Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

EMSIDI

Проблем с вмъкване на специални символи в Word

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Напоследък все по-често ми се налага да ползвам програмите от офис пакета у дома и до сега все някак се справях, но вече взе да ме дразни на пръв поглед дребен проблем. Става въпрос за елементарната опция вмъкване на символи. Отивам си на Вмъкване->Символ-> Още символи, превъртам намирам символа, щраквам двукратно върху него и нищо в документа. Поиграх си доста, всички други опции - смяна на шрифт, подмножество, специални знаци си работят коректно. Странното е, че ако ръчно въведа код на знак, тогава знака е активен. Примерно, ако напиша уникод 0023 - се активира знак #.  
Моля за съвет, стартиране на поправка на приложението на Офиса ли да направя или някаква настройка ми се изплъзва. С  Microsoft Office 2016 съм.

Предварително благодаря на отзовалите се!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, EMSIDI написа:

Здравейте! Напоследък все по-често ми се налага да ползвам програмите от офис пакета у дома и до сега все някак се справях, но вече взе да ме дразни на пръв поглед дребен проблем. Става въпрос за елементарната опция вмъкване на символи. Отивам си на Вмъкване->Символ-> Още символи, превъртам намирам символа, щраквам двукратно върху него и нищо в документа. Поиграх си доста, всички други опции - смяна на шрифт, подмножество, специални знаци си работят коректно. Странното е, че ако ръчно въведа код на знак, тогава знака е активен. Примерно, ако напиша уникод 0023 - се активира знак #.  
Моля за съвет, стартиране на поправка на приложението на Офиса ли да направя или някаква настройка ми се изплъзва. С  Microsoft Office 2016 съм.

Предварително благодаря на отзовалите се!

Как така не излиза символът?? Да не му е заложен бял цвят и затова да не се вижда??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто полето му е неактивно. Полето на избрания символ става синьо, а при мен не иска. Само с код се активира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да осветиш символ с помощта на стрелките и Enter

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със стрелките не става, опитвах вече, само нагоре-надолу с асансьорчето от самото каре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, EMSIDI написа:

Със стрелките не става, опитвах вече, само нагоре-надолу с асансьорчето от самото каре.

И при мен е неактивно кликането в таблицата със символи, но със стрелките могат да се избират(осветяват) символите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, tepmu написа:

Office пакетът обновен ли е?

Обновен е.

aktualnost.png

преди 2 минути, DarkEdge написа:

И при мен е неактивно кликането в таблицата със символи, но със стрелките могат да се избират(осветяват) символите.

Е айде де, пак за мен късата клечка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, EMSIDI написа:

Обновен е.

aktualnost.png

Виж дали така ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео

преди 27 минути, EMSIDI написа:

Чукни 2-3 пъти TAB клавиша да светне някой символ и мести с клавиши

https://erinwrightwriting.com/how-to-insert-special-characters-in-microsoft-word/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, DarkEdge написа:

Чукни 2-3 пъти TAB клавиша да светне някой символ и мести с клавиши

Тази комбинация работи само за символите и знаците, със стрелките не работи, нито на допълнителната, нито на основната клавиатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Office пакетът от Microsoft ли е свален?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало! Нещо нередно ли се вижда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, tepmu написа:

Office пакетът от Microsoft ли е свален?

И какво ако случайно не е? Въпреки, че от там най-лесно се изтегля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, EMSIDI написа:

Би трябвало! Нещо нередно ли се вижда. 

Нищо нередно не се вижда, просто моят е свален оттам и нямам никакви такива проблеми, за това попитах. Проблемът от скоро ли е или просто сега е констатиран? Имам предвид дали е имало период, в който да няма този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не така си беше с тоя офис, точно преди колко време констатирах проблема не помня. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, EMSIDI написа:

Не така си беше с тоя офис, точно преди колко време констатирах проблема не помня. 

Ако разполагаш с лиценз препоръчвам ти да го изтеглиш от https://setup.office.com/ и да го инсталираш да видим дали това ще реши проблема ти. Може също да пробваш и връщане на Word в началното състояние по този начин:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, tepmu написа:

Може също да пробваш и връщане на Word в началното състояние

Да, аз точно за това питах в началото, ако не е до настройки на приложението. Явно ще стартирам връщане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, EMSIDI написа:

Да, аз точно за това питах в началото, ако не е до настройки на приложението. Явно ще стартирам връщане. 

Какво стана, оправи ли се или все още проблемът е налице?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tepmu написа:

Нищо нередно не се вижда, просто моят е свален оттам и нямам никакви такива проблеми

А вие кликате ли на символ от таблицата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, EMSIDI написа:

А вие кликате ли на символ от таблицата?

Да, иначе как да избера, символът, който ми трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех, че и при вас е със стрелките.

преди 1 час, tepmu написа:

връщане на Word в началното състояние

И това не помогна. :( 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, EMSIDI написа:

Мислех, че и при вас е със стрелките.

Мога и със стрелките, но по-удобно ми е като директно цъкам с мишката на избрания символ. Да разбирам, че това с връщането на настройките не е помогнало, така ли?

EDIT: Щом и това не е помогнало, остава да пробваш и с изтеглянето и инсталирането от официалния сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Control Panel>Eases of Access Center>Make the mouse easier to use>махни отметката на Activate a window by hovering over it with the mouse>[Apply]>[OK]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge кое е смешното? Все още ти чакам отговора в предишната тема, до тогава не ми реагирай и цитирай, ясно ли е? Ако имаш нещо да ми кажеш, съм ти задал въпрос, може там да го направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...