Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

проблем с безжично свързване към Smart TV

enuff

Препоръчан отговор

Здравейте, сложих си Windows на десктопа за мога да си пускам филми и т.н. свалени на компютъра към смарт телевизор LG, защото с Linux се оказа почти невъзможна мисия четейки по форумите. След като инсталирах LG Smart Share телевизорът веднага засече компютъра. Сега обаче като се опитам да ги свържа и въобще не намира телевизора. 

Пробвах със служебния лаптоп и там без да инсталирам нищо допълнително от Windows Action Center дадох Connect и веднага намери телевизора и се свързаха. И двата компютъра са с Windows 10, но десктопа не иска въобще да намери телевизора. 

Подозирам, че проблема е, че на десктоп съм правил доста повече къстъмизации. Например съм пускал Destroy Windows Spyware, което май спира доста services. Освен това имам инсталиран и Windows 10 Manager, където си играх също с найстройките, но после покрай проблемите със свързането с телевизора върнах всички настройки в Network секция и всичко е разрешено. 

Може ли да ме насочите какво може да пречи на компютъра да вижда телевизора като устройство в мрежата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само ти знаеш какво си пипал и забранявал на декстоп машината. Махни забраните и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусни сървиса на media player network sharing. Спирал си, че си се олял. В краен случай - нова инсталация и друг път не пускай подобни програми, които режат windows услуги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Raze написа:

Пусни сървиса на media player network sharing. Спирал си, че си се олял. В краен случай - нова инсталация и друг път не пускай подобни програми, които режат windows услуги.

Този път ти каза, за преинсталация, че ако го бях казал аз, щяха да ме насметат!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като инсталираш Plex на телевизора и компютъра, ще може да споделяш съдържание.

How to share your Plex Media Server with family and friends - 2019 step by step

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телевизор никога не се свързва безжично към интернет. Файловете, които искаш да гледаш, се прехвърлят в споделената папка и от там в приложение се избира споделената папка, обновяваш, и трябва да ти се покажат на телевизора. При мен е "Снимки и видео" и избираш  името на компютъра, което се вижда в smart share(то не че има друго). Файловете, ако са със субтитри, задължително трябва да са с еднакво име. Например: 12.mkv и 12.srt.. Това е при Windows 7, не мисля, че ще имаш проблем при останалите системи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Стойчев написа:

Телевизор никога не се свързва безжично към интернет. 

А с кабел ли да го свързвам? Телевизорът ми трябва да имам интернет, защото гледам Netflix. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем преди година...компа ти трябва да е на Wi-fi и ще тръгне...на мен Lg -то ми беше на кабел а лаптопа на wi-fi и не се намираха...махнах кабела и всичко е ОК!

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Iliyan Nikolov написа:

Имах подобен проблем преди година...компа ти трябва да е на Wi-fi и ще тръгне...на мен Lg -то ми беше на кабел а лаптопа на wi-fi и не се намираха...махнах кабела и всичко е ОК!

Всички устройства са на Wi-Fi. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, enuff написа:

А с кабел ли да го свързвам? Телевизорът ми трябва да имам интернет, защото гледам Netflix. 

Да, на един рутер/модем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Wi-fi -то има ли двете честоти?Провери на коя са се навързали компа и тв-то?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Iliyan Nikolov написа:

Wi-fi -то има ли двете честоти?Провери на коя са се навързали компа и тв-то?

2.4 са всички

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Стойчев написа:

От къде изтегли програмата и какво буташ по нея? Качи снимка.

SmartShare ли? От сайта на LG я изтеглих. Но както писах в началото с лаптоп се връзвам без никакви допълнителни програми и си върви перфектно

image.png.2e69549cff0fe8e22cf0c90cd8675afc.png

media player network sharing успях да го пусна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, enuff написа:

SmartShare ли? От сайта на LG я изтеглих. Но както писах в началото с лаптоп се връзвам без никакви допълнителни програми и си върви перфектно

image.png.2e69549cff0fe8e22cf0c90cd8675afc.png

media player network sharing успях да го пусна

Дай в горния десен ъгъл на настройките и от там си пусни споделянето, и си намести папките, от които да споделя програмата, обнови, и трябва да ти се покажат на тази страница, която си снимал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пускам го, но няма ефект. Като цяло не искам да се фокусимра върху тази програма, защото и без нея трябва да върви, а не ще. 

image.png.629f0b8545316c3c1e89f8348fa7b8c8.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз в началото не я ползвах, но после взе да ми прави проблем на някои видео формати и започнах да ползвам smartshare. Каква серия е телевизорът?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване