Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Има ли начин да се подкара игра изикваща nvidia с друг тип видеокарта?

Препоръчан отговор

Привет!

Седнал съм да си хортувам с Гошето на тема "Как да подкараме игра вървяща само с Nvidia с друг тип видеокарта", та си рекох чакай да питам и тука та белким някой нещо удари едно рамо докато аз търся.

Та каква е ситуацията : Приятелката ми харесва вокалоидите, ся са пуснали една версия на играта Project diva нещоси която обаче върви само на Nvidia, има някаква която върви и на другите видеокарти но е съвсем различна от оригинала, съответно ся имам задачата да подкарам първата версия на нейния компютър, обаче естствено с intelHD graphics това няма да е лесно, та даже не знам и дали е възможно.
И тук идва въпроса - Има ли начин да накарам пустото нещо да мисли че картата е nvidia та да захапе, нещо като крак, емулатор или знам ли и аз? Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма! Нямам и идея, но явно някой мой да се направи на "велик" .

За мен лично това какво е, т.е. нещо написано за кой процесор, а?!

п.п. Не говоря за видео карта, а нещото което управлява същата ...

Да, аз твърде глупав, за да давам отговор, но не и коментар ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е, че играта върви само на nVIDIA карти и на всички от тази компания ли?

Намери точното име на играта, намери точните изисквания на играта, опиши точно наличния хардуер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не, няма! Нямам и идея, но явно някой мой да се направи на "велик" .

За мен лично това какво е, т.е. нещо написано за кой процесор, а?!

п.п. Не говоря за видео карта, а нещото което управлява същата ...

Да, аз твърде глупав, за да давам отговор, но не и коментар ...

Да бе ясно, няма да е лесно, но след всички подобни ограничения които съм прескачал през годините по един или друг начин предположих че може и това по някакъв начин да е заобиколи.
А какво имаш предвид под "Това какво е?" Казах игра, в описанието пише че се изиква Nvidia и наистина самата игра като я инсталираш си казва че иска Nvidia.

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сигурно ли е, че играта върви само на nVIDIA карти и на всички от тази компания ли?

Намери точното име на играта, намери точните изисквания на играта, опиши точно наличния хардуер!

Да сигурно е, играта е неофициално направена за компютър, официално е само за конзоли, някой обаче се е потрудил да я направи достъпна и за компютър, пробвахме я при приятел с Nvidia и си работи отлично естествено без online функциите.
Играта се казва Hatsune Miku: Project DIVA Arcade Future Tone

Умишлено не пиша други характеристики на компютъра защото изисквания ги покрива с изключение на видеокартата която иначе е достатъчно силна но производителя не е който трябва, съответно се търси начин да се накара софтуера да мисли че картата е от въпросния производител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Bubbles написа:

"Това какво е?"

Първо: Не съм геймър.

Второ: Искаш нещо писано на какъв процесор да пуснеш на какъв процесор???

ОК, разбрах видео картата, но на нея какъв процесор е???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Bubbles написа:

Привет!

Седнал съм да си хортувам с Гошето на тема "Как да подкараме игра вървяща само с Nvidia с друг тип видеокарта", та си рекох чакай да питам и тука та белким някой нещо удари едно рамо докато аз търся.

Та каква е ситуацията : Приятелката ми харесва вокалоидите, ся са пуснали една версия на играта Project diva нещоси която обаче върви само на Nvidia, има някаква която върви и на другите видеокарти но е съвсем различна от оригинала, съответно ся имам задачата да подкарам първата версия на нейния компютър, обаче естствено с intelHD graphics това няма да е лесно, та даже не знам и дали е възможно.
И тук идва въпроса - Има ли начин да накарам пустото нещо да мисли че картата е nvidia та да захапе, нещо като крак, емулатор или знам ли и аз? Идеи?

Няма игра, която да е създадена за определен модел видеокарта. Просто игрите си имат хардуерни изисквания и трябва да ги покриеш, за да ги играеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Няма игра, която да е създадена за определен модел видеокарта. Просто игрите си имат хардуерни изисквания и трябва да ги покриеш, за да ги играеш.

Абе ио аз така знам, обаче проклетото нещо си го казва директно като опиташ да го пуснеш - Nvidia graphic card is required, пише го и на страницата от която се тегли въпросната игра, не случайно е дадена и окастрена версия която върви на другите видеокарти, НО не върви на Nvidia.
Не си мисли че го разбирам това, ама ето на така е.

Здраве, явно ще поръчам тия дни една карта и толкоз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да ти подаря една NVIDIA GeForce 2 ... :)

Там където тествахте играта - каква точно беше видео картата?

Nvidia Geforce GT740

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Bubbles написа:

Абе ио аз така знам, обаче проклетото нещо си го казва директно като опиташ да го пуснеш - Nvidia graphic card is required, пише го и на страницата от която се тегли въпросната игра, не случайно е дадена и окастрена версия която върви на другите видеокарти, НО не върви на Nvidia.
Не си мисли че го разбирам това, ама ето на така е.

Здраве, явно ще поръчам тия дни една карта и толкоз.

И коя е въпросната игра? Казва, че иска Nvidia card или подобна на нея. Нито една игра не казва, че работи само с определен и точен модел видео карета, рам, хард диск и каквото още се сетиш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

И коя е въпросната игра? Казва, че иска Nvidia card или подобна на нея. Нито една игра не казва, че работи само с определен и точен модел видео карета, рам, хард диск и каквото още се сетиш.

Да не си уморен днес? Дал съм и името и линк даже за нея. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Bubbles написа:

Да не си уморен днес? Дал съм и името и линк даже за нея. :)

Ами ето то си пише

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Ами ето то си пише

Дам тази е орязаната която върви на другия тип карти, ще пробваме за всеки случай, но като имаш на предвид че другата е 27ГБ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Дам тази е орязаната която върви на другия тип карти, ще пробваме за всеки случай, но като имаш на предвид че другата е 27ГБ...

Доколкото виждам, това е някакъв специален проект. Не съм задълбавал с детайли. Даже и за Xbox го има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Доколкото виждам, това е някакъв специален проект. Не съм задълбавал с детайли. Даже и за Xbox го има.

Да, има го за конзолите, а тази версия някой фен я е преправял за компютър. Ся как е успял да направи това разделение за видеокартите и защо, идея нямам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Да, има го за конзолите, а тази версия някой фен я е преправял за компютър. Ся как е успял да направи това разделение за видеокартите и защо, идея нямам.

Това е вече нещо съвсем друго. Конзолна игра правена от някой да тръгне на ПС, но недонаправена. Тук вече нямаш големи възможности. Но ако играта е направена и пусната официално тя ще си има изискванията, не само за определен хардуер. Колкото до вградените карти, там нещата са кошмарни, но то е нормално. Грубо казано няма как от един чип ( вградена видеокарта) който е 5 сантиметра да накараш да тръгне игра, която използва хардуер над 20 сантиметра( геймърска външна видеокарта).

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Geforce now е платформа на nvidia за онлайн игри:

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/

Изисквания:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce-now/system-reqs/

Цитат

PC Hardware Requirements

• Dual core x86-64 CPU with 2.0GHz or faster
  • 4GB of system memory
  • GPU that at least supports DirectX 11

Както виждаш, няма големи изисквания за хардуер, като това е целта на платформата - да се играе през интернет и със слаб хардуер, като се ползват отдалечени сървъри на nvidia.

Отделно за играта намирам за изисквания следното:

https://www.gamesknit.com/hatsune-miku-project-diva-f-version-for-pc/

Дай точни и пълни параметри на машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Bubbles написа:

да се накара софтуера да мисли че картата е от въпросния производител.

Няма такъв начин за видео карта. При някои карти има модове, с които дадена карта започва да работи като друг модел, но не и друг производител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване