Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

премахване долен капак на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да попитам за съвет - удачно ли ще е да премахна долния капак на лаптоп, да го поставя на охлаждаща подложка с 4 вентилатора без да го мърдам, с цел по-добре охлаждане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JackSparroww написа:

Здравейте. Искам да попитам за съвет - удачно ли ще е да премахна долния капак на лаптоп, да го поставя на охлаждаща подложка с 4 вентилатора без да го мърдам, с цел по-добре охлаждане?

Ако корпусът му е алуминиев не, ако е пластмасов да.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно защото е пластмасов питам. По принцип ме тревожи само факта, че може от неволния натиск, който прилагам с ръцете докато играя например, да повреди нещо или да деформира, но сега като го пробвах подложката има контакт само с батерията и хард диска, така че едва ли ще се повреди нещо повече от температурата, когато е под стрес...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста по-голям риск има да окъсиш нещо без да искаш, или ако разлееш нещо, да нанесеш повече щета, отколкото иначе. Като цяло ако без капак се охлажда по-добре, значи или по начало не е измислен както трябва, или плаче за почистване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JackSparroww написа:

Точно защото е пластмасов питам. По принцип ме тревожи само факта, че може от неволния натиск, който прилагам с ръцете докато играя например, да повреди нещо или да деформира, но сега като го пробвах подложката има контакт само с батерията и хард диска, така че едва ли ще се повреди нещо повече от температурата, когато е под стрес...

Ако те е страх, че може нещо да натиснеш си вземаш външна USB клавиатура. Лаптопите не са за игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, JKirilov написа:

Къв геймър си, ако нямаш

???

Ами явно постващият няма. Мене не ме мисли. Бях навремето геймър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора не знам, ама като махнах капака се преродих, играят apex legends с 60-70 градуса на процесора, а преди каквото и да правех, чистене сменяне на термопаста все 90 и нагоре понякога, никакво засичане, всички макс настройки работи супер. Бих посъветвал и другите да си махнах долния капак и да играят върху охлаждатата подложка 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя лаптоп също четох, че не е конструиран добре. На капака има малки и тънки каналчета, но не са разпробити.. Демек изкарва въздух само от вентилатора, който впрочем не спира да работи, дори когато машината е в покой (макар и на по-бавни обороти, но шуми). Такъв ми бил късмета преди 10 години. Иначе пък свирише хубаво. Под товар, професора пържи до 105 градуса. Чакам го тоя лаптоп да се гътне, ама нейсе. Опъва се нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На не всеки лаптоп може да се маха долния капак, а и риска от попадане на прах и други боклуци по електрониката се увеличава по този начин, както и от падане на някой елемент или окъсяване на нещо по електрониката. По-добре пробий на няколко места малки дупки и сложи противопрахова мрежа отвътре, отколкото да ползваш машината разглобена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, JackSparroww написа:

Бих посъветвал и другите да си махнах долния капак и да играят върху охлаждатата подложка 

Такъв съвет не давайте, защото имам лошото чувство че скоро ще напишете тема по повод дал дефект лаптопа. Когато капака е свален се губи устойчивостта и огъването на корпуса е голямо, съответно и върху дъното, риска да се разпои някой елемент или да укъси нещо също е голям (както вече са писали). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, в крайна сметка всеки носи глава на раменете си. Аз съм го направил на свой собствен риск - все пак съм голям човек, а и парите съм ги дал само и единствено аз. Констатирам, че разликата е фрапантна и дори вентилаторите на лаптопа не виждат необходимост да се въртят особено когато съм отворил само браузъра и youtube. Може да измисля отстрани на двата ръба някакви крачета, да може дъното и компонентите да нямат контакт с повърхността на охлаждащата подложка (не, че сега имат кой знае колко контакт), с цел да се намали риска от щети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване