Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Расисти и хомофоби ли са от "Като две капки вода"?

Препоръчан отговор

След като в корейски сайтове писаха, че в българското предаване "Като две капки вода" е имало расистки изказвания след изпълнението на Дара на песен на BTS, питам това прави ли впечатление на някого и зле приети ли са расизма и хомофобията като "хумор" в България?

https://m.fakti.bg/life/470542-kato-dve-kapki-voda-obvineni-v-rasizam-ot-koreiski-sait

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не смятам Рачков и Зуека за расисти, просто понякога с цел да са по-забавни прекаляват, но това не е само тяхна вина, а и на сценаристи и режисьори. Преди време си правиха майтап с Фреди Меркюри, който първо не е между живите и второ е един от най-големите музиканти и певци за всички времена. Тъй като сме си балкански хора в нашата народопсихология хомосексуализма, джендарство и други такива не са все още толкова приети, колкото в някои други общества. Дали е правилно или грешно всеки може да прецени за себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, Фънки и Хилда са казвали за много изпълнители, че са женствени или че "не са много мъжествени", като Таркан, Джордж Майкъл и Томас Андерс от Modern Talking. 

Но тук даже водещите се подиграваха на тема сексуална ориентация с изкази като :"Ти пушка държал ли си? Чия пушка си държал ти?"  и "Леви, десни, леви, десни...Май са само леви."

А и щом феновете са го превели на английски и са писали в Туитър и се е писало в Корея, сигурно и самият Джимин го е гледал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пък тия дето гледат тая :tease2: са мазохисти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Mediterranean написа:

расизма и хомофобията като "хумор" в България

Приемете, че в България въпросния хумор базиран на расизъм и хомофобия е, като при англичаните "черния хумор"....

Да, освен бял хумор навсякъде има и черен ...

Един малък пример: Негрите са по-големи расисти от белите ... но ... Нямало негри в Америка, а Афро-Американци ...

В България нямало цигани, а роми ...

Навремето "българин" било обидна дума ... на вид диалект из островните "държави" в Средиземно море ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ги знам дали са расисти или хомофоби от това бг шоу, но в България така се трупа рейтинг. Трябва някой да се подиграва на някой друг, за да може едно бг шоу да съществува. 

От Сем може да разгледат случая и да глобят шоуто с глоба от 1 милион.  Докато няма глоби ще има расизъм, хомофобство и обиди в бг тв шоутата

преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Приемете, че в България въпросния хумор базиран на расизъм и хомофобия е, като при англичаните "черния хумор"....

Да, освен бял хумор навсякъде има и черен ...

Един малък пример: Негрите са по-големи расисти от белите ... но ... Нямало негри в Америка, а Афро-Американци ...

В България нямало цигани, а роми ...

Навремето "българин" било обидна дума ... на вид диалект из островните "държави" в Средиземно море …

Eн думата може да се изрича само от афроамериканци.

С тази дума белите господари са се обръщали към афроамериканците по време на робството а афроамериканците са били роби. 

Затова и тази дума в момента не трябва да се изрича от нас белите.

преди 9 часа, Mediterranean написа:

Да, Фънки и Хилда са казвали за много изпълнители, че са женствени или че "не са много мъжествени", като Таркан, Джордж Майкъл и Томас Андерс от Modern Talking. 

Но тук даже водещите се подиграваха на тема сексуална ориентация с изкази като :"Ти пушка държал ли си? Чия пушка си държал ти?"  и "Леви, десни, леви, десни...Май са само леви."

А и щом феновете са го превели на английски и са писали в Туитър и се е писало в Корея, сигурно и самият Джимин го е гледал.

Според мен и двамата завиждат понеже за толкова години в България не успяха да направят един хит.

Не беше нужно да се прави превод на клипа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, sky1 написа:

Затова и тази дума в момента не трябва да се изрича от нас белите.

Не мисля така ....

Тук е циганин .... но, отричайки се от своята си етнос, т.е. да се вика на черното - кафяво или друг вид нюанс кой цвят се обижда, а?!

Да, обществото е тънко обидно и не мисля, че дипломацията трябва да е навсякъде ... т.е. културно да се изживяваме и все да мислим какво говорим и кой ще се обиди ...

Да, добре ми е известно, че определени хора ползват обидите за вид управление, но какво да се псуваме както го правят дипломатите ли, а?!

Проблематиката е, е че свободата на словото се подлага на цензура и това, че определени хора не разграничават хумора от вид сериозност, то е за сметка на този който се прави на сериозен, а прави глупости ... но облечени в красиви слова ...

Кое е по-голямо: Редът или Хаоса, а?! В хаоса също има красота, но в реда вече има доста не хармония ...

Думата дупка не прави, но .... дума железни порта отваря, и ако някои не знаят да ползват словата и измислят нови, то невербалното поведение е от по-голямо значение ... казва се езика на тялото ... емоция .... и се .... какво, да не сме със свободни емоции ли, а?!  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Думата дупка на прави, но понякога може да ти разбие муцуната. 

Защото друга известна поговорка гласи: "Лоша рана зараства, но лоша дума не се забравя".

Ако му разбиеш зъбите, после бързо ще забравиш лошите думи, адресирани до теб. Не е ли така!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да питам, ако е удобно разбира се. За изпълнителните от групата, оригиналните, знае ли се реално с каква сексуална ориентация са? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Mediterranean написа:

Ако му разбиеш зъбите, после бързо ще забравиш лошите думи, адресирани до теб. Не е ли така!?

Според мен и поне още един човек - Не!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах видето и смятам че обвинението в расизъм и ксенофобия е смехотворно.
Не видях факти, доказващи че корейци и хомофили са отритнати от обществото както циганите.
Аз съм циганин и много добре знам, какво е ксенофобия и расизъм, защото съм го изпитал на гърба си.
Дори във форума има тема с такива наклонности.
Смешно е това обвинение... тук имаме един такъв лаф.."крадеца вика, дръжте крадеца"
Всички тези обвинители са точно това
Човечеството става смешно и жалко...нещо като Грета Тумберг, дето ми реве за детството си, а в същото време милиони деца гладуват.
Да си наврат обвиненията там, дето слънце не ги огрява.
Като не мога да живея нормално, искам поне да ми е весело, но такива като тези обвинители и това искат да ми отнемат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не знае границите ! :nono:

Няма ясни и точни дефиниции . Поради което се спекулира произволно ...... 

Чудят се в простотията си как да се правят на интересни . И едните и другите....всички болни на тема внимание....

Народът е казал : " На дъното му просо сеят "

Значение: Търся излишни подробности за нещо, проявявам дребнавост; издребнявам

.........................

И тук във всяка тема е пълно с такива . Никакво отношение към същественото , към основното за което е необходимо мислене . Но всички са супер-специалисти в подробностите .....

Мара подробната.... ! :lol6:

99fee54b0.jpg

............................................

Ето и пример ( Дръндю извинявай , че цитирам - това ми попадна на първа ръка !) :

Ако нещо не може да се докаже,
 въпрос е на лично мнение дали да се приеме като истина или да се отхвърли.

/краднато от нета/

Не е ! Единствен критерий е практиката ! :nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...продължение (защото ме "хецнаха" :))....

Казано е примерно : " За кокошка няма прошка . За милиони няма закони ! " . Иначе , на практика все си е кражба - по същност , но при различни условия....:nono:

И ако такъв наречеш крадец , което си е самата истина - ще се обиди . А може и да те осъди....! Съвсем по установения от закона ред....:nono:

Защото законът е ЗаКон , не е ЗаЛъв... ! :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, ostavime написа:

Аз само да питам, ако е удобно разбира се. За изпълнителните от групата, оригиналните, знае ли се реално с каква сексуална ориентация са? 

Не. Те твърдят, че харесват момичета в няколко интервюта. 

преди 5 часа, дръндю написа:

Изгледах видето и смятам че обвинението в расизъм и ксенофобия е смехотворно.
Не видях факти, доказващи че корейци и хомофили са отритнати от обществото както циганите
Смешно е това обвинение... тук имаме един такъв лаф.."крадеца вика, дръжте крадеца"
Всички тези обвинители са точно това

В Южна Корея хомосексуалистите са отритнати от обществото и мразени. 

Така съм чела на много места. 

А в България е традиция да се обсъждат очите им и колко са дръпнати, което обсъдиха и в шоуто.

Това че ти си бил повече мразен, не значи че и по-малката омраза не е лоша. А и в крайна сметка как можем да измерим омразата? 

Това, което за теб е малко и забавно, за обекта на осмиване може да е много тежко отхвърляне от група хора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Mediterranean написа:

Не. Те твърдят, че харесват момичета в няколко интервюта. 

Добре де, но не можеш да отречеш, че не се държат много нормално особено пък за мъже, каквито казваш, че твърдят, че са. Има вариант, всичко да е поза за пред публиката, просто да е роля, в която влизат, когато пеят на сцена и т.н. Не съм аз човека, който да ги съди, защото всеки има право да е такъв, какъвто иска да е и като какъвто се чувства. Въпреки това, някак си общоприето е, че такова държание не е съвсем нормално. Поне според недоволството на масата. Когато от 100 човека 90 не го намират за нормално, значи проблема следва да не е в тези 90, а в останалите 10. Прав ли съм? 

Важно е човек да е щастлив, както намери за добре. А това, че нашето общество е ужасно консервативно е неоспорим факт. Но повечето, които критикуват каквото и да било са силни само зад клавиатурите и на маса след 3-4 ракии. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, ostavime написа:

Важно е човек да е щастлив, както намери за добре. А това, че нашето общество е ужасно консервативно е неоспорим факт. Но повечето, които критикуват каквото и да било са силни само зад клавиатурите и на маса след 3-4 ракии. 

Да, това е важното, т.е. някои се чувстват щастливи когато критикуват други по друг начин.

Зад клавиатурата всеки обаче е свободен (до известна степен) да е това което не може да е в действителността, а след 3-4 ракии, то тогава се вижда кой е реалист - отива си в дома, кой философ, и кой натиска за 5-6, и кой не възразява до 9, на десетата клоуна се прибира в дома уморен или пребит. ;) 

Певците и шоумените нормално е да подхождат спрямо целевата групата от която печелят.

Та, тук в България въпросните привърженици не се толерират, но самото натъртване на тази целева група е умишлено. Никой не е в състояние да ме разубеди в противното.

Кратко: Между расизма и хомофобията има пропаст. Някои се опитват да направят продукт между животно и растение. Дано се проумее тази моя метафора.

Не разбирам за какво им е, но не ме касае техния умисъл.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, ostavime написа:

Не съм аз човека, който да ги съди, защото всеки има право да е такъв, какъвто иска да е и като какъвто се чувства. Въпреки това, някак си общоприето е, че такова държание не е съвсем нормално. Поне според недоволството на масата. Когато от 100 човека 90 не го намират за нормално, значи проблема следва да не е в тези 90, а в останалите 10. Прав ли съм?  

Какво значение има кое е общоприето за нормално и кое не. Плюс това, какво им е държанието? Това, че танцуват и се усмихват ли? Или че си боядисват косите? 

Да не са тръгнали да посочат хора с мачете по улиците!??

Не е общоприето да си черен в България. Не е общоприето да имаш собствено мнение, различно от мнозинството. Не е общоприето да си жена и са печелиш повече от мъжете. Много неща не са общоприето. Това оправдава ли омразата на хората към всички тези "необщоприети" хора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Mediterranean написа:

Какво значение има кое е общоприето за нормално и кое не. Плюс това, какво им е държанието? Това, че танцуват и се усмихват ли? Или че си боядисват косите? 

Да не са тръгнали да посочат хора с мачете по улиците!??

Не е общоприето да си черен в България. Не е общоприето да имаш собствено мнение, различно от мнозинството. Не е общоприето да си жена и са печелиш повече от мъжете. Много неща не са общоприето. Това оправдава ли омразата на хората към всички тези "необщоприети" хора?

Добре, съгласен съм. Не ми се спори. Ти си права. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.05.2020 г. в 1:08, Mediterranean написа:

Това, което за теб е малко и забавно, за обекта на осмиване може да е много тежко отхвърляне от група хора.

начи требе да си пият хапчетата редовно
знаеш ли колко много вицове осмиват англичани, българи, турци, евреи, гърци, румънци и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.marica.bg/lajfstajl/panika-v-kapkite-vkaraha-halvadjiqn-v-mejdunaroden-skandal

Цитат

В началото на 2019 г. в това беше обвинена водещата на гръцкото предаване Eutixeite Катерина Кейнурио. Тогава заедно с гостите си коментира списъка на 100-те най-красиви лица. Тя и останалите в студиото правили коментари като: „Това мъж ли е?“

:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Mediterranean
      Предлагам на вашето изтънчено внимание три от най-хубавите балади на BTS.
      Изкажете се коя ви харесва най-много и гласувайте! 😺

1. 
      2. 
      3.

• Гости Lumberman
      от Гости Lumberman
      Не знам следите ли развитието на събитията в САЩ, след убийството на Джордж Флойд, протестите и насилието упражнявано от организации като Black Lives Matter, Antifa, покровителствани от Демократическата партия там. То от години се работи в тази посока, да си създадат революционната маса, най-вече чрез работа сред чернокожите/цветнокожите и разни маргинални групи в LGBT средите. Но в момента яхнаха вълната на човешкия гняв срещу убийството, извършено от полицая в Минеаполис, за да си придвижат дневния ред и да свалят Доналд Тръмп.
      Идеологията е потресаваща и си струва да се изследва. Подобни процеси има в Европа с емигранти от Азия и Африка, у нас с циганското малцинство. Но нека започнем от идеята за новата революционна маса на немския философ Херберт Маркузе - според който пролетариатът се е провалил и трябва да се насочат марксистите/комунистите към малцинствените и маргинални групи:
      The working class is no longer a potentially subversive force capable of bringing about revolutionary change. As a result, rather than looking to the workers as the revolutionary vanguard, Marcuse put his faith in an alliance between radical intellectuals and those groups not yet integrated into one-dimensional society, the socially marginalized, the substratum of the outcasts and outsiders, the exploited and persecuted of other ethnicities and other colors, the unemployed and the unemployable. These were the people whose standards of living demanded the ending of intolerable conditions and institutions and whose resistance to one-dimensional society would not be diverted by the system. Their opposition was revolutionary even if their consciousness was not.
      Темата е обширна и събитията се развиват бързо. Ето някои материали за начало:
      А тези изисквания на една от лидерките на радикалните либерали от BLM да ви напомнят нещо? Owens няма общо с тези радикали:
      Candace Owens има какво да каже. По отношение на "расизма" и "привилегията" на белите американци:
      Няколко блока от центъра на град Сиатъл вече са под контрола на протестиращите. Дали не обявиха и нова независима държава (ако е възможно наистина)!?
    • Гости Lumberman
      от Гости Lumberman
      Преди години ЮАР беше дестинация, където се насочваха немалко български емигранти. Но вече нещата са различни. Познавам българин, прекарал 20 години от живота си там, създал семейство, който се върна у нас преди няколко години. Можело ей така да го пресрещнат на някой светофар и да го гръмнат, без нищо, понеже е бял. И продал всичко и се върнал.
      Същевременно международната общност тържествуваше заради падането на Апартейда... Мандела не получи ли и Нобелова награда за мир? (Но той и Обама получи!) И какво се оказва? Накъде отива тази голяма страна?

Един независим английски документален филм от тази година за случващото се с белите южноафриканци:
      Чудя се в ЮАР по-спокойно ли се живее отколкото в Ирак или Либия? Ако си бял човек. Но то с тая престъпност, има ли значение?

Но правя и паралел с България, където държавата не защитава народа си от набезите на престъпници от други етноси, счита ни за чужди... Като слушам разказа на един от африканските фермери (с пострадалата от сушата ферма), се сещам за държавните и чиновнически издевателства по нашите земи...и какво е човек да се чувства чужд и нежелан в собствената си държава, където се е родил и израснал...
      Иначе бежанци от Южна Африка не приемаме, но от Гана, Сенегал, Афганистан, Пакистан, Северна Африка - може. Защо всичко трябва да е на обратно?
      Няма ли американците и ООН да се "загрижат" за геноцида и да се намесят, както беше в Югославия? Или разликата е, че онзи е бил измислен, а този е реален. И на коя страна са те? Питам и отговор не искам.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване