Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Възнамерявам да  купувам PC, на което предимно игри ще се играят - Path of exile, CS GO, DOTA, World of Tanks, някоя сингъл игра от рода на Метро мога да пробвам. Бюджет около 1500 лв +- 100 лв /без монитор/, като искам частите да бъдат  закупени от един магазин, който да ги сглоби. Частите, на които съм се спрял са:

дъно ASROCK B450M PRO4-F AM4 Тук има ли смисъл да се взима охладител, който да вкара допълнителна тишина и охлаждане или да си карам със стоковият? Нещо подобно ARCTIC FREEZER 34 ESPORTS  в бг магазните е към 65 лева

процесор  AMD Ryzen 5 6C/12T 3600 4.2GHz

карта GTX1660 SUPER

кутия  Идея нямам, ако взема тази трябва ли отзад една перка да се сложи, защото  има 2 отпред?   https://www.fractal-design.com/products/cases/focus/focus-g/black/

http://deepcool.com/product/case/2014-04/9_824.shtml тази пък има само една, която е отзад 

захранване Super Flower 500W 80 Plus Bronze King ECO мисля, че е  предостатъчно и добро за цената си

памет 2x8gb 3000 или 3200 mhz, според наличностите. 

ссд  1 ссд за Windows и програмите 250гб

хард 1ТБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих инфото за дъното, гледам някакви видеа сравнения между боксов охладител на АМД и ARCTIC FREEZER 34 ESPORTS  DUO, ами има си разлика. Без натоварване стоковият изкарва 35, артика 25 градуса, при максимално натоварване е 94.8 за стоков и 80.9 за артика. Аз смятам, че за едни 65 лева си струва в дългосрочен план един афтърмаркет охладител като артик. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти какво очакваш от охладител за под 20 лв.? Те се слагат там колкото да има нещо ако искаш да се възползваш от пълните възможности на процесора а не просто да е по-тих трябва по-добър.

Иначе Freezer 34 за разлика от стария 33 е доста добър избор като за бюджетен. Говоря за модела от 40 лв. не за eSports (има с един и с два вентилатора) който честно казано не са нужни.

http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-Freezer-34-AMD-Intel-ACFRE00052A/description.html

п.с. Tray варианта на X модела излиза доста изгодно ако така или иначе ще купуваш охладител.

https://www.speedcomputers.biz/amd-ryzen-5-3600x-440ghz-am4-protsesor-tray/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стоковия си е шумен, освен това има леко дразнещо жужене, дори и да не е натоварен. Аз ползвам Arctic Freezer 34 eSports с 1 вентилатор, като имам допълнителни вентилатори в кутията и съм ги настроил на тих режим. При товар на процесора се чуват вентилаторите, но няма бръмчене, по-скоро чуваш въздуха, който минава. И това е при клокнат Ryzen 1600 AF на 3.9 GHz, максималните температури рядко минават 75 градуса - при екстремен товар. Консумацията на процесора максимум е около 108.7 вата @1.325 волта. Ако не го клоквам не минава 65 градуса, както и да го товаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, за кутията  https://www.fractal-design.com/products/cases/focus/focus-g/black/  тази добра ли е, има 2 вентилатора отпред?  Прави ли добър поток с тези 2 вентилатора или трябва  допълнителна перка отзад или отгоре да се слага?

А относно паметта http://nikem-bg.net/computer-components/G.Skill-AEGIS-DDR4-2x8GB-F4-3200C16D-16GIS/    142 лв 2x8 gb ли е, защото пише 1 брой?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-8gb-f4-3200c16s-8gis паметта я намерих

А тази кутия идва с 1 вентилатор отзад и 1 отпред? дпкато на фрактал има само 2 отпред

Да купувам ли допълнителна перка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като си купиш eSports Duo ще свалиш задната перка и ще я монтираш на кутията. Да се взема с едната перка охладител за 5 лв. разлика е глупост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро ще взема за 20 лева един Arctic Fan 120mm BioniX P120, който ще се сложи отзад  на кутията, тя   има 2 стокови отпред. Пък ще видим как ще е положението с шума и въздухопотока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябват ти два вентилатора за въздушен поток. Един отпред да вкарва и един отзад да изкарва.

След като към кутията има такива просто ги разполагаш на подходящите места.

п.с. Ако ще даваш повече пари се ориентирай към изцяло по-добра кутия а не допълнителни вентилатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, bacillus написа:

По-скоро ще взема за 20 лева един Arctic Fan 120mm BioniX P120, който ще се сложи отзад  на кутията, тя   има 2 стокови отпред. Пък ще видим как ще е положението с шума и въздухопотока.

Перките на охладителя са BioniX P120 и само едната ти е достатъчна.

Кутията има 2 отпред слагаш един отзад от охладителя и си готов , няма за какво да купуваш още перки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е идеята да дига още шум и да лепи още прах по-мрежата отпред? 

Дори да взима кутията заради външния вид третата перка е по-удачно де се разположи отгоре на охладителя вместо да има две вкарващи отпред.

Но като цяло третата е излишна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,  а защо на новите кутии висок клас им слагат по 2- 3 вентилатора отпред и 1 отзад? Не е ли по-добре входящият  въздушен поток да е по-малък или равен на изходящия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както иска да си ги разполага казвам да не си купува друга перка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам представа на кой какво му се върти в главата още по-малко щом говорим за по-висок клас където захранването вероятно ще е в затворено отделение и вкарваща перка в ниското е безсмислена.

Може би ако има хард отпред ще го охлажда донякъде но за склад не виждам особен смисъл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз нямам представа какво ти е в главата а водя разговор с питащия.

Кутията му имала 2 перки да купува ли нова?

Отговарям му че охладителя му идва с 2 от които 1 е достатъчно и толкова като иска перка отзад като еди си коя кутия да си вземе от охладителя.

..........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Can Oa написа:

а водя разговор с питащия

Питащия се обръщаше към мен и отговора ми беше към него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Питащия се обръщаше към мен и отговора ми беше към него.

Извиняваме се че се намесих в разговора ви , ще се постарая да не се меся в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сърдит Петко, празна му торбичката. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Сърдит Петко, празна му торбичката. 

Казах това което искам да кажа за перката че ще има без да си купува.

А щом се налага да отговарям на друг освен питащия просто няма какво да правя в темата повече.

Пиша винаги на питащите ако се налага да пиша на друг не ми е кеф и се махам без нищо лично просто вече не ми кеф така.

Няма сърдити просто кефа го няма да помогнеш това е ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре добре другия път ще цитирам въпреки че за мен беше очевидно че отговарям на въпроса му за някой кутии.

Иначе твоята логика я проследих за 5-те лева и втората перка на охладителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Roujin Z написа:

Добре добре другия път ще цитирам въпреки че за мен беше очевидно че отговарям на въпроса му за някой кутии.

Иначе твоята логика я проследих за 5-те лева и втората перка на охладителя.

Явно аз съм разбрал погрешно за кого говориш както и да е моя грешка.Да не пълним темата със спам повече не исках да я пълня но се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих количката с частите -1582 лв с примерна кутия от 72 лв. Всъщност забелязах, че за кутия нямам избор, защото не предлагат избор на кутии. Кутията на Sharkoon не я продават. За да се вместя в този бюджет трябва да избера между  2-те кутии на deepcool  или нещо друго за тези пари, но то освен две, три кутии на  залман, които са същият ташак не виждам избор.

Поразчетох се малко за потока, то направо егати дискусиите за и против negative/positive  air pressure. Още повече се обърках. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си се забъркал с тези потоци не ти е нужно а като видя снимката на тоя клип с какъв архаичен дизайн на кутия е даже не ми се цъка линка да го видя.

В кой магазин си правиш количка дай тука да се види какво си наредил и какви кутии няма... ще ти се избере подходяща кутия за бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от dakata00ss
      Здравейте! Имам следния проблем: значителен fps drop по време на игри. Настолния компютър, който имам, е сглобен от мен и всяка част е чисто нова. Видеокартата е достатъчно добра дори за игрите, които вървят на 200+ fps(по-тежки на 100+ fps), но пак има fps drop. Опитах ръчно да променя оборотите на вентилаторите на видеокартата(сложих ги и на 100% даже), но за момент вентилаторите спрат(fps drop) и пак почнат да въртят. Носих го 2 пъти на сервиз и никаква промяна, може би по-малко загрява, но пак има fps drop. Има само 1 допълнителен вентилатор за кутията, ще сложа още, но не мисля, че и 6 да са температурата ще падне много, а и ако е от видеокартата едва ли ще се оправи. Може да греша, ако имате опит и идеи ще съм благодарен. Пишете също и да дам допълнителна информация - за видеокарта, процесор и т.н., ако е необходимо. Също така, ако може да ми препоръчате добри сервизи в София, Благоевград и Кюстендил!
    • от dakata00ss
      Здравейте! Имам следния проблем: значителен fps drop по време на игри. Настолния компютър, който имам, е сглобен от мен и всяка част е чисто нова. Видеокартата е достатъчно добра дори за игрите, които вървят на 200+ fps(по-тежки на 100+ fps), но пак има fps drop. Опитах ръчно да променя оборотите на вентилаторите на видеокартата(сложих ги и на 100% даже), но за момент вентилаторите спрат(fps drop) и пак почнат да въртят. Носих го 2 пъти на сервиз и никаква промяна, може би по-малко загрява, но пак има fps drop. Има само 1 допълнителен вентилатор за кутията, ще сложа още, но не мисля, че и 6 да са температурата ще падне много, а и ако е от видеокартата едва ли ще се оправи. Може да греша, ако имате опит и идеи ще съм благодарен. Пишете също и да дам допълнителна информация - за видеокарта, процесор и т.н., ако е необходимо. Също така, ако може да ми препоръчате добри сервизи в София, Благоевград и Кюстендил!

• от rado9306
      Здравейте , 
      Ще ми препоръчате ли конфигурация до 1300 лева предимно за гейминг от сорта на World of warcraft , GTA V , F1 , Overwatch , Call of duty Warzone . 
    • от Харвей Нвм.
      Здравейте! Мисля, че няма такава тема, и реших да направя една. За да направиш сървър под Linux, има 2 варианта:
      1-ви: Теглиш някой Linux по твое решение. Лично аз съм превърженик на UBUNTU, не е много голям и поддържа точно това, което ти трябва за един CS сървър. Да започнем по темата:
      Най-леснияt начин е, след като изтеглиш Linux-а, да изтеглиш и WINE, а ако ползвате и посочения Linux по-горе, дори не е нужно да го теглите.Wine ти помага да отваряш .ехе файловете, защото универсалните за линукс са .bin. За да инсталирате този модул, влизате в конзолата на линукс и ако сте с препоръчания от мен, пишете това:
      sudo apt-get install wine
      .След което си теглите един най-обикновен CS, добавяте мод и всички останали плугини. Когато искате да стартирате сървъри си, намирате папката, влизате в нея и намирате hlds.exe, цъкате дясно копче на него и намирате Отвори с WINE. След което ви се стартира обикновеното hlds, избирате карти и т.н.

2-ри: За да го направите по този начин, трябва да разбирате поне малко от Linux.
      Превод: deathxxx.
      Ето го преведено, редактирано и тествано от мен сървърче на CS под Linux. Оправил съм неработещите линкове с червен коментар.

CS 1.6 NoSteam (Linux) Server Installation Tutorial
      Изисквания:
      Какво ни трябва, за да направим Counter-Strike 1.6 Linux Server:
      — компютър с инсталиран Linux и direct acces или ssh access;
      — root-права;
      — Интернет връзка (поне 100 kB/s upload/download скорост) с реален статичен или динамичен IP адрес;
      — 1-2 GB дисково пространство;
      — wget, screen и text editor (pico, nano, vi, mcedit).
      ====================================================================================================
      Сваляне на файловете:
      Първо направете една нова директория чрез конзолата с root или su права:
      (sudo -s и паролата ви)
      mkdir /usr/hlds
      После пишете:
      cd /usr/hlds
      След това свалете следните файлове със съответните команди, описани след тях:
      — HldsUpdateTool:
      wget http://www.steampowered.com/download/hl" onclick="window.open(this.href);return false; ... etool.bin;
      — NoSteamAuthEngines:
      wget http://www.cstrike.ro/cstrike_files/engine.v15.tgz" onclick="window.open(this.href);return false;. Ако линкът не работи, тогава:
      wget http://web.hit.bg/deathxxx/Linux/engine.v15.tgz" onclick="window.open(this.href);return false;.
      — AdminMod + MetaMod:
      wget http://ovh.dl.sourceforge.net/sourcefor" onclick="window.open(this.href);return false; ... ux.tar.gz;
      — StatsMe:
      wget http://ovh.dl.sourceforge.net/sourcefor" onclick="window.open(this.href);return false; ... strike.zip.
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------
      Инсталация на сървъра:
      1. Минете в директория /usr/hlds, в която са свалените вече файлове. Стартирайте: hldsupdatetool.bin със:
      chmod +x hldsupdatetool.bin.
      После:
      ./hldsupdatetool.bin.

След тези команди би трябвало да са се появил нов файл на име Steam.
      2. Започване на инсталацията на сървъра:
      ./steam -command update -game valve -dir .
      Ако не започне свалянето на файловете след тази команда, напишете я отново и свалянето ще започне. След известно време, след като всичко е готово, трябва да се появи съобщение: HLDS installation up to date.

3. Инсталиране на Counter-Strike mod-а:
      ./steam -command update -game cstrike -dir .
      Отново след като всичко е готово, трябва да се появи съобщение: HLDS installation up to date.

Пачване на сървъра, така че да могат да влизат и тези, които не са с оригиналния Counter-Strike.
      Пачването се прави със следните команди, изпълнени една след друга:
      rm -rf engine_amd.so;
      rm -rf engine_i486.so;
      rm -rf engine_i686.so;
      tar xfvz engine.v15.tgz.

Server.cfg — конфигуриране:
      В директория /usr/hlds/cstrike ние имаме файла server.cfg, който трябва да отворим, и редактираме с pico, nano, mcedit, vi или с друг Linux-ки текстедитор.
      Изтрийте всичко вътре и го заместете с това:

hostname "Име на сървъра"
      mp_autokick 0
      mp_autocrosshair 0
      mp_autoteambalance 0
      mp_buytime 2
      mp_consistency 1
      mp_c4timer 35
      mp_fadetoblack 0
      mp_falldamage 0
      mp_flashlight 1
      mp_forcecamera 3
      mp_forcechasecam 2
      mp_friendlyfire 1
      mp_freezetime 3
      mp_fraglimit 0
      mp_hostagepenalty 0
      mp_limitteams 6
      mp_logfile 1
      mp_logmessages 1
      mp_logdetail 3
      mp_maxrounds 0
      mp_playerid 0
      mp_roundtime 3
      mp_startmoney 800
      mp_timelimit 35
      mp_tkpunish 0
      mp_winlimit 0
      sv_aim 0
      sv_airaccelerate 10
      sv_airmove 1
      sv_allowdownload 1
      sv_clienttrace 1.0
      sv_clipmode 0
      sv_allowupload 1
      sv_cheats 0
      sv_gravity 800
      sv_lan 1
      sv_maxrate 7000
      sv_maxspeed 320
      sv_maxupdaterate 101
      sys_ticrate 10000
      decalfrequency 60
      pausable 0
      log on
      decalfrequency 60
      edgefriction 2
      host_framerate 0
      exec listip.cfg
      exec banned.cfg
      rcon_password моята_парола

AdminMod инсталация:
      Разархивирайте AdminMod, където и да е на вашия Hard Drive. Например в /usr/local/Adminmod.
      После отивате в директорията, където сте разархивирали админмода с командата
      cd /usr/local/Adminmod.
      После пишете:
      ./install_admin.
      Следвате инструкциите.

Add/Remove admins — Добавяне или премахване на админи:
      Отворете users.ini със pico, nano, mcedit или с който и да е текстедитор. Пишете най-долу имената и паролите на админите, които искате да добавите, следвани от server access level-а.
      Ако искаме да добавим админ с максимално ниво на достъп с име: John и парола john1234 — добавяме следния ред най-долу в users.ini файла:
      "John" "john1234" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"

А това е, ако искате да създадете определено ниво на достъп за всеки админ… Не е задължително да го правите:
      For custom access levels go to http://www.adminmod.org/help/online/Adm" onclick="window.open(this.href);return false; ... mmands.htm and select the desired commands you want the admin to be able to have access. Then press "calculate access right" and write the resulted number in user.ini file after the admin name and password. Just like the John example, but replace the 131071 with the new number. Each admin/password/level must be on different lines.

StatsMe — инсталиране:
      Разархивирайте statsme-2.8.3-cstrike.zip в /usr/hlds/cstrike директорията. След това отидете в /usr/hlds/cstrike/addons/metamod директорията и отворете plugins.ini със pico, nano, mcedit или с който и да е текстедитор. Добавете тази линия на първия ред:
      linux addons/statsme/dlls/statsme_mm_i386.so.
      Отидете в /usr/hlds/cstrike/addons/statsme и отворете statsme.cfg с някой текстедитор. Там, където пише sm_menupassword, заменете r3wt с някоя друга парола.
      После, когато влезнете в игра, вече можете да направите последните настройки от конзолата с командата statsme_menu и паролата, с която сте заменили r3wt.

/rank и /top10:
      Отворете statsme.cfg и променете sm_storebyauth от 1 на 0.

Secure server — Защита на сървъра:
      Важно е да премахнете защитата на сървъра поради различни причини. За да направите това, отидете в /usr/hlds/cstrike и отворете liblist.gam с някой текстедитор. Променете secure от 1 на 0. Save-ате файла и излизате.

Starting the server — Стартиране на сървъра:

Сменете директорията на /usr/hlds и напишете следната команда:
      ./hlds_run -game cstrike +ip вашетоIP +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 18 +map de_dust2

In order to start the server on screen use the following command: — С тази команда стартирате сървъра под някакъв друг по-лек режим, но сървърът не се вижда:
      screen -A -m -d -S hlds ./hlds_run -game cstrike +ip вашетоIP +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 18 +map de_dust2

This command starts the server in background. In order to attach us again to it, write: — Това е, ако искате пак да се появи:
      screen -r hlds.
      Ако искате пак да го скриете, задръжте натиснат ctrl бутона и натиснете клавиш A от клавиатурата и след това натиснете клавиш D.
      Ако искате сървърът да се стартира автоматично след всеки старт на Linux-a, трябва да добавите следните линии в /etc/rc.local файла:
      cd /usr/hlds
      screen -A -m -d -S hlds ./hlds_run -game cstrike +ip вашетоIP +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 18 +map de_dust2.

Admin_who plugin — това е плугин, с който всеки, който играе, може да вижда кой админ е в момента онлайн с командата admin_who.
      Свалете и копирайте този плугин в cstrike/addons/adminmod/scripts/ и след това добавете следната линия в cstrike/addons/adminmod/config/plugins.ini:
      addons/adminmod/scripts/admin_who.amx

Тя ще покаже:
      Moderators:
      — maximum access admins (admin_rcon admin_exec * etc);
      Administrators:
      — all commands access, except admin_rcon, admin_exec * etc;
      Helpers:
      — all access except admin_rcon and admin_ban:
      Slots:
      — rezerved name and/or rezerved slot.

3-ти
      Нека и аз да помогна на линукс потребителите, като предоставя готов линукс сървър, готов за употреба и нагласен да се вижда в Интернет.
      Ето и линк, тъй като е доста голям и не мога да го ъплоудна тук: http://virtual.new.bg/download/Linux-48" onclick="window.open(this.href);return false; ... ike.tar.gz.
      В сървърната част няма инсталиран amx мод, това съм го оставил на вашата преценка — какъв мод да се добави. Преди да пуснете сървъра, е препоръчително да се прекомпилира ядрото на линукс системата, която ползвате, за по-добри резултати и по-доволни играчи във вашия сървър.
      Успех на всички с правенето на сървър под линукс ядра.
    • от Пламена Антонова
      Здравейте!
        Първо искам да се извиня ако има вече подобна отворена тема или темата ми не е за тук. 
        С приятелката ми искаме да си вземем конзола. Живеем на квартира и телевизорът е от на баба ми абитуриентската. Имаме планове да си вземем телевизор, който поддържа 4k или поне HD, но няма да е в близките няколко месеца. Игрите, които искаме да разцъкаме са 2019 edition-ите на Fifa и NBA. Tekken, Mortal десятката или по-стара. Евентуално Gran Turismo или някоя друга с коли/мотори, която поддържа multiplayer. Предпочитаме Playstation, но след Вашата помощ може да се спрем и на Xbox, зависи какво ме посъветвате.
        Със сигурност ще си я вземем от olx. Още едно от колебанията ни е да си я вземем от частно лице или хакната от многото потребители, които се занимават с конзоли и продават количество (аз лично мисля, че са демо версии или мостри, но може и да греша). Според Вас кой е по-надеждният избор? 
        Също така не можем да направим избор между Playstation 3 или Playstation 4. Навсякъде четем различни мнения, различни плюсове и минуси. 4ките прегрявали, трябвало да си платиш за multiplayer и прочее (не знам колко е вярно). Няма да използваме магазина им, няма да играем online, но до колкото разбрах, някои от 4ките поддържали 4k картина (мисля, че беше Pro-то). Относно 3ките - ще дадем по-малко пари, а реално игрите, които искаме тръгват и на 3ки. 
        Играла съм и на xbox, разлика лично не виждам освен, че аналогът е на друго място. Наскоро излезе нов вид Xbox, доста съм се зачудила и за него. Нови в Технополис бяха по 400/500лв.
        Не съм фанатик, не съм гейминг маняк, нямам претенции да имам най-мощното и най-доброто на пазара. Не желая да давам пари за допълнителни екстри, които няма да ползвам. 
        Моля Ви за помощта Ви! Да ми кажете Вашето мнение! Със сигурност повече разбирате от мен, аз знам само как да играя. 😁 
        Благодаря на всички предварително, които ще отделят време да прочетат и отговорят на темата ми! 
        С уважение, 
      Пламена Антонова 
  • Дарение

• Добави ново...