Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Казва се веднъж, веднъж се повтаря и накрая се наказва

Това е в реалния живот - на човек веднъж му се казва, ако забрави му се повтаря и после се наказва - но знам ли, може да са измислили нова методика, друго си е Хан Крум да те мъмри ..., не говоря за правила на форума, ако говорех за тях - щях да цитирам правилото!

преди 4 минути, barbuncela написа:

Дето знаеш много, ама искаш мнение за нов компютър а?

Това не го разбрах, не виждам никаква връзка с темата! Не виждам и връзката с много знаене и мнение - дори най-умния човек на планетата има само една гледна точка и без да имаш други гледни точни няма как да определиш коя е най-добрата, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

:getout:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компа буквално го изрових от прахта. Последните 6 години го ползвах за гледане на филми като се приберех при родителите ми, а от 2г. не беше включван. Оказа се че работи доста добре. 

Процесора му е Е2160. През седмицата му взех Е7500, но с него не тръгва. Биоса му е V1.3, 2 години преди да излезе Е7500. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, BANKATA написа:

Компа буквално го изрових от прахта. Последните 6 години го ползвах за гледане на филми като се приберех при родителите ми, а от 2г. не беше включван. Оказа се че работи доста добре. 

Процесора му е Е2160. През седмицата му взех Е7500, но с него не тръгва. Биоса му е V1.3, 2 години преди да излезе Е7500. 

Обновявате на свой риск, като ако спре електрозахранването и нямаш UPS нещата ще станат грозни. Обновявате BIOS с файл от официалната страница, не модефицирани фърмуери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BANKATA написа:

Казах ти просто да клокнеш този процесор - щеше да спестиш пари, да не ъпдейтваш биос-а, да получиш по-голяма шина, а като процесорна производителност ще са близки (според това на каква честота го закрепиш и според това дали приложението се възползва от SSE 4.1, защото сегашния ти няма това).

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора струва 10 лева. 

преди 7 минути, FusE написа:

Обновявате на свой риск, като ако спре електрозахранването и нямаш UPS нещата ще станат грозни. Обновявате BIOS с файл от официалната страница, не модефицирани фърмуери. 

За това отворих темата. Да видя как става и да го направ бързо. 

Пробвах с програма на MSI и там ми дава че имам последната версия на биоса, в сайта им обаче има още доста след моята. 

Искаше ми се да не го правя с програми под windows, ама може да пробвам с тази от клипа на предната страница. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BANKATA написа:

И без пари да ти го дават - в момента заради него можеш да съсипеш цялата система (искрено се надявам да не стане така, не заради теб, просто обичам старите машини и обичам едно нещо да се използва колкото може по-дълго, защото много време и материали са вложени в него), твоя ти струва 0 лв. защото ти го имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук е описано как се прави. 

https://www.msi.com/page/live-update-5-manual/

преди 13 минути, BANKATA написа:

За това отворих темата. Да видя как става и да го направ бързо. 

Пробвах с програма на MSI и там ми дава че имам последната версия на биоса, в сайта им обаче има още доста след моята. 

Искаше ми се да не го правя с програми под windows, ама може да пробвам с тази от клипа на предната страница. 

Това виждам аз като последна версия 

Version

2.1

Release Date

2009-05-14

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, FusE написа:

Тук е описано как се прави. 

https://www.msi.com/page/live-update-5-manual/

Това виждам аз като последна версия 

Version

2.1

Release Date

2009-05-14

Точно тази програмка ми каза че съм с последната версия. Обнови ми драйвърите, но не и биоса. 

Това съо щение ми изписва като сменя процесора:

Warning!!! The previous performance of overclocking is failed and the system restored to the default settings....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BANKATA написа:

Това съобщение ми изписва като сменя процесора:

Warning!!! The previous performance of overclocking is failed and the system restored to the default settings....

И какво става, стартира ли компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BANKATA написа:

Това съо щение ми изписва като сменя процесора:

Върни BIOS до фабрично зададени стойности. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, baitexpo написа:

И какво става, стартира ли компютъра?

С новия не, като се оптам да вляза в биоса изкарва съобщението. 

Като сложа стария си тръгва. 

Другото което ме съмнява е да са ми продали "заминал"  процесор. 

преди 6 минути, FusE написа:

И после? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С поставен новия процесор - системата стартира и изважда картина на екрана - да или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BANKATA написа:

И после? 

После очакваме стартиране  на машината. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

С поставен новия процесор - системата стартира и изважда картина на екрана - да или не?

Зарежда само до логото на дъното. 

преди 12 минути, FusE написа:

Как да го направя? 

Даване на късо на джъмпера? 

🙄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора се поддържа от дъното:

https://www.msi.com/Motherboard/support/P35_Neo#support-cpu

Даден е и BIOS, който поддържа процесора:

7360v21.zip

От сайта на MSi най-вероятно вече са го изтрили, понеже дъното отдавна не се поддържа. Намирам го тук:

https://www.msi-bios.com/msi-bios-for-P35_Neo-F-with-MS-7360-and-version-2.html

Вътре е обяснено как се флашва, можеш да потърсиш и информация в интернет, ако нямаш флопи, как става. Ако мислиш, че ще ти е трудно да се справиш, обърни се към някой сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, BANKATA написа:

Даване на късо на джъмпера? 

🙄

Вадиш батерията за минута две, като си изкючил захранването преди да го правиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, FusE написа:

Вадиш батерията за минута две, като си изкючил захранването преди да го правиш. 

Вадих я. Не е за цяла минута, но я вадих два пъти. 

В понеделник ще пробвам съветите и ще споделя. 

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при мен добре че стана просто с 2 клика на ехе-то, все едно инсталирам най-простото нещо евър.

че като четох из нета не бях сигурен че ще успея с дискета имаше някъв начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Mapuku написа:

при мен добре че стана просто с 2 клика на ехе-то, все едно инсталирам най-простото нещо евър.

че като четох из нета не бях сигурен че ще успея с дискета имаше някъв начин.

Това зависи от самата дънна платка. Твоята ако е по-нова, може и директно през интернет да си го обновиш BIOS през самия BIOS, с включен LAN кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.05.2020 г. в 23:28, Raze написа:

Процесора се поддържа от дъното:

https://www.msi.com/Motherboard/support/P35_Neo#support-cpu

Даден е и BIOS, който поддържа процесора:

7360v21.zip

От сайта на MSi най-вероятно вече са го изтрили, понеже дъното отдавна не се поддържа. Намирам го тук:

https://www.msi-bios.com/msi-bios-for-P35_Neo-F-with-MS-7360-and-version-2.html

Вътре е обяснено как се флашва, можеш да потърсиш и информация в интернет, ако нямаш флопи, как става. Ако мислиш, че ще ти е трудно да се справиш, обърни се към някой сервиз.

За моето дъно не е ли това правилния биос:

https://soggi.org/motherboards/msi/P35-Neo.htm

Разликата е голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети това внимателно и дай да видим коя ревизия е твоето дъно?

Rev 1:
- ICS 9LPRS906CGLF clock generator (PLL)
- BIOS 1.xx
- S/N 601-7360-010xxxxxxxxxxx (P35 Neo-F)
- S/N 601-7360-030xxxxxxxxxxx (P35 Neo-FI)

Rev 2:
- ICS 9LPRS908DGLF clock generator (PLL)
- BIOS 2.xx
- S/N 601-7360-040xxxxxxxxxxx (P35 Neo-F)

The PLL is located near PCI_E2, the BIOS version sticker on the EEPROM between SATA ports and southbridge (very small, IMS.1xx = Rev 1, IMS.2xx = Rev 2), the sticker with the S/N on the backside. The Rev also can be identified with a small sticker on PCI2 (010/030 = Rev 1, 040 = Rev 2).

PLL чипът се намира близо до PCI_E2, BIOS версията е на стикера върху EEPROM-а между SATA портовете и Южния мост (много малък етикет, IMS.1xx = Rev 1, IMS.2xx = Rev 2), стикерът със серийния номер S/N е залепен отзад на платката. Ревизията може също да се определи от малкия стикер, лепнат на PCI2 (010/030 = Rev 1, 040 = Rev 2).

Действай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ревизията ми е 1 ( 601-7360-010к0709028090 )

От съпорта на MSI ми дадоха линк за G 33 neo https://www.msi.com/Motherboard/support/G33_Neo#down-bios

който е абсолютно същия като от сайта на MSI-bios.com :https://www.msi-bios.com/msi-bios-for-P35_Neo-F-with-MS-7360-and-version-1.html

Днес пробвах да го флашна, и стигнах до тези команди които не успях да пусна:

spacer.png

пиша: afudos afud408.exe (името на exe-то от горните линкове) /P /B /N /R

и изписва fail command или нещо подобно.

ПП: флашката я форматирам с rufus

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Разопакован ли е? Трябва да има файл с bin или rom разширение
сложи ключове /O /L0

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...