Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. 10 клас съм (нужно пояснение). Понеже сме под карантина и имаме онлайн (дистанционно) обучение, та започнахме да мислим всякакви идеи и варианти да подобрим качеството ни на обучение.. Та на мен ми хрумна великата идея да си създадем сайт или форум където можем да трупаме всичко и по-лесно да се обучаваме, понеже ползваме хиляди приложения и сайтове.. Идеята ми беше да се сведем до едно сайтче или форумче и там да си работим. Имам нужда от информация и помощ къде мога да направя бързо сайт/форум (безплатен, а в най-лошия случай платен), в който ще имаме възможност да качваме повече неща, не само снимки и да има неограничено пространство за качване на тези файлове. Да могат да се създават страници, да има място за коментари и няма да е лошо, ако има нещо като чат стая. Гледах, търсих и ровичках, но не намерих много неща, които да удовлетворят идеята ми. Няма значение дали ще е български или английски варианта.. Надявам се, че все ще има нещо, дори и безплатно. (Не е нужно да е с платен домейн и с безплатен ще стане работата).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Форум със сигурност е по-добрия вариант от просто сайт.
Във ваия случай вие изучавате много предмети, така форума ще сои го разделите на раздели по всеки предмет а ще имате възможност да си водите и дискусия.
Освен това можете да си сложите и чат(shoutbox) да ви е по забавно по желание и други щуротии.

Аз лично бих ви препоръчал PHPBB3 но от версиите преди 3.1 защото от 3.1 нататък вече май не се поддържа добавката за галерия.

Естествено за целта трябва хостинг ако не разполагате със собствен сървър, има и безплатни ама те са вятър работа и са ного ограничени.
Ще ви предложа : Web Hosting, Domain Registration, Dedicated Server, VPS Server  където срещу 5 долара на месец ще получите до 20ГБ място(пише неограничено но това е търговски трик самия съпорт ще ви го каже) всъщност ето това са параметрите които ще получите :

• Super fast SSD powered servers
  • 250 GB Bandwidth
  • Unlimited Disk Space
  • 20 Addon Domains
  • 6 Free Domains!*
  • Latest cPanel with Softaculous
  • Free Domain Registration applies to the following extensions only: .xyz, .biz, .info, .us, .oo.gd, .cc.nf, .es.ht, .ar.nf, .in.nf, .it.nf, .mx.nf, .ro.nf, .ru.nf, .uk.nf, .webs.nf, .pw, .eu

Ако нещо не можеш да се оправиш с PHPBB свиркай да помагам, без това е няма такава скука поне да нещо има да се прави. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Bubbles написа:

Форум със сигурност е по-добрия вариант от просто сайт.
Във ваия случай вие изучавате много предмети, така форума ще сои го разделите на раздели по всеки предмет а ще имате възможност да си водите и дискусия.
Освен това можете да си сложите и чат(shoutbox) да ви е по забавно по желание и други щуротии.

Аз лично бих ви препоръчал PHPBB3 но от версиите преди 3.1 защото от 3.1 нататък вече май не се поддържа добавката за галерия.

Естествено за целта трябва хостинг ако не разполагате със собствен сървър, има и безплатни ама те са вятър работа и са ного ограничени.
Ще ви предложа : Web Hosting, Domain Registration, Dedicated Server, VPS Server  където срещу 5 долара на месец ще получите до 20ГБ място(пише неограничено но това е търговски трик самия съпорт ще ви го каже) всъщност ето това са параметрите които ще получите :

• Super fast SSD powered servers
  • 250 GB Bandwidth
  • Unlimited Disk Space
  • 20 Addon Domains
  • 6 Free Domains!*
  • Latest cPanel with Softaculous
  • Free Domain Registration applies to the following extensions only: .xyz, .biz, .info, .us, .oo.gd, .cc.nf, .es.ht, .ar.nf, .in.nf, .it.nf, .mx.nf, .ro.nf, .ru.nf, .uk.nf, .webs.nf, .pw, .eu

Ако нещо не можеш да се оправиш с PHPBB свиркай да помагам, без това е няма такава скука поне да нещо има да се прави. :)

Страшно благодаря за отговора. Помня че се бях занимавал по едно време с PHPBB3, но беше отдавна. Поне 4-5 години. Значи не може да стане без платен хостинг, така ли? (По принцип първо имам желание да правя тестове и така, преди да започнем реално. Трябва да разуча кое как и защо.) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Bryca03 написа:

Страшно благодаря за отговора. Помня че се бях занимавал по едно време с PHPBB3, но беше отдавна. Поне 4-5 години. Значи не може да стане без платен хостинг, така ли? (По принцип първо имам желание да правя тестове и така, преди да започнем реално. Трябва да разуча кое как и защо.) :)

Безплатен хостинг има но той както казах е вятър работа - Днес работи утре го няма, пък и 10лв. на месец не е толкова много, ако целия клас даде по 50ст. ще съберете за 2 месеца, пък после я трябва я не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Bubbles написа:

Безплатен хостинг има но той както казах е вятър работа - Днес работи утре го няма, пък и 10лв. на месец не е толкова много, ако целия клас даде по 50ст. ще съберете за 2 месеца, пък после я трябва я не.

Знам, че е така, но като цяло поне първо тестово да видим как е. Някакви предложения за тестове?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно търсиш решение за класа, а не за по-голяма група като цялото училище. За клас, форум е добър избор. За примерно цялото училище е подходящ Moodle, който е направен специално за това, но вече повечето училища го имат поне около мен. Предвид колко е различен изисква доста време да се разучи и самата система е "малко" тежка.

На безплатен хостинг най-много да подкараш CMS системата. Допълнително ще е най-много с 5GB място. Дори да си кажеш, че ще ти е достатъчно и ще ползваш външни услуги като google drive за големи файлове, имай предвид, че тези хостинги имат страшно ограничено CPU време. Веднъж спрях хостинга на един сайт само като задържам F5 два пъти за една минута, но да беше без CDN. Дори повечето платени имат нелепо малко време за мен.

Можеш локално с XAMPP да инсталираш няколко форум системи и да тестваш, коя ще ти е най-добре за теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Random Person написа:

Сигурно търсиш решение за класа, а не за по-голяма група като цялото училище. За клас, форум е добър избор. За примерно цялото училище е подходящ Moodle, който е направен специално за това, но вече повечето училища го имат поне около мен. Предвид колко е различен изисква доста време да се разучи и самата система е "малко" тежка.

На безплатен хостинг най-много да подкараш CMS системата. Допълнително ще е най-много с 5GB място. Дори да си кажеш, че ще ти е достатъчно и ще ползваш външни услуги като google drive за големи файлове, имай предвид, че тези хостинги имат страшно ограничено CPU време. Веднъж спрях хостинга на един сайт само като задържам F5 два пъти за една минута, но да беше без CDN. Дори повечето платени имат нелепо малко време за мен.

Можеш локално с XAMPP да инсталираш няколко форум системи и да тестваш, коя ще ти е най-добре за теб.

По принцип обмисляме първоначално да е за нашия клас. Като успеем да направим нещо, стигнем до някъде, подкараме машината и се получи, ще дадем достъп на всички класове и на учениците от целия град като цяло. Какво представлява Moodle? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Moodle е система с отворен код за електронно обучение (безплатна). Могат да се създават курсове/предмети и за всяка седмица да се качват материали за всеки курс и да се създават тестове, който да се решават онлайн... Има блог, форум и като цяло всичко каквото може да е нужно го има вградено или чрез разширения. Но изисква много повече усилия за създаване на нещата.

В случай, че се ползва от 1 до около 5 класа, Moodle ще достави ненужно усложняване на нещата според мен, но при цяло училище тогава е нужно усложняване и е най-подходящо.

При цяло училище ще е нужен хубав vps хостинг, а при цял град в зависимост от активността сигурно ще трябва цял физически сървър, което е много скъпо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Bryca03 написа:

По принцип обмисляме първоначално да е за нашия клас. Като успеем да направим нещо, стигнем до някъде, подкараме машината и се получи, ще дадем достъп на всички класове и на учениците от целия град като цяло. Какво представлява Moodle? :D

Е той и Зукърбърк е писал тефтера само за неговите авери, пък виж к'во огромно тефтерище е станало...

преди 4 часа, Bryca03 написа:

Знам, че е така, но като цяло поне първо тестово да видим как е. Някакви предложения за тестове?

Да тестваш кое? PHPBB?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Bubbles написа:

Е той и Зукърбърк е писал тефтера само за неговите авери, пък виж к'во огромно тефтерище е станало...

Да тестваш кое? PHPBB?

И да и всички възможни варианти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Bubbles написа:

https://www.phpbb.com/demo/

Бъди по-конкретен зза останалите варианти моля.

Ами не просто пита *Да тестваш кое? PHPBB?* И казах така, защото си запознат с тези неща и смятам, че ще ми дадеш варианти :D, но не съм го казал подробно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване