална кучоCOVIDна пандемия е :)  Преди 2 години пък върлуваше кучешки грип някакъв дето кашляха и боледуваха всички из кучешките градинки :)  

Та...докато умвам за ветеринар, а то и дъжд валеше преди няколко дена, то му мина. Пак доста се ближеше.

При едно друго куче преди години, пак имаше подобни неща зачервяване и вета ми даде едно мазило , което по принцип било за маститни жлези /за женските/

Но имаше добър ефект и при него . Изглежда дезинфекцира, успокоява възпаленията и не го сърби .

Не знам твоя случай такъв ли е, вижда ми се и подуто освен червено. Да не е нещо по сложно.

Та.. ако няма вет,  пробвай само да го измиеш и после го забавлявай с нещо да не се ближе.  :) 

Между другото има и кърлежи и бълхи из тревите. Може  от гадинките да е. Дори да е обезпаразитено

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, ние сме на село, ветеринар има в града, на около 17-18 км, колата ми е счупена, а с тея КПП-та става трудно. Много си обичам кучето, можеше да изиграем някакъв филм с него, 100% е като Хачико, без значение от външните условия, минусови градуси или пък друго, чака до последно с часове на портата да ме посрещне, много умен, като разбира повечето ситуации, а пък за реакциите му не мога да обясня. Та общо взето съм силно разтревожен. Благодаря за информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КАкво са 20 км за детето.. Аз до София съм ходил...  :)   като се налага

А и най лесно можеш да обзвъниш ветеринарите  да ти кажат поне по тлефона с какво да го мажеш.

Не искам да ти давам съвети от домашната аптечка, щото за човек лекарства и мазила за тях са вредни, д ане кажа може да са отровни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Viz Eymal написа:

Благодаря за инфото, ние сме на село, ветеринар има в града, на около 17-18 км, колата ми е счупена, а с тея КПП-та става трудно. Много си обичам кучето, можеше да изиграем някакъв филм с него, 100% е като Хачико, без значение от външните условия, минусови градуси или пък друго, чака до последно с часове на портата да ме посрещне, много умен, като разбира повечето ситуации, а пък за реакциите му не мога да обясня. Та общо взето съм силно разтревожен. Благодаря за информацията.

Щом толкова си го обичаш и дъуржиш на него намери начин да отидете до града.

Моя брат за двете ни карачанки преди няколко години когато нещо не бяха добре хвърли над 300 лв по ветеринари, антибиотици, имунизации и още разни други но в крайна сметка животните се оправиха. Щом е за дом,ашен любимец на който държиш не жали време и средства а му ибърни колкото се може по бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес отидохме, не е сериозно. Някакви бактерии вътре, така ще си остане, но не е животозастрашаващо, това ни каза,изписа ни мазало. Благодаря ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фуния вероятно нямаш, слагай му намордник, за да не се ближе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...